Skocz do zawartości

Forum i chat


Userr

Recommended Posts

Chciałbym, żeby na głównej stronie był chat, a w subdomenie było forum, tzn:
chat - strona.pl
forum - forum.strona.pl
Zależy mi, żeby formularz logowania był zarówno na stronie głównej, jak i w subdomenie forum i gdy użytkownik zaloguje się na stronie głównej (i może wówczas pisać na chatcie), to jest również automatycznie zalogowany na podstronie forum (i może wówczas pisać posty na forum) i odwrotnie. Czyli jedno konto użytkownika będzie to pisania na chatcie i forum.
Czy moglibyście polecić jakieś forum, które posiada również chat, który da się przenieść z subdomeny na stronę główną?

Z tego co patrzyłem, to phpBB ma coś takiego jak "MINI-CHAT" i jest on oczywiście na stronie forum. Czy z przeniesieniem tego na stronę główna serwisu byłoby dużo pracy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phpBB dawno nie było aktualizowane, jednak jeśli chodzi o największą plagę czyli exploity także od bardzo dawna nie było żadnych luk dla tego systemu.

Jeśli myślisz o czymś komercyjnym to polecam XenForo lub IPB. Na oba te systemy widziałem darmowe shoutboxy.

Jeśli darmowe to SMF 2 lub MyBB.

Sprawdź sobie też czy temat forum współgra z urządzeniami mobilnymi, to chyba obecnie największy trend i nie można o tym zapominać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bartosz Wójcik napisał:

To wszystko zależy jaki skrypt forum instalujesz. Jeśli forum posiada chat w formie wtyczki i dostępne jest na podstronie to nie ma problemu, żeby to podpiąć pod subdomenę.

Tutaj mamy Invision Power Board

To znaczy, ściśle mówiąc chodziło mi o taką sytuację, że forum jest w subdomenie (np. forum.strona.pl), a ten "chat" (a właściwie shoutbox) na stronie głównej (np. strona.pl), czyli chodzi mi o przeniesienie shoutboxa z subdomeny (gdzie znajdowałoby się forum i gdzie pewnie domyślnie znajduje się również właśnie shoutbox) na stronę główną serwisu - czy nie byłoby z tym, aż tak dużo pracy?

Link, który podałeś chyba nie działa (prowadzi do głównej strony serwisu), ale jak tak patrzę, to IPB jest na prawdę interesujące :)

Czy dobrze rozumiem, że:

Cytat

Example pricing for additional usage is $2.50 per 50,000 page views and $25 per 5 GB space.

https://www.invisionpower.com/services/enterprise

oznacza, że jak osiągnę 50 000 odsłon, to "dopiero" wówczas płacę 2.5 $, a kolejne 2.5$ zapłacę "dopiero" za kolejne 50 000 odsłon (piszę dopiero w cudzysłowiu, bo nie wiem jak szybko w praktyce można osiągnąć taki pułap, co oczywiście zależy od popularności forum)? Czy GB odnoszą się do transferu, czy przestrzeni dyskowej (czyżby baza danych tego forum były trzymane na ich własnych serwerach)?

Edytowano przez Userr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...