Jump to content

Jarema

Members
 • Posts

  0
 • Joined

 • Last visited

  Never

Jarema's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Jarema

  MySql

  void dbAddItem(HWND hParent, Osoba New) { ZeroMemory( Query, sizeof( Query ) ); wsprintf( Query, "INSERT INTO Ludzie (kategoria, nazwisko, imie, teldom, telkom, EMail) VALUES(" "'%i', '%s', '%s', '%s', '%s', '%s')", New.iKat, New.szNazwisko, New.szImie, New.szTelDom, New.szTelKom, New.EMail ); if ( mysql_query( myData, Query ) < 0 ) MessageBox( hParent, "Dodanie nowej osoby nie powiodło się!", "Błąd", MB_ICONEXCLAMATION | MB_OK ); } gdzie MyData to MYSQL *myData; Sorka że nie chce mi się sprawdzać ale mnie to działało na bank. Może poprostu źle połączyłeś się z bazą?
 2. Jeśli robisz zwykły TabControl (bez PropertySheet) to jedyną metodą na zmienianie wyświetlanych kontrolek jest niestety ShowWindow(). W MSDN nie ma opisanego żadnego innego sposobu. Ten jest brzydki ale skuteczny :)
 3. Testowałem i mam takie same efekty. A teraz tłumaczę dlaczego tak się dzieje. Otóż wszystko jest OK, ponieważ WinXP daje Ci pamięć przez Ciebie rezerwowaną i pomimo że nie jest ona po wywołaniu funkcji używana to on zostawia ją jakgdyby na zapas, żeby później nie musiał przydzielać od nowa. Ale możesz być pewny że jak mu tam pamięc będzie potrzebna do innych celów to on ją sobie na bierząco zwolni. Będzie trudno to zarezerwować bo w miarę jak mu zacznie brakować pamięci będzie rezerwował pamięć fizyczną na dysku i robił mapowanie, ale możesz być pewny jak sam widzisz że wszystko jest OK.
 4. Spoko, najprawdopodobniej coś gdzieś zapisujesz niepotrzebnie. Pokombinuj, może dasz radę, a jak nie no to pytaj, albo przedstaw więcej kodu jak wywołujesz tą funkcję.
 5. Jako autor arta czuję się zobowiązany do odpowiedzi ;). Funkcja nie alokuje żadnej pamięci na stałe (przy użyciu operatora new lub funkcji malloc) dlatego cała tymczasowa pamięć jaką wykożystuje (wszytkie lokalne zmienne) jest zwalniana natychmiast po zakończeniu funkcji a podczas wykonywania jej objętość zwiększa się jak wiadomo z powodu rekurencji która cały czas musi zapamiętywać pewne przekazywane do niej dane. Dobrze by było gdybyś podał jakiego używasz systemu, bo pod XP-kiem u mnie wszystko jest zwalniane i TaskManager pokazuje odrazu po zakończeniu początkową ilość pamięci.
 6. Jarema

  Uploading

  Hehe no wcale nie tak niekoniecznie, bo zależy z jakiego serwera chcesz ściągnąć ten pliczek. Napisz dokłądnie o co chodzi, bo różnie obsługuje się np. ftp, http, a jeszcze inaczej POP3 i pocztę także napisz bliżej o co chodzi.
 7. Jarema

  obsluga plikow

  Na 90% robisz ten błąd że czytasz plik do końca a potem od nowa chcesz czytać. Tak nie można bo wtedy w pliku po odczytaniu do końca jest ustawiana flaga eof czyli end of file. Musisz ją przestawić na zero, do tego celu użyj metody klasy ifstream: plik.clear(ios::eofbit); Podobnie kasujesz inne flagi błędu np. jeśli otwarcie pliku nie powiodło się to wtedy musisz skasować flagę fail: plik.clear(ios::failbit);
 8. Jarema

  [Linker error]

  Ten błąd znaczy ni mniej nie więcej tylko tyle że masz definicje funkcji ale linker nie widzi jej ciała. Aby temu zapobiedz na 98% musisz załączyć do projektu poprostu jakąś bibliotekę (plik *.lib) i będzie działało. Napisz w jakim *.h jest ta Twoja funkcja to Ci powiem jaki lib załączyć, ale pewnie dasz sobie radę.
 9. Jarema

  Kilka pytanek

  Witam. Ad 1 no to oczywiście kontrolka list view o której masz nawet arta na winapi.org Ad 2 można to rozwiązać splitter window jak napisał wyżej codeguy, robi się to tak Ad 3 to możesz rozwiązać też list view, albo tree view jak chcesz Ad 4 Mój tutorial, a polega to na tym że podajesz do FindFirstFile katalog docelowy i potem FindNextFile, nie pamiętam dokładnie ale to potem zwracało chyba FALSE i było wiadomo że poszukiwanie zakończone.
 10. Ale radzę się pospieszyć z tym programem przed 2006 bo jak patenty wejdą to nie będzie tak wesoło :D
 11. Jarema

  jak debugowqac dlla?

  MSDN tak, ale musisz się liczyć że nie każdy zna asma i będzie mu wtedy raczej ciężko pracować z softICE ;)
 12. Przepraszam ale trochę byłem nieobecny na forum ale już odpowiadam. Widzę że na pytanie z ikonami znalazłeś odpowiedź, choć zamiast pobierania każdej ikony z osobna mogłeś poprostu zdefiniować sobie ikonke folderu i każdemu z osobna ją nadać, podobnie z dyskami. A jeśli chcesz zrobić sobie całą drzewiastą strukturę w pamięci to daj znać to podam Ci gotową funkcję jak zrobić to rekurencyjnie alokując wszystko dynamicznie.
 13. Jarema

  .

  Tutaj masz fajną klasę do drukowania raportów z przykładem: https://www.codeproject.com/miscctrl/easyreports.asp, a tutaj znajduje się druga klasa dużo bardziej rozbudowana https://www.codeproject.com/printing/printlib.asp. Jeśli to Ci nie odpowiada to mogę się założyć że znajdziesz tam jeszcze więcej takich bibliotek.
×
×
 • Create New...