Skocz do zawartości

Jak nie przesadzić z ilością wątków w programie ?


Fragment

Recommended Posts

Chciałbym dowiedzieć się ile wątków może maksymalnie liczyć aplikacja oraz ile maksymalnie można w niej użyć socketów, event objectów i inych obiektów jądra jednocześnie tak aby nie przeciążać systemu. Czy ktoś z Was zna jakąś książkę lub stronę www zawierającą jakieś wskazówki na ten temat lub może sam coś poradzić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pawiem ci tak:
Wielowątkowość to sciema. W rezultacie każdy wątek, proces itp są uruchomione w pewnym czasie i to się odbywa na zasadzie przełączania procesów i wątków. Każdy otrzymuje określoną ilość czasu na wykonanie zależną od priorytetu ( mniej więcej ). Ale motyw jest taki że na przełączanie tych wątków też się zużywa pewną ilość mocy procesora.
Generalnie zasada jest taka:
Jeżeli nie potrzebny ci jakiś wątek to go nie rób bo spowolnisz tylko system.
A co do materiałów to w każdej książce o programowaniu w WINAPI coś powinno być. Ja troche czytałem o tym w "MFC - czarna księga" czy coś takiego. Ale nie warto jej kupywać dla samego tego tematu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytając się o maksymalną ilość wątków w aplikacji miałem na myśli obciążenie systemu. Podczas tworzenia wątku system musi zarezerwować pewne zasoby systemowe (np. stos wątku). Poza tym zbyt duża ilość wątków może spowodować drastyczne skrócenie czasu pracy procesora przydzielanego pojedynczemu wątkowi a także zwiększenie czasu potrzebnego na przełączanie między wątkami. Co do książki to MFC czarna księga to wg mnie słaba pozycja. Bardzo polecam Programming Applications for Windows Jeffrey-a Richter-a. Wielowątkowość i wieloprocesowość jest tam wyjaśniona znakomicie. Podobnie jak zagadnienia synchronizacji wątków i kolejki komunikatów. Nie ma tam jednak nic o kwestii obciążenia systemu. Stąd moje pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...