Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Today
 2. Fajny, rzeczowy content w prostej, jasnej formie, z sieci nie jestem aż taki obeznany, więc na pewno skorzystam z tej wiedzy!
 3. Yesterday
 4. Trochę zajęło napisanie nowego materiału. Cóż by tu rzec nie samymi przyjemnościami człowiek, żyje. Ma również bardzo dużo obowiązków. Śmiem twierdzić, jak każdy. Ale może wystarczy moich tłumaczeń zajmijmy się tym co mnie skłoniło do napisania tej wiadomości. Dzisiaj chciałbym wam zaprezentować kontynuację rozdziału poprzedniego. Dzięki rozdziałowi 15 poznasz w jaki sposób bettercap działa. Szczególnie ważną informacją jest, że dowiesz się w jaki sposób przetwarzać dane które już przez Ciebie przechodzą. Dziękuję również wszystkim zainteresowanym za uwagi związane z wyglądem strony. Obecnie w wolnych chwilach staram się pracować nad nowym szablonem strony, ciemnym. Zajmie mi to jeszcze jakąś dłuższą chwilę, ale mogę dopowiedzieć, że już coś powstało i praca idzie do przodu. Obecnie wiem co jest wadą strony dzięki niektórym z was dlatego nie pytam już co sądzicie o wyglądzie strony. O to zapytam jak zmienię szablon. Teraz zależy mi bardziej na treści. W dzisiejszy materiał włożyłem bardzo dużo pracy, dlatego jeżeli dysponujecie chwilą skrobnijcie coś co o tym sądzicie. A jeżeli niektórzy z was dysponują większą ilością czasu proszę o uwagi odnośnie całości. Co się podoba, a co nie. Dla mnie ma to bardzo duże znaczenie ponieważ w ten sposób staram się kierować jej dalszy rozwój. Z góry dzięki.
 5. Last week
 6. Ambitne projekty budowy, integracji i utrzymania zaawansowanych rozwiązań dla IT i Automatyki wymagają świetnych specjalistów. Nasz Partner, firma dostarczająca innowacyjne produkty i usługi Klientom z tych sektorów, powiększa swój zespół! Jeżeli poniższe zadania to dla Ciebie codzienność i chcesz pracować z najlepszymi, zachęcamy Cię do zaaplikowania. Chętnie porozmawiamy! Inżynier Systemowy 8.000 - 15.000 PLN (90% praca zdalna, 10% Warszawa) Czym będziesz się zajmować: Projektowaniem, wdrażaniem i utrzymywaniem systemów opartych o produkty Microsoft (zarówno on-premises, jak i Microsoft 365) oraz rozwiązania innych dostawców Projektowaniem, wdrażaniem i utrzymywaniem systemów wspomagających pracę działów IT oraz systemów z obszaru bezpieczeństwa IT (z grup: IT Service Management, Endpoint Management, Operations Management, Log Management, Monitoring i innych) Identyfikacją, analizą oraz rozwiązywaniem problemów w projektach utrzymaniowych (poziom 2-3 linii wsparcia) Wsparciem technicznym handlowców w zakresie działań presales – identyfikacją potrzeb klienta, doborem i skalowaniem rozwiązań, realizacją PoC. Czego oczekujemy: Minimum 3 lat doświadczenia na podobnym stanowisku, w projektach na rzecz klientów powyżej 100 użytkowników końcowych Dobrej znajomości produktów i usług z portfolio Microsoft (on-premises i Microsoft 365), w zakresie projektowania, wdrażania i utrzymywania środowisk opartych o te produkty Dobrej znajomości PowerShell lub innych języków skryptowych do celów administracji, integracji i automatyzacji procesów Umiejętności analitycznego myślenia, precyzyjnego definiowania potrzeb klientów oraz profesjonalnej komunikacji z klientem. Mile widziane Znajomość produktów z kategorii ITSM, Endpoint Managment, Operations Management, Log Management, Monitoring i innych wspomagających pracę w obszarze IT Znajomość podstaw .NET, C# w celu lepszej współpracy z programistami Co możemy Ci zaoferować: Elastyczną formę współpracy (umowa o pracę / kontrakt B2B) Pracę w modelu stacjonarnym, zdalnym lub hybrydowym Elastyczny czas pracy Możliwość rozwoju zawodowego Luźną - niekorporacyjną - atmosferę pracy Prywatny pakiet medyczny, kartę Benefit
 7. Każdy sektor ma swojego lidera. W obszarze Data Science i Business Intelligence niewątpliwie jednym z nich jest nasz Partner, Polska firma pracująca dla największych i najbardziej prestiżowych organizacji świata. Wraz z nią poszukujemy osoby o poniższych kompetencjach. Jeżeli chcesz podtrzymać dobre tempo rozwoju swojej kariery, poczuć się docenionym i realizować prestiżowe projekty, dołącz do kameralnego, zdalnego zespołu w strukturze międzynarodowej organizacji. Chętnie Cię poznamy! Project Manager (Business Intelligence) Praca zdalna Czym będziesz się zajmować: Nadzorowaniem projektów IT na każdym etapie realizacji w obszarze Business Intelligence, Big Data, Data Science, Zarządzaniem budżetami, zakresem, czasem realizacji i ryzykiem w projektach, Prowadzeniem komunikacji pomiędzy Klientami, zespołem i managementem, Utrzymywaniem dobrych praktyk metodyk zwinnych; Agile, Współpracą z zespołem analityków biznesowych, Rozwojem swoich kompetencji w zakresie zarządzania projektami. Czego oczekujemy: 3 lat doświadczenia jako PM w projektach IT, Bardzo dobrej znajomości j. angielskiego (pracujemy międzynarodowo), Rozumienia zagadnień związanych z technologiami Cloud (przede wszystkim Azure), Umiejętności budowania twórczej atmosfery w zespołach i kontrolowania przebiegu realizacji projektów, Mile widziane certyfikaty PM, np. PMP. Co możemy Ci zaoferować: Dowolną formę zatrudnienia w zależności od Twoich preferencji: umowa o pracę lub B2B oraz naprawdę atrakcyjne wynagrodzenie, Bogaty pakiet benefitów (prywatna opieka medyczna, dofinansowanie kursów, upominki okolicznościowe, wyjazdy integracyjne, i zagraniczne szkoleniowe, dofinansowanie szkoleń i zewnętrznych certyfikacji), Pracę w elastycznych godzinach w formie 100% zdalnej lub hybrydowej (biuro w Warszawie), Realne ścieżki awansu zawodowego (ekspercka technologiczna lub managerska), Możliwość poznania różnych technologii (28 partnerstw w zależności od projektu), Międzynarodowe środowisko pracy i możliwość realizowania projektów w metodologii scrum, Szansa na szeroki rozwój kompetencji w najnowocześniejszych technologiach na świecie, często rzadko spotykanych w Polsce, Przyjazna atmosfera tworzona przez doświadczonych Managerów IT z powołania i twardego szkolenia, a nie z przypadku, Doskonale zorganizowane środowisko pracy, gdzie każdy ma jasno określoną rolę i ma zapewnione niemal nieograniczone możliwości rozwoju wynikające m.in. z dynamicznego wzrostu, nowatorskich projektów i stawiania na innowacyjność pracowników. A jeśli i to Cię nie przekonuje, to jesteśmy otwarci na Twoje pomysły, bo stawiamy na ludzi i słuchamy ich pomysłów.
 8. Każdy sektor ma swojego lidera. W obszarze Data Science i Business Intelligence niewątpliwie jednym z nich jest nasz Partner, Polska firma pracująca dla największych i najbardziej prestiżowych organizacji świata. Wraz z nią poszukujemy osoby o poniższych kompetencjach. Jeżeli chcesz podtrzymać dobre tempo rozwoju swojej kariery, poczuć się docenionym i realizować prestiżowe projekty, dołącz do kameralnego, zdalnego zespołu w strukturze międzynarodowej organizacji. Chętnie Cię poznamy! Project Manager (Business Intelligence) Praca zdalna Czym będziesz się zajmować: Nadzorowaniem projektów IT na każdym etapie realizacji w obszarze Business Intelligence, Big Data, Data Science, Zarządzaniem budżetami, zakresem, czasem realizacji i ryzykiem w projektach, Prowadzeniem komunikacji pomiędzy Klientami, zespołem i managementem, Utrzymywaniem dobrych praktyk metodyk zwinnych; Agile, Współpracą z zespołem analityków biznesowych, Rozwojem swoich kompetencji w zakresie zarządzania projektami. Czego oczekujemy: 3 lat doświadczenia jako PM w projektach IT, Bardzo dobrej znajomości j. angielskiego (pracujemy międzynarodowo), Rozumienia zagadnień związanych z technologiami Cloud (przede wszystkim Azure), Umiejętności budowania twórczej atmosfery w zespołach i kontrolowania przebiegu realizacji projektów, Mile widziane certyfikaty PM, np. PMP. Co możemy Ci zaoferować: Dowolną formę zatrudnienia w zależności od Twoich preferencji: umowa o pracę lub B2B oraz naprawdę atrakcyjne wynagrodzenie, Bogaty pakiet benefitów (prywatna opieka medyczna, dofinansowanie kursów, upominki okolicznościowe, wyjazdy integracyjne, i zagraniczne szkoleniowe, dofinansowanie szkoleń i zewnętrznych certyfikacji), Pracę w elastycznych godzinach w formie 100% zdalnej lub hybrydowej (biuro w Warszawie), Realne ścieżki awansu zawodowego (ekspercka technologiczna lub managerska), Możliwość poznania różnych technologii (28 partnerstw w zależności od projektu), Międzynarodowe środowisko pracy i możliwość realizowania projektów w metodologii scrum, Szansa na szeroki rozwój kompetencji w najnowocześniejszych technologiach na świecie, często rzadko spotykanych w Polsce, Przyjazna atmosfera tworzona przez doświadczonych Managerów IT z powołania i twardego szkolenia, a nie z przypadku, Doskonale zorganizowane środowisko pracy, gdzie każdy ma jasno określoną rolę i ma zapewnione niemal nieograniczone możliwości rozwoju wynikające m.in. z dynamicznego wzrostu, nowatorskich projektów i stawiania na innowacyjność pracowników. A jeśli i to Cię nie przekonuje, to jesteśmy otwarci na Twoje pomysły, bo stawiamy na ludzi i słuchamy ich pomysłów.
 9. Każdy sektor ma swojego lidera. W obszarze Data Science i Business Intelligence niewątpliwie jednym z nich jest nasz Partner, Polska firma pracująca dla największych i najbardziej prestiżowych organizacji świata. Wraz z nią poszukujemy osoby o poniższych kompetencjach. Jeżeli chcesz podtrzymać dobre tempo rozwoju swojej kariery, poczuć się docenionym i realizować prestiżowe projekty, dołącz do kameralnego, zdalnego zespołu w strukturze międzynarodowej organizacji. Chętnie Cię poznamy! Java Developer Mid/Senior 100% PRACAZ ZDALNA Czym będziesz się zajmować: Tworzeniem i implementacją nowych funkcjonalności (projekt rozwiązania typu Data Extractor), Stałą współpracą z międzynarodowym zespołem, klientem oraz innymi stakeholderami, Dbaniem o wysoką jakość tworzonego kodu i utrzymaniem najwyższych standardów programowania, Udziałem w międzynarodowych projektach w metodyce Scrum/Agile, Pracą na rozwiązaniach Cloud - Azure (możliwość zdobycie certyfikatu finansowanego przez firmę). Czego oczekujemy: Kilkuletniego doświadczenia w programowaniu w j. Java (wersja min. 8), Znajomości często wykorzystywanych frameworków (Springboot), Dobrej znajomości j. angielskiego (pracujemy międzynarodowo), podstawowej wiedzy o bazach danych (zazwyczaj pracujemy z Oracle). Mile widziane: Doświadczenie w pracy w Angularze, Podstawowa wiedza z Azure, Doświadczenie z mikroserwisami. Co możemy Ci zaoferować: Dowolną formę zatrudnienia w zależności od Twoich preferencji: umowa o pracę lub B2B oraz naprawdę atrakcyjne wynagrodzenie, Bogaty pakiet benefitów (prywatna opieka medyczna, dofinansowanie kursów, upominki okolicznościowe, wyjazdy integracyjne, i zagraniczne szkoleniowe, dofinansowanie szkoleń i zewnętrznych certyfikacji), Realne ścieżki awansu zawodowego (ekspercka technologiczna lub managerska), Pracę w elastycznych godzinach w formie 100% zdalnej lub hybrydowej (biuro w Warszawie), Możliwość poznania różnych technologii (28 partnerstw w zależności od projektu), Międzynarodowe środowisko pracy i możliwość realizowania projektów w metodologii scrum, Szansa na szeroki rozwój kompetencji w najnowocześniejszych technologiach na świecie, często rzadko spotykanych w Polsce, Przyjazna atmosfera tworzona przez doświadczonych Managerów IT z powołania i twardego szkolenia, a nie z przypadku, Doskonale zorganizowane środowisko pracy, gdzie każdy ma jasno określoną rolę i ma zapewnione niemal nieograniczone możliwości rozwoju wynikające m.in. z dynamicznego wzrostu, nowatorskich projektów i stawiania na innowacyjność pracowników. A jeśli i to Cię nie przekonuje, to jesteśmy otwarci na Twoje pomysły, bo stawiamy na ludzi i słuchamy ich pomysłów.
 10. Earlier
 11. Witam Prosze o pomoc w zadanich na studiach. 5 zadan oczywiscie odplatnie ktos ma chwile i sie podejmie:)
 12. kwota = int(input("Mistrzu, podaj kwotę: ")) if kwota>1000: print("za dużo!") else: print(str(kwota)+' zł')
 13. A linkujesz do 4programmers :D, u nich nawet do nich linkujesz Moim zdaniem kluczową sprawą w tego typu portalu jest wsparcie prawnicze, im szybciej sobie to załatwisz i będziesz miał zaufaną kancelarię prawną od wszystkiego - tym lepiej. Razi mnie, że używasz skryptów analitycznych Google dając im wgląd w swój portal. Dziwi stosowanie jQuery z 2013 roku (1.9.3). Nie wiem czy to robisz ale polecam blokować rejestrację z tzw. tymczasowych adresów email do tworzenia fejk kont. Np. https://temp-mail.org/en/ Ogólnie taki portal i utrzymanie to ogrom pracy. Nie wiem na ile znasz się i wykorzystujesz skalowalność, ale jeśli liczysz na sukces będziesz musiał szybko się tego nauczyć. No i jak już osiągniesz sukces to życzę Ci żebyś nie powielał błędów Facebooka i nie sprzedawał danych użytkowników na lewo i prawo.
 14. Witam, po latach pracy nad portalem społecznościowym - https://meetlo.pl, chciałbym pochwalić się nim, i również zaprosić do sprawdzenia go, a nawet do korzystania. Będę również wdzięczny za dodatkowe opinie... Te pozytywne chciałbym zobaczyć... TE NEGATYWNĘ MUSZĘ ZOBACZYĆ! Platforma to jedno wielkie połączenie tego co jest dostępne w obecnych czasach. Po co korzystać z kilku różnych serwisów jeśli wszystko można mieć w jednym!? Projekt został przygotowany od zera zarówno kwestie wizualne jak i programistyczne. Nie opierałem się na żadnych szablonach realizując każdy zamierzony wątek. Platforma meetlo.pl łączy w sobie funkcjonalności, które były inspirowane rozwiązaniami z serwisów takich jak: facebook, nasza-klasa, youtube, ask, blablacar, gadu-gadu, ... i pewnie wiele innych które w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na obecny wygląd serwisu. Na stronie jest też dużo ciekawych, dodatkowych funkcji, których nie znajdziesz w innych miejscach: tworzenie anonimowych wpisów/ogłoszeń na wybranych tablicach - PRZYDATNE na przykład w momencie szukania partnera/partnerki na studniówkę czy wesele możliwość tworzenia playlist z wykorzystaniem materiałów youtube oraz odtwarzanie bezpośrednio na stronie, oferty dotyczące korepetycji i szukania korepetytorów szukanie chętnych osób do wspólnych wyjść, na przykład na jogging, narty, piłkę nożna, do kina..., tworzenie grup i gron (for tematycznych), live czat ze znajomymi dodawanie i opiniowanie miejsc z całego świata wyszukiwarka umożliwiająca wyszukanie ludzi o podobnych zainteresowaniach możliwość przeglądania listy uczniów uczących się w danych szkołach (np. by kogoś odszukać) oferowanie wspólnych przejazdów zadawanie anonimowych pytań innym użytkownikom, i śledzenie ich odpowiedzi na pytania ORAZ WIELE WIELE INNYCH! Mam nadzieję, że platforma jest w stanie przypaść do gustu ludziom o przeróżnych zainteresowaniach. Stąd też zachęcam by każdy kto może zajrzał na stronę i wyraził swoją opinię (chociażby w komentarzu tutaj). Za każdą interakcję będę bardzo wdzięczny! POZDRAWIAM I ZAPRASZAM - https://meetlo.pl
 15. Wygeneruj kod odblokowujący dla japońskiego radia samochodowego Toyota ERC (odtwarzacz/audio/nawigacja), wykorzystując nasz kalkulator ERC. Znajdź numer seryjny ERC, wpisz go do kalkulatora i odblokuj radio samochodowe. Kompletny poradnik z kalkulatorem radia Toyota ERC dostępne na stronach w wersji polskiej i angielskiej https://www.pelock.com/pl/produkty/toyota-erc-kalkulator-generator-kodu-do-odblokowania-radia https://www.pelock.com/products/toyota-erc-calculator-radio-unlock-code-generator
 16. Wygeneruj kod odblokowujący dla radia samochodowego Visteon w autach Fiat Stilo i Bravo. Znajdź numer seryjny pre code radia, wpisz go do kalkulatora i odblokuj radio samochodowe. Generator jest dostępny online na stronie (po Polsku i angielsku): https://www.pelock.com/pl/produkty/fiat-stilo-bravo-kod-do-radia-visteon-kalkulator-generator https://www.pelock.com/products/fiat-stilo-bravo-visteon-radio-code-calculator-generator
 17. Man in the Middle jest jednym z najniebezpieczniejszych ataków sieciowych. Powstało bardzo wiele programów które służą temu celowi. W poprzednim rozdziale poznaliśmy jedno z nich. Myślę, że jeżeli korzystałeś z niego wiesz, że nie należy do najwygodniejszych szczególnie, że musisz wykonać dodatkowo pięć poleceń by osiągnąć swój cel. W Rozdziale 14 Podstawy Bettercapa poznasz w jaki sposób można wykonać wszystko to co do tej pory poznałeś dzięki poprzednim rozdziałom w nieco bardziej ułożony sposób. Co prawda nie będziemy się tym zajmować w tym rozdziale ale tylko wspomnę, że bettercap posiada bardzo wiele modułów dzięki którym będziesz w stanie wykorzystać to, że nadzorujesz przepływ pakietów. Dlatego warto go poznać. Bez dalszego rozpisywania, zapraszam do zapoznania się z nowym materiałem: https://noishacking.pl/bettercap_cz1.php.
 18. Dzisiaj rozpoczynam pierwszy z serii rozdziałów w których opisuję sytuację kiedy już jesteśmy w sieci. Poznasz sposób zwany Man in the Middle dzięki któremu staniesz się czymś w rodzaju routera. Dzięki temu materiałowi możesz nabrać pewnych obaw i zaczniesz bardziej zważać na urządzenia które są podpięte do twojego komputera. Poznasz sposób w jaki to działa dlatego bez problemu będziesz w stanie sprawdzić czy czasem nie jesteś obecnie celem ataku hakerskiego. Bez większego rozpisywania zapraszam do rozdziału 13.
 19. I am working on replacing this jQuery code written in Typescript into Vanilla JavaScript for edit .pdf purposes. I have problem resizing the window. Replacing .outerHeight() with offsetHeight doesn't work windowResizeHandler: () => void = () => { let body = document.querySelector("body"); let height = parseInt(window.getComputedStyle(body).height); //suppose there is a #header element which takes some area. let headHeight = $("#header").outerHeight(); let rightHeight = height; if ($("#header").is(":visible")) { rightHeight = height - headHeight; } $("#right").height(rightHeight); WebPDF.updateLayer(); HTML <page-container> <div id="docViewer" ref="docViewer" style="background: #dddedf;"></div> </page-container>
 20. I am trying to rewrite this jQuery code to Typescript. valueChanged(newValue) { let editSlider = $(this.editSlider).data("ionRangeSlider"); if (editSlider && editSlider.old_from != newValue){ editSlider.update({ from: newValue }); } let readOnlySlider = $(this.readOnlySlider).data("ionRangeSlider"); if (readOnlySlider && readOnlySlider.old_from != newValue) { readOnlySlider.update({ from: newValue }); } } <div show.bind="editOnly || parentVM.editMode != 0" class="form-group"> <label-for> <small>${label}</small> </label-for> <input ref="editSlider" value.two-way="value" type="text"> </div> <div show.bind="!editOnly && parentVM.editMode == 0"> <small>${label}</small> <input ref="readOnlySlider" value.two-way="value" type="text"> </div>
 21. Cześć, ruszył projekt #ROG4Creators. 💪🏼 To konkurs na odświeżenie pierwszej polskiej komercyjnej gry "Electro Body" z 1992 r.! Udział wziąć może każdy, a do wygrania jest nowoczesny sprzęt, kursy i warsztaty w studiu produkcyjnym Ten Square Games. Są dwa zadania - na rozbudowanie gry w Unity i napisanie scenariusza. Wystarczy wejść na: https://bit.ly/rog4creators_ watch[1]
 22. Estymowanie - bardzo kontrowersyjny temat w świecie IT. CZy można to robić dobrze? A może powinniśmy całkiem zrezygnować z estymowania, żeby oszczędzić nam samym stresu związanego z przekroczeniem czasu, który wstępnie określiliśmy jako potrzebny na wykonanie zadnia? Jeśli jednak w projekcie, w którym pracujesz zdecydowaliście się na wykorzystywanie estymat, to musisz sprawdzić mój najnowszy materiał! Opowiadam w nim o tym jakie problemy występują najczęściej i powodują, że nasze szacowanie nie jest bezbłędne.
 23. Dość długo nie dodawałem, żadnych nowych materiałów ze względu na brak czasu w ostatnich dniach oraz, że chciałem zwrócić szczególną uwagę na prezentowany poniżej temat. Czy wiesz z jakiej sieci korzystasz? A może bardziej powinienem zapytać, czy wiesz z jakiego szyfrowania korzystasz? Czy masz pewność, że twoja sieć jest bezpieczna? Pytań może być wiele, ale nie sposób je wszystkie zadać. Celem materiału jest pokazanie w jaki sposób ktoś może próbować dostać się do naszej sieci, a co najważniejsze jakie błędy możesz popełnić podczas konfigurowania swojej sieci lub jakie błędy może popełnić dostawca internetowy nie zabezpieczając routera w odpowiedni sposób. Szczególnie chcę Ci udowodnić jak bardzo istotnym elementem zabezpieczenia sieci jest skomplikowane hasło. Dla osób które chcących zagłębić się w tajniki wykonywania testów penetracyjnych pokazuję jak wykonać atak przy włączonym WPS. Nauczymy się jak tworzyć słowniki, przekazywać je między programami tak aby nie było konieczności zapisu ich na dysku oraz co ważniejsze jak z nich korzystać w celu złamania hasła. Na samym końcu, przyspieszymy ataki słownikowe przy wykorzystaniu GPU. Dlatego zapraszam do zapoznania się z rozdziałem 12: Sieć WPA/WPA2 oraz tworzeniu własnych słowników.
 24. Cześć, jestem Patryk. Od jakiegoś czasu tworzę materiały edukacyjne dotyczące rozwijania i wytwarzania produktów cyfrowych. Już od prawie dekady tworzyłem różnego rodzaju oprogramowanie jako programista i postanowiłem zacząć dzielić się swoją wiedzą na YouTube. Ostatni stworzyłem materiał, w którym opowiadam o tym co można zrobić, żeby stworzyć produkt typu SaaS, który będzie wyróżniał się na tle innych rozwiązań tego typu. Jeśli potencjalnie temat wydaje wam się ciekawy to zapraszam do odwiedzania, oraz dzielenia się swoimi opiniami w tej tematyce. Materiał jest dostępny w kilku formatach - video, podcast oraz blog, także dla każdego się coś znajdzie YouTube: Spotify: https://open.spotify.com/epis[...]vsGvEE0dw?si=15b5388f4b134533 Blog: https://www.letsmaketechnolog[...]j-saas-wyprzedzi-swoje-czasy/
 25. Cześć, zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie.
 26. Szukałam i nie znalazłam Jak odwołać się z konstruktora klasy Osoba do konstruktora klasy Adres? Wyskakuje mi błąd w klasie Osoba, z którym nie wiem jak sobie poradzić. Już drugi tydzień się z tym męczę. Proszę o pomoc i wytłumaczenie. Nie mogę zastosować get, sat i nie mogę zmieniać kodu w klasie Program. W klasie Osoba i Adres wszystkie nazwy muszą pozostać takie jakie są. Kod trzeba przerobić tak aby efekt końcowy był jak na obrazku. Klasa Osoba using System; using System.Collections.Generic; using System.Linq; using System.Text; using System.Threading.Tasks; namespace Kadry { public class Osoba { private int numerEwidencyjny; private string nazwisko; private string imie; Adres adres; public Osoba(int numerEwidencyjny, string nazwisko, string imie, Adres adres) { this.numerEwidencyjny = numerEwidencyjny; this.nazwisko = nazwisko; this.imie = imie; this.adres = adres; } public Osoba(int numerEwidencyjny, string imie, int numerDomu) : this(numerEwidencyjny, "Kowalski", imie, "02-222", "Warszawa", "Aleje Jerozolimskie", numerDomu, 0) { } public Osoba(ref Osoba osoba) { numerEwidencyjny = osoba.numerEwidencyjny; nazwisko = osoba.nazwisko; imie = osoba.imie; adres = osoba.adres; } public string ZwrocKod() { return adres.kod; } public string ZwrocMiejscowosc() { return adres.miejscowosc; } public string ZwrocNazweUlicy() { return adres.nazwaUlicy; } public int ZwrocNumerDomu() { return adres.numerDomu; } public int ZwrocNumerMieszkania() { return adres.numerMieszkania; } public string ZwrocInformacjeOsobowe() { return string.Format("\n Pan(i) {0} {1} o numerze ewidencyjnym: {2} zamieszkały(a): {3} {4} {5}", nazwisko, imie, numerEwidencyjny, ZwrocKod(), ZwrocMiejscowosc(), ZwrocNazweUlicy() + " " + ZwrocNumerDomu() + " m" + ZwrocNumerMieszkania()); } public void ZmienDaneOsobowe() { Console.Write("Podaj imię: "); imie = Console.ReadLine(); Console.Write("Podaj nazwisko: "); nazwisko = Console.ReadLine(); do { Console.Write("Podaj numer ewidencyjny: "); } while (!int.TryParse(Console.ReadLine(), out numerEwidencyjny)); } public void ZmienAdres() { Console.Write("Podaj kod: "); adres.kod = Console.ReadLine(); Console.Write("Podaj nazwę miejscowści: "); adres.miejscowosc = Console.ReadLine(); Console.Write("Podaj nazwę ulicy "); adres.nazwaUlicy = Console.ReadLine(); do { Console.Write("Podaj numer domu: "); } while (!int.TryParse(Console.ReadLine(), out adres.numerDomu)); Console.Write("Czy jest numer mieszkania <t/n>: "); char c = Console.ReadKey().KeyChar; if (c == 't') { Console.WriteLine(); do { Console.Write("Podaj numer meszkania: "); } while (!int.TryParse(Console.ReadLine(), out adres.numerMieszkania)); } else { adres.numerMieszkania = 0; } } public Osoba Klonuj() { return (Osoba)this.MemberwiseClone(); } } } Klasa Adres using System; using System.Collections.Generic; using System.Linq; using System.Text; using System.Threading.Tasks; namespace Kadry { public class Adres { public string kod; public string miejscowosc; public string nazwaUlicy; public int numerDomu; public int numerMieszkania; public Adres(string kod, string miejscowosc, string nazwaUlicy, int numerDomu, int numerMieszkania) { this.kod = kod; this.miejscowosc = miejscowosc; this.nazwaUlicy = nazwaUlicy; this.numerDomu = numerDomu; this.numerMieszkania = numerMieszkania; } public Adres(ref Adres adres) { kod = adres.kod; miejscowosc = adres.miejscowosc; nazwaUlicy = adres.nazwaUlicy; numerDomu = adres.numerDomu; numerMieszkania = adres.numerMieszkania; } } } Klasa Program using System; using System.Collections.Generic; using System.Linq; using System.Text; using System.Threading.Tasks; namespace Kadry { public class Program { static void Main(string[] args) { Osoba os1 = new Osoba(5, "Ola", 43); Console.WriteLine(" Oryginał {0}", os1.ZwrocInformacjeOsobowe()); Console.WriteLine("\n***Zmieniamy klon:***\n"); Osoba klon1 = os1.Klonuj(); Console.WriteLine("\n Klon: {0}", klon1.ZwrocInformacjeOsobowe()); klon1.ZmienDaneOsobowe(); klon1.ZmienAdres(); Console.WriteLine("\n Klon: {0}", klon1.ZwrocInformacjeOsobowe()); Osoba os3 = new Osoba(ref os1); Console.WriteLine(" Oryginał {0}", os3.ZwrocInformacjeOsobowe()); Console.WriteLine("\n***Zmieniamy klon:***\n"); Console.WriteLine("\n Klon: {0}", klon1.ZwrocInformacjeOsobowe()); klon1.ZmienDaneOsobowe(); klon1.ZmienAdres(); Console.WriteLine("\n Klon: {0}", klon1.ZwrocInformacjeOsobowe()); Console.ReadKey(); } } }
 27. Subdomena to zły pomysł, Google traktuje to jako osobną domenę, dla SEO nie ma żadnych korzyści. Kiedyś ważniejszy będzie dla Ciebie sklep, więc jeżeli myślisz poważnie o biznesie to postaw sklep w głównej domenie, a bloga przenieść do katalogu pl/blog/ i ustaw prawidłowe 301 (nie masz dużo więc nawet ręcznie każdy adres zrobisz w htaccess). Dodając nowe pozycje możesz osłabić stare, jeżeli pomieszasz treści (kanibalizacja). https://www.radiosud.pl/fakty/promocja-jak-rozpoczac-sprzedaz-w-internecie-6-krokow-18733 Kilka informacji o sprzedaży w sieci znajdziesz na stronie.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...