Skocz do zawartości

Myszka dla programisty


Recommended Posts

Cześć, szukam jakiejś fajnej myszki, która by posiadała

  • lewy, prawy klik
  • scroll + środkowy button na nim
  • na kciuku back / forward

Mam obecnie Logitech Performance MX, jednak wysoki profil myszki sprawia, że mi po prostu ręka cierpnie po dłuższym używaniu.

Chciałem zmienić na niższą Logitech M560, ale okazuje się, że nie ma środkowego kliku na scrollu... Dzisiaj oglądałem SteelSeries Rival 300, niby gameingowa myszka, ale bardzo wygodna. Jeśli macie jakieś sugestie walcie śmiało :)

Zastanawiałem się też nad Logitech G303

Spodobały mi się ergonomiczne myszki od Microsoft, jednak z tego co czytam to nie można ustawić funkcji klawiszom z logiem Windows...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio szukając klawiatury ergonomicznej kupiłem właśnie zestaw z myszą sculpt ergonomic mouse i o ile zakup robiłem z myślą o klawiaturze to mysz od razu przypadła mi do gustu i pracuje mi się na niej naprawdę wygodnie. Tak jak mówisz pod kciukiem ma back i przycisk windows, nie sprawdzałem czy można coś innego do niego przypisać. Przycisk Win dobrze się sprawdza przy używaniu skrótów o ile pracuje się na Windowsie oczywiście ;D

Ale jeśli chodzi o ergonomię to mocno polecam, ręka spoczywa w bardziej naturalnej pozycji około 45° nachylenia - zupełnie nie czuję zmęczenia nadgarstka odkąd jej używam.

Edytowano przez andrus19
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. około 5,8 cm ma w najwyższym punkcie z tym, że tam leży tylko palec wskazujący a reszta dłoni jest już niżej ułożona - w taki sposób że prawy bok dłoni może już spoczywać na biurku/podkładce ;) 

Ja akurat żelową podkładkę jeszcze mam więc nadgarstek mam około 2cm wyżej ale myślę że bez podkładki jest równie dobrze - bo dłoń wtedy spoczywa częściowo na myszce a częściowo na prawym boku. Scroll też jako przycisk środkowy; stabilnie się klika - nie przesuwa się w górę czy dół podczas kliknięcia. I wychylanie scrolla na boki jeszcze masz..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...