Skocz do zawartości

Bardzo bardzo duże liczby!


1337

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
A ja bym był za tablicą charów - łatwiej je potem pobierać/wyświetlać, nadawać wartości zmiennym, a robota z przeciążaneim operatorów taka sama. Poza tym char w C/C++ zajmuje 4 razy mniej pamięci niż int

char zajmuje 4 razy mniej pamięci niż int, ale też przechowuje "mniej danych". Po za tym co rozumiesz przez łatwiejsze wyświetlanie? Czy mając na myśli tą tablicę charów, to chcesz w niej przechowywać kody ASCII? Bo jeśli dobrze zrozumiałem Piasia, to przez tablicę intów miał na myśli jedną dużą liczbę w systemie binarnym (na tej samej zasadzie działa typ zmiennej long (int64), który jest tego typu tablicą o dwóch polach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin napisał:
Czy mając na myśli tą tablicę charów, to chcesz w niej przechowywać kody ASCII?

Dokładnie o tym myślałem - widocznie źle zrozumiałem pomysł piasia(zasugerowałem się jednym z postów na jakimś forum o programowaniu, w którym duże liczby przechowywał ktoś jako tablice intów, przy czym w każdym polu tablicy była osobna cyfra dziesiętna).
Miałem tutaj na myśli bardziej łatwość implementacji niż oszczędność pamięci. Wydawało mi się, że prościej jest zaprogramować człowiekowi działania w naturalnym dla niego systemie dziesiętnym niż łatwiejszym w realizacji sprzętowej systemie binarnym.
Co do preprezentacji liczb (binarnie) jako tablicy charów lub intów, to myślę że typ tutaj nie ma znaczenia - 8-elementowa tablica charów przechowuje tyle samo informacji co 2-elementowa tablica intów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...