Skocz do zawartości

Języki skryptowe

Fora

 1. JavaScript

  JavaScript to jeden z najpopularniejszych języków skryptowych, wykorzystywany w głównej mierze do tworzenia dynamicznych stron internetowych ale nie tylko.

  72
  postów
 2. PHP

  Język skryptowy wykorzystywany do tworzenia dynamicznych stron internetowych. Charakteryzuje się ogromną ilością wbudowanych funkcji i bibliotek pomocnicznych oraz łatwością tworzenia kodu.

  99
  postów
 3. Python

  Python to skryptowy język programowania wysokiego poziomu ogólnego przeznaczenia, o rozbudowanym pakiecie bibliotek standardowych, którego ideą przewodnią jest czytelność i klarowność kodu źródłowego.

  38
  postów
 4. Ruby

  Ruby to w pełni obiektowy i dynamiczny język programowania skupiający się na prostocie i wydajności. Ma elegancką składnię, którą czyta się naturalnie i jest łatwa w zapisie.

  14
  postów
 5. Perl

  Perl to interpretowany język programowania początkowo przeznaczony głównie do pracy z danymi tekstowymi, obecnie używany do wielu innych zastosowań. Jeden z najstarszych języków programowania.

  • Brak postów
 6. Lua

  Lua to język skryptowy zaprojektowany dla rozszerzenia funkcjonalności innych aplikacji, jednak często używany jako samodzielny język.

  • Brak postów
 7. VBScript

  Język skryptowy bazujący na języku programowania Visual Basic. VBS wykorzystuje model programowania oparty na interfejsie COM pozwalający na wykorzystanie wielu funkcji i mechanizmów wbudowanych w system Windows.

  • Brak postów
 8. Programy wsadowe i shell

  Skryptowe języki programowania powłoki systemów operacyjnych. Skrypty wykonywane w oknie konsoli lub terminala pozwalające na automatyzację wielu zadań wykonywanych w systemie operacyjnym.

  4
  posty
 9. Inne języki skryptowe

  Wszystkie inne języki skryptowe, jak AutoIt, ColdFusion, Rebol, Tcl, Sed, AWK itd.

  3
  posty
×
×
 • Utwórz nowe...