Skocz do zawartości

Okna w WinAPI


Recommended Posts

Napisano

Jak zrobić kilka okien w czystym API.
Przykład: mam okno na nim przycisk, naciskam na niego i pojawia mi się drugie okno. Pierwszą część do stworzenia przycisku wiem jak zrobić, ale dalej to nie umiem.

Napisano

Witaj

Według mnie najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie okienka dialogowego. Więcej możesz poczytać tutaj na winapi.org w dziale podstawy (Okna dialogowe part I).

Jednak możesz zrobić sobie zwykłe nowe okno, tak jak to pierwsze.

Potem w momencie naciśnięcia przycisku, wywołujesz funkcję odpowiedzialną za pokazanie okna:
ShowWindow(hUchy2Okna, SW_SHOW) ;

Mimo wszystko polecałbym okienka dialogowe.

pozdro

Napisano

Kazde osobne okienko musi miec swoja osobna procedure okna (tz. praktycznie moze byc jedna procedura dla wiecej niz 1 okna ale podejzewam ze nie o to Ci chodzi). Najbardziej polecałbym jednak stworzenie okna dialogowego, no i co najważniejsze przeczytanie tutoriala ze stronki. Czy to sprawia aż tak wielki problem?

Napisano

Tworzysz sobie kilka razy okno tej samej klasy i dla tych wszystkich okien masz tylko jedna procedure obslugi komunikatow. W tej procedurze masz parametr HWND ktory mowi ci od ktorego okna dostales wiadomosc. Ogolnie sprawa prosta tylko do czego chchesz konkretnie to uzyc?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...