Jump to content

Jarema

Members
 • Posts

  0
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by Jarema

 1. Jarema

  MySql

  void dbAddItem(HWND hParent, Osoba New) { ZeroMemory( Query, sizeof( Query ) ); wsprintf( Query, "INSERT INTO Ludzie (kategoria, nazwisko, imie, teldom, telkom, EMail) VALUES(" "'%i', '%s', '%s', '%s', '%s', '%s')", New.iKat, New.szNazwisko, New.szImie, New.szTelDom, New.szTelKom, New.EMail ); if ( mysql_query( myData, Query ) < 0 ) MessageBox( hParent, "Dodanie nowej osoby nie powiodło się!", "Błąd", MB_ICONEXCLAMATION | MB_OK ); } gdzie MyData to MYSQL *myData; Sorka że nie chce mi się sprawdzać ale mnie to działało na bank. Może poprostu źle połączyłeś się z bazą?
 2. Jeśli robisz zwykły TabControl (bez PropertySheet) to jedyną metodą na zmienianie wyświetlanych kontrolek jest niestety ShowWindow(). W MSDN nie ma opisanego żadnego innego sposobu. Ten jest brzydki ale skuteczny :)
 3. Testowałem i mam takie same efekty. A teraz tłumaczę dlaczego tak się dzieje. Otóż wszystko jest OK, ponieważ WinXP daje Ci pamięć przez Ciebie rezerwowaną i pomimo że nie jest ona po wywołaniu funkcji używana to on zostawia ją jakgdyby na zapas, żeby później nie musiał przydzielać od nowa. Ale możesz być pewny że jak mu tam pamięc będzie potrzebna do innych celów to on ją sobie na bierząco zwolni. Będzie trudno to zarezerwować bo w miarę jak mu zacznie brakować pamięci będzie rezerwował pamięć fizyczną na dysku i robił mapowanie, ale możesz być pewny jak sam widzisz że wszystko jest OK.
 4. Spoko, najprawdopodobniej coś gdzieś zapisujesz niepotrzebnie. Pokombinuj, może dasz radę, a jak nie no to pytaj, albo przedstaw więcej kodu jak wywołujesz tą funkcję.
 5. Jako autor arta czuję się zobowiązany do odpowiedzi ;). Funkcja nie alokuje żadnej pamięci na stałe (przy użyciu operatora new lub funkcji malloc) dlatego cała tymczasowa pamięć jaką wykożystuje (wszytkie lokalne zmienne) jest zwalniana natychmiast po zakończeniu funkcji a podczas wykonywania jej objętość zwiększa się jak wiadomo z powodu rekurencji która cały czas musi zapamiętywać pewne przekazywane do niej dane. Dobrze by było gdybyś podał jakiego używasz systemu, bo pod XP-kiem u mnie wszystko jest zwalniane i TaskManager pokazuje odrazu po zakończeniu początkową ilość pamięci.
 6. Jarema

  Uploading

  Hehe no wcale nie tak niekoniecznie, bo zależy z jakiego serwera chcesz ściągnąć ten pliczek. Napisz dokłądnie o co chodzi, bo różnie obsługuje się np. ftp, http, a jeszcze inaczej POP3 i pocztę także napisz bliżej o co chodzi.
 7. Jarema

  obsluga plikow

  Na 90% robisz ten błąd że czytasz plik do końca a potem od nowa chcesz czytać. Tak nie można bo wtedy w pliku po odczytaniu do końca jest ustawiana flaga eof czyli end of file. Musisz ją przestawić na zero, do tego celu użyj metody klasy ifstream: plik.clear(ios::eofbit); Podobnie kasujesz inne flagi błędu np. jeśli otwarcie pliku nie powiodło się to wtedy musisz skasować flagę fail: plik.clear(ios::failbit);
 8. Jarema

  [Linker error]

  Ten błąd znaczy ni mniej nie więcej tylko tyle że masz definicje funkcji ale linker nie widzi jej ciała. Aby temu zapobiedz na 98% musisz załączyć do projektu poprostu jakąś bibliotekę (plik *.lib) i będzie działało. Napisz w jakim *.h jest ta Twoja funkcja to Ci powiem jaki lib załączyć, ale pewnie dasz sobie radę.
 9. Jarema

  Kilka pytanek

  Witam. Ad 1 no to oczywiście kontrolka list view o której masz nawet arta na winapi.org Ad 2 można to rozwiązać splitter window jak napisał wyżej codeguy, robi się to tak Ad 3 to możesz rozwiązać też list view, albo tree view jak chcesz Ad 4 Mój tutorial, a polega to na tym że podajesz do FindFirstFile katalog docelowy i potem FindNextFile, nie pamiętam dokładnie ale to potem zwracało chyba FALSE i było wiadomo że poszukiwanie zakończone.
 10. Ale radzę się pospieszyć z tym programem przed 2006 bo jak patenty wejdą to nie będzie tak wesoło :D
 11. Jarema

  jak debugowqac dlla?

  MSDN tak, ale musisz się liczyć że nie każdy zna asma i będzie mu wtedy raczej ciężko pracować z softICE ;)
 12. Przepraszam ale trochę byłem nieobecny na forum ale już odpowiadam. Widzę że na pytanie z ikonami znalazłeś odpowiedź, choć zamiast pobierania każdej ikony z osobna mogłeś poprostu zdefiniować sobie ikonke folderu i każdemu z osobna ją nadać, podobnie z dyskami. A jeśli chcesz zrobić sobie całą drzewiastą strukturę w pamięci to daj znać to podam Ci gotową funkcję jak zrobić to rekurencyjnie alokując wszystko dynamicznie.
 13. Jarema

  .

  Tutaj masz fajną klasę do drukowania raportów z przykładem: https://www.codeproject.com/miscctrl/easyreports.asp, a tutaj znajduje się druga klasa dużo bardziej rozbudowana https://www.codeproject.com/printing/printlib.asp. Jeśli to Ci nie odpowiada to mogę się założyć że znajdziesz tam jeszcze więcej takich bibliotek.
 14. Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem w czym konkretnie tkwi problem. Skoro mówisz że chcesz drukować to mogę Ci podać sposób w jaki się to robi w WinAPI, ale skoro nie chcesz to może liczysz na gotową bibliotekę? No i nie wiem jeszcze co ma wspólnego drukowanie z zapisywaniem do pliku. Jeśli mógłbyś to trochę skonkretyzuj pytanie.
 15. Jarema

  Potyczki Algorytmiczne

  Startuje bo konkurs jest fajny i chcę się sprawdzić, aczkolwiek szanse na wygraną są nikłe z tego względu że jest to kategoria Open i każdy może brać udział. Mimo wszystko konkurs jest super.
 16. No to będziesz musiał zaimplementować mechanizm podobny to antyvirow ktore sobie patrzą kiedy co jest używane/otwierane i to monitoruja (ale skąd to wiedzą?), jest funkcja FindFirstChangeNotification która nie rozwiązuje problemu bo zgłasza się tylko plik jest zapisywany na dysk (ewentualnie inne nie interesujące Cię przypadki). No to cóż ja raczej więcej nic nie pomogę. Ewentualnie możesz użyć hooków, hook WH_CBT daje tyle co i nic bo zgłasza się tylko wtedy kiedy tworzone jest okno. Nie wiem może napisz do ludzi z Symanteca? albo poszukaj po grupach dyskusyjnych.
 17. Ehh, ludzie ludzie. Hier ist odpowiedz ale to bedzie dobre tylko do konkretnego typu plikow. https://www.codeproject.com/useritems/newvirus.asp tylko musisz jeszcze wykonbinowac zebys nie poblokowal uruchamianych programow tak jak to opisuje autor :)
 18. Gdyby Pan czytał forum to zobaczył by temat obok w którym inny Pan miał podobny problem i dałem link do stronki gdzie jest gotowy tutorial ale zdaję sobie sprawę że również pan może mieć zbyt mało czasu by szukać więc podaję link: https://www.codeproject.com/shell/shellextguide1.asp Instrukcja obsługi: 1. Przeczytać dokładnie artykuł. 2. Zobaczyć przykład dołączony do lekcji. 3. Jeśli wszystko dokładnie się zrozumiało to proszę zmienić numerek na końcu adresu na większy i powtórzyć wszystkie punkty.
 19. Jarema

  Blokowanie folderów

  No przecież proszę człowieku!!! "dokładny tutorial"="więcej szczegółów" żebyś nie musiał marnować Swoich cennych 2min na wyszukanie artykułu podam link: TUTAJ ZNAJDUJE SIĘ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW na koncu adresu zmieniaj tylko numerki na wieksze (oczywiście po uprzednim zrozumieniu niższych)
 20. Jarema

  Blokowanie folderów

  Najłatwiej będzie się podczepić pod shell extensions (dokładny tutorial na www.codeproject.com). Instalujesz dll-ke która w razie otwarcia folderu wykonuje Twoją funkcje, wtedy robisz odpowiedni trik np. wyświetlasz okienko z haslem albo coś.
 21. Jak juz cos to czy caly string jest zlozony z cyfr. Zrob to tak: kody ASCII wszystkich cyfr sa po kolei takze wystarczy znalezc kod 0 i 9 o ile sa poukladane wlasnie od 0. Potem robisz petelke ktora leci po calym stringu i sprawdzasz czy dana literka jest cyfra czy nie (czy jej kod miesci sie pomiedzy odkrytymi wartosciami). Albo drugi sposob: taka sama petelka i sprawdzasz po kolei warunki: char MojString[10]; for ( int i = 0; i < strlen(MojString); i++ ) if ( (MojString[i] != '0') && (MojString[i] != '1').....) break; Ja petelka sie przerwie wczesniej to znaczy ze wszedzie nie ma cyfr.
 22. Tutaj masz dokumentacje funkcji prosto z MSDN: SetFileApisToANSI The SetFileApisToANSI function causes a set of Win32 file functions to use the ANSI character set code page. This function is useful for 8-bit console input and output operations. VOID SetFileApisToANSI(VOID) Parameters This function has no parameters. Return Values This function has no return value. Remarks The Win32 file functions whose code page is set by SetFileApisToANSI are those functions exported by KERNEL32.DLL which accept or return a file name. The SetFileApisToANSI function complements the SetFileApisToOEM function, which causes the same set of Win32 file functions to use the OEM character set code page. The 8-bit console functions use the OEM code page by default. All other functions use the ANSI code page by default. This means that strings returned by the console functions may not be processed correctly by other functions, and vice versa. For example, if the FindFirstFileA function returns a string that contains certain extended ANSI characters, and the 8-bit console functions are set to use the OEM code page, then the WriteConsoleA function will not display the string properly. Use the AreFileApisANSI function to determine which code page the set of file functions is currently using. Use the SetConsoleCP and SetConsoleOutputCP functions to set the code page for the 8-bit console functions. To solve the problem of code page incompatibility, it is best to use Unicode for console applications. Console applications that use Unicode are much more versatile than those that use 8-bit console functions. Barring that solution, a console application can call the SetFileApisToOEM function to cause the set of Win32 file functions to use OEM character set strings rather than ANSI character set strings. Use the SetFileApisToANSI function to set those functions back to the ANSI code page. When dealing with command lines, a console application should obtain the command line in Unicode form, and then convert it to OEM form using the relevant character-to-OEM functions. Note also that the argv function uses the ANSI character set. Poprostu wywolaj ta funkcje na poczatku programu i powinno pomoc. Ale naprawde ludzie zadziwiacie mnie. Zaloze sie ze szukales tylko na polskich stronach, bo jak wezmiesz angielskie i wpiszesz nazwe funkcji to na pierwszej pozycji wyskakuje stronka MSDN z pelna dokumentacja, ehh.
 23. Tutaj masz dokumentacje funkcji prosto z MSDN: SetFileApisToANSI The SetFileApisToANSI function causes a set of Win32 file functions to use the ANSI character set code page. This function is useful for 8-bit console input and output operations. VOID SetFileApisToANSI(VOID) Parameters This function has no parameters. Return Values This function has no return value. Remarks The Win32 file functions whose code page is set by SetFileApisToANSI are those functions exported by KERNEL32.DLL which accept or return a file name. The SetFileApisToANSI function complements the SetFileApisToOEM function, which causes the same set of Win32 file functions to use the OEM character set code page. The 8-bit console functions use the OEM code page by default. All other functions use the ANSI code page by default. This means that strings returned by the console functions may not be processed correctly by other functions, and vice versa. For example, if the FindFirstFileA function returns a string that contains certain extended ANSI characters, and the 8-bit console functions are set to use the OEM code page, then the WriteConsoleA function will not display the string properly. Use the AreFileApisANSI function to determine which code page the set of file functions is currently using. Use the SetConsoleCP and SetConsoleOutputCP functions to set the code page for the 8-bit console functions. To solve the problem of code page incompatibility, it is best to use Unicode for console applications. Console applications that use Unicode are much more versatile than those that use 8-bit console functions. Barring that solution, a console application can call the SetFileApisToOEM function to cause the set of Win32 file functions to use OEM character set strings rather than ANSI character set strings. Use the SetFileApisToANSI function to set those functions back to the ANSI code page. When dealing with command lines, a console application should obtain the command line in Unicode form, and then convert it to OEM form using the relevant character-to-OEM functions. Note also that the argv function uses the ANSI character set. Poprostu wywolaj ta funkcje na poczatku programu i powinno pomoc. Ale naprawde ludzie zadziwiacie mnie. Zaloze sie ze szukales tylko na polskich stronach, bo jak wezmiesz angielskie i wpiszesz nazwe funkcji to na pierwszej pozycji wyskakuje stronka MSDN z pelna dokumentacja, ehh.
×
×
 • Create New...