Jump to content

Bartosz Wójcik

Administration
 • Content Count

  273
 • Joined

 • Days Won

  8

Everything posted by Bartosz Wójcik

 1. Wygląda to na czyjąś gotową paczkę.
 2. Ale obowiązują i tak domyślne limity Gmaila, no a błąd jest raczej oczywisty, brakuje Ci importu.
 3. Ja bym poszukał gotowych projektów na GitHubie najpierw, coś prostego, nie zdziwiłbym się jakbyś więcej znalazła rozwiązań w Pythonie.
 4. Tematy bliskie mojemu sercu, czyli obfuscatory dla Lua https://github.com/Peepx0/LuaObfuscator https://github.com/efrederickson/XFuscator https://hastebin.com/raw/uwuyugogoj Jeśli znacie inne, ciekawe metody zabezpieczania kodów źródłowych Lua, wrzućcie linki.
 5. I gdzie ten błąd?
 6. Chciałbym wam zaprezentować mój artykuł opisujący metody i triki optymalizacji kodu assemblera, tak aby uzyskać jak najmniejszy wynikowy kod https://dev.to/pelock/assembly-code-size-optimization-tricks-2abd Może się to przydać w przypadku inżynierii wstecznej czy programowania exploitów i pisania shellcodów.
 7. Przedstawiam darmowe narzędzie do odzyskania hasła FTP dla popularnego menedżera plików Total Commander. Pozwala na odszyfrowanie haseł FTP zapisanych w pliku konfiguracyjnym wcx_ftp.ini dla wszystkich wersji Total Commander / Windows Commandera. Dekoder dostępny pod adresem: https://www.pelock.com/pl/produkty/total-commander-odzyskanie-hasla-ftp Dodatkowo znajdziecie na stronie również algorytm deszyfrowania hasła w postaci kodu źródłowego w PHP oraz w assemblerze.
 8. Masz gest, nie ma co , na pewno znajdziesz wielu ludzi, którzy się do tego zgłoszą
 9. Ciężko ocenić coś czego nie ma
 10. Mój mały projekt kodeka steganograficznego, czyli czegoś co pozwala ukryć zaszyfrowaną wiadomość w plikach obrazków. Wszystko z wykorzystaniem silnego crypto AES-256 i PBKDF2. Po zaszyfrowaniu wiadomości, bity informacji przeplatane są z najmniej znaczącymi bitami składowych RGB pikseli obrazu. https://www.pelock.com/pl/produkty/steganografia-kodek-online Zastosowanie? Głównie przesyłanie zakodowanych informacji w ściśle kontrolowanych środowiskach, czy to pracy, czy monitorowanym Internecie. Polecam do zabawy, wiem, że niektóre zadania #ctf wykorzystywały podobne mechanizmy.
 11. Powinieneś zrobić to zapytaniem SQL SELECT * FROM tabela WHERE `columna` = '123'
 12. Social Media Bot to automatyczny klikacz, auto-clicker czy też inaczej growbot dla mediów społecznościowych, takich jak Instagram, Twitter i SoundCloud. Ta wtyczka do przeglądarek internetowych Chrome, Firefox i Opera pozwala zautomatyzować proces klikania lajków i śledzenia użytkowników z wykorzystaniem twojej zalogowanej sesji (nie wymaga podania żadnych haseł, możesz spać spokojnie) i twojego adresu IP Social Media Bot zrobi to co ty robisz tylko szybciej. Zamiast siedzieć godzinami i klikać polubienia, bot będzie za Ciebie klikał lajki na twojej tablicy czy dla wpisów z wybranych hasztagów. Pozwoli Ci także zautomatyzować śledzenie fanów wybranych użytkowników. Dodatkowa funkcjonalność pozwoli również pobrać zdjęcia i filmiki z Instagrama. Po instalacji wtyczki, przy każdym zdjęciu i filmiku znajdującym się na Instagramie zobaczysz małą ikonkę pobierania. Jej kliknięcie pozwoli Ci zapisać na dysku dotąd niedostępne zdjęcia i filmiki. To rozwiązanie proste i wygodne. Więcej informacji i linki instalacyjne do przeglądarek dostępne na stronie głównej projektu: https://www.pelock.com/pl/produkty/social-media-bot
 13. W zakresie SEO? Głównie musisz mieć opanowaną składnię HTML, jak poprawnie budować strony, wiedzieć do czego służą nagłówki H1, H2, rozumieć, że każdy obrazek musi być opisany, polecana jest także znajomość markupu schema.org do opisywania elementów strony, które będą łatwiej przyswajalne przez boty wyszukiwarek. Przydaje się też wiedza o tagach opengraph wykorzystywanych przez Facebooka i Twittera.
 14. Firmy jak Google czy inne wyszukiwarki chronią się przed tym co chcesz osiągnąć, zrobisz za dużo zapytań to ci zablokują sesję, do tego typu rzeczy powinno się używać API danej usługi, ale wątpię czy ją udostępniają, bo to dla nich źródło zarobku, a ty chcesz to obchodzić. Możesz próbować parsowania strony, klikania na dalsze wyniki, ale moim zdaniem na dłuższą metę Cię zablokują.
 15. Przekroczenie limitów pamięci, no ale na to nie ma bata. PHP jest bardzo pamięciożerne.
 16. A spróbowałeś cokolwiek napisać?
 17. Cześć, stworzyłem konwerter unixowego (czy jak kto woli uniksowego) znacznika czasu epoch (unix timestamp), bo ostatnio cały czas musiałem robić jakieś kalkulacje, a istniejące rozwiązania nie bardzo mi odpowiadały. konwersja w czasie rzeczywistym konwersja z czasu lokalnego do epoch konwersja z epoch do czasu lokalnego, UTC i paru innych formatów obliczanie różnicy między dwoma znacznikami czasowymi prosta manipulacja znacznikiem czasu np. +1 minuta, -1 rok etc. Polska wersja: https://www.pelock.com/pl/produkty/konwerter-unixowego-znacznika-czasu-epoch Angielska: https://www.pelock.com/products/epoch-unix-time-stamp-converter
 18. Myślę, że nic Ci nie pomoże dopóki sam nie nauczysz się podstaw, czyli tego jak działa pętla FOR na początek. Zbuduj sobie bazowy skrypt i go uruchamiaj kolejno wdrażając etapy zadania, jeśli liczysz na gotowca, no to się przeliczysz
 19. Ja bym proponował sprawdzić działanie tego kodu pod debuggerem, nie sprawdzasz żadnych wartości zwracanych przez funkcje.
 20. W C++ masz takie makro #define _countof(arr) ((sizeof(arr) / sizeof((arr)[0])) Czyli rozmiar całego elementu podzielony przez rozmiar pierwszego elementu.
 21. Chyba masz podkręcony procesor
 22. Bo twój kod de facto nic nie wyświetla, tylko ustawia zmienną $error. Dodaj sobie echo $error; żeby coś wyświetlić.
×
×
 • Create New...