Jump to content

Userr

Members
 • Posts

  12
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Userr

 1. W jaki sposób w IDE AVR STUDIO 4.19 napisać polecenie zmieniające tetrady bitów w dowolnym rejestrze roboczym?
 2. Chciałbym mieć na stronie dwie kategorie postów pisanych w Wordpressie: newsy i artykuly. Chciałbym, żeby te kategorie miały takie adresy: http://strona.pl/newsy http://strona.pl/artykuly Teraz mam tak to ustawione: http://strona.pl/category/newsy http://strona.pl/category/artykuly Czy da się to "category" jakoś usunąć z adresów kategorii?
 3. Chciałbym skorzystać z Wordpressa, ale nie na blogu, tylko na portalu, w którym oprócz nowości i artykułów do pisania i komentowania których chciałbym użyć Wordpressa, mam jeszcze cały portal z wieloma innymi opcjami, który ma już swój własny szablon. Jest to strona troszkę podobna pod względem układu do tej: http://pclab.pl/ tylko o zupełnie innej tematyce, no i oczywiście nie tak popularna W takim przypadku chciałbym do tego podejść w ten sposób, że skopiuję kod mojej głównej strony index.php do plików Wordpressa: Szablon strony głównej (index.php) oraz Pojedynczy wpis (single.php) (i tylko wstawię tam kod Wordpressa w odpowiednie miejsca), ponieważ chcę, żeby działy nowości i artykuły miały ten sam szablon jak strona główna, a z wielu innych stron Wordpressa typu Stopka (footer.php), czy Panel boczny (sidebar.php) usunąłbym całkowicie kod, bo tak jak mówię, to nie jest typowy szablon Wordpressa (szablon nie pod bloga, tylko pod portal) i większość rzeczy, które są w tym szablonie nie są mi tam potrzebne. Chciałbym to zrobić jak najprościej, po linii najmniejszego oporu, ale czy takie podejście będzie dobre?
 4. Dzisiaj będę testował też wszystkie rozwiązania i zobaczę co najbardziej pasuje do moich potrzeb.
 5. Do integracji Wordpressa i phpBB użyję albo jakiegoś mostu dedykowanego do integracji tych dwóch systemów: https://wordpress.org/plugins/tags/phpbb albo skryptu który pozwoli na logowanie do Worpdressa z bazy danych z DOWOLNEGO zewnętrznego systemu: https://pl.wordpress.org/plugins/external-db-auth-reloaded/ Nigdy nie używałem czegoś takiego i na prawdę nie wiem, które z tych rozwiązań będzie lepsze? Drugie rozwiązanie wydaje się kuszące (chociażby dlatego, że można zintegrować Wordpressa z najnowszą wersją phpBB, a w przypadku tych mostów dedykowanych różnie z tym bywa, większość nie obsługuje najnowszej wersji phpBB), ale czy nie ma jakichś ograniczeń?
 6. I tak właśnie się zastawiam, po co się pchać w tego Disqus, skoro Wordpress też przecież ma swoje komentarze (i nie wymaga zakładania globalnego konta), a co ważniejsze istnieją oficjalne pluginy integrujące go z phpBB: https://pl.wordpress.org/plugins/tags/phpbb Najpopularniejszym jest chyba WP-United: https://pl.wordpress.org/plugins/wp-united/ Czy ktoś z Was z tego korzystał, czy moglibyście polecić to rozwiązanie? Może znacie jakiś inny ciekawy most integrujący phpBB z Wordpressem, który moglibyście polecić?
 7. W takim razie Disqus dla mnie na ten moment odpada, bo zależy mi na systemie do komentarzy zintegrowanym z forum - czyli jedno konto użytkownika na stronie jest praktycznie do wszystkiego (bez potrzeby rejestracji w Disqusie). Wg. mnie takie podejście ma duży potencjał społecznościowy, zachęca użytkownika do zakładania kont na stronie (jeden user zechce coś skomentować pod newsem, drugi napisać coś na forum, trzeci w shoutboxie, a gdyby do każdej z tych rzeczy było potrzebne oddzielne konto to by odstraszało użytkowników i utrudniało tworzenia społeczności wokół strony - użytkownik chętniej założy jedno konto niż trzy różne). Chętnie poznam Wasze zdanie na ten ten temat. Właśnie szukam taki system komentarzy, który dałoby się zintegrować z jakimś popularnym silnikiem forum (raczej z darmowych phpBB/SMF 2/MyBB), a z Disqus raczej nie jest to możliwe, skoro ten system wymusza oddzielną rejestrację. Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.
 8. A to w takim razie może lepiej byłoby zdecydować się na jakiś zewnętrzny system komentarzy, np. Disqus? Nie musiałbym nic samemu chyba poprawiać (bo Disqus jest raczej bezpieczny) jedynie zintegrować z systemem newsów phpns, co raczej nie będzie stanowić problemu?
 9. Korzystam na stronie z systemu newsów phpns: http://sourceforge.net/projects/phpns/ Do samych newsów system spisuje się dobrze, ale chciałbym włączyć komentarze pod newsami i nie jestem pewny co do bezpieczeństwa. Phpns nie wykorzystuje bowiem PDO tylko zwykły MySQL do operacji na bazach danych. Czy Waszym zdaniem phpns jest na tyle bezpieczny, żeby np. ktoś nie skasował mi któregoś dnia całej bazy danych za pomocą SQL Injection? A może lepszym wyjściem będzie wykorzystanie zewnętrznego systemu komentarzy np. Disqus (który pewnie korzysta z PDO)?
 10. Userr

  Forum i chat

  To znaczy, ściśle mówiąc chodziło mi o taką sytuację, że forum jest w subdomenie (np. forum.strona.pl), a ten "chat" (a właściwie shoutbox) na stronie głównej (np. strona.pl), czyli chodzi mi o przeniesienie shoutboxa z subdomeny (gdzie znajdowałoby się forum i gdzie pewnie domyślnie znajduje się również właśnie shoutbox) na stronę główną serwisu - czy nie byłoby z tym, aż tak dużo pracy? Link, który podałeś chyba nie działa (prowadzi do głównej strony serwisu), ale jak tak patrzę, to IPB jest na prawdę interesujące Czy dobrze rozumiem, że: https://www.invisionpower.com/services/enterprise oznacza, że jak osiągnę 50 000 odsłon, to "dopiero" wówczas płacę 2.5 $, a kolejne 2.5$ zapłacę "dopiero" za kolejne 50 000 odsłon (piszę dopiero w cudzysłowiu, bo nie wiem jak szybko w praktyce można osiągnąć taki pułap, co oczywiście zależy od popularności forum)? Czy GB odnoszą się do transferu, czy przestrzeni dyskowej (czyżby baza danych tego forum były trzymane na ich własnych serwerach)?
 11. Userr

  Forum i chat

  Myślałem wcześniej o forum phpBB (chociaż jak zapytałem o to na innym forum, to ktoś mi odradził). Dodać, że przez chat niekoniecznie rozumiałem tutaj chat w takim tradycyjnym stylu, a raczej chodziło mi po prostu o shoutbox.
 12. Userr

  Forum i chat

  Chciałbym, żeby na głównej stronie był chat, a w subdomenie było forum, tzn: chat - strona.pl forum - forum.strona.pl Zależy mi, żeby formularz logowania był zarówno na stronie głównej, jak i w subdomenie forum i gdy użytkownik zaloguje się na stronie głównej (i może wówczas pisać na chatcie), to jest również automatycznie zalogowany na podstronie forum (i może wówczas pisać posty na forum) i odwrotnie. Czyli jedno konto użytkownika będzie to pisania na chatcie i forum. Czy moglibyście polecić jakieś forum, które posiada również chat, który da się przenieść z subdomeny na stronę główną? Z tego co patrzyłem, to phpBB ma coś takiego jak "MINI-CHAT" i jest on oczywiście na stronie forum. Czy z przeniesieniem tego na stronę główna serwisu byłoby dużo pracy?
×
×
 • Create New...