Jump to content

1337

Members
 • Posts

  0
 • Joined

 • Last visited

  Never

1337's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. 1337

  usuwanie z pliku

  Jeśli otwierasz plik funkcją CreateFile() to jest tam flaga CREATE_ALWAYS, która zawsze tworzy plik (jeśli istnieje to usówa zawartość) i jest on pusty. Można skasowac równiz plik i utworzyć nowy - na jedno wychodzi.
 2. Coś w asemblerze było chyba o monitorach, bodajże jakieś przerywania, ale wątpie aby to pod windosem działało, chyba że byś kożystał z przerywań biosowych...
 3. 1337

  Jakie chcecie arty?

  Może o zaawansowanym formatowaniu tekstu w RichEdit???
 4. 1337

  Zapis na końcu w editcie

  No tak ale nie chcę co chwilę pobierać całego tekstu, dopisywać na końcu i znowu wysyłać (tyle to sam wymyśliłem), ale mogło by być co takiego do wygody, aby na końcu zapisywać. Może można uzyskać jakiś wskaźnik do buforu tekstu używanego przez kontrolkę?????
 5. 1337

  Zapis na końcu w editcie

  Jest może jakaś funkcja dopisująca na końcu textu w edicie coś nowego? wielokrotne wywolywanie GetDlgItemText() i zaraz SetDlgItemText() jest troche czasochłonne!
 6. Podałeś zły adres. www.oi.edu.pl No cóż zadania nie są łatwe, wykorzystuje się raczej dobre algorytmy, wiedzę i pomysły. Okienka i wygląd się tutaj nie liczy, do tego zadania są testowane na Linuxie.
 7. Deklaracje tych funkcji są w wingdi.h a jak dołanczam plik windows.h do projektu to z poziomu windows.h dołancza się wingdi.h, więc wszystko powinno być dobrze. Pod Visualem działa, pod Dev-C++ nie!
 8. Chcę w pliku dll umieścić własną kontrolkę (adres www) i Dev-c++ wyrzuca mi błędy: [Linkier error] undefined reference to 'GetObject@12' [Linkier error] undefined reference to 'CreateFontIndrect@4' itd. Ten sam kod pod Visualem Studio działa bez kłopotu. Jak robię wersje tych funkcji A i W (GetObjectA,GetObjectW) to dalej mam błąd! O co chodzi????
 9. Nie chcę tego co paj mi proponuje, gdyż chcę zmienić czcionkę na kolor czerwony niezależnie od shematu kolorów Windowsa i żeby ten czrwony zawsze był czerwony!!!
 10. Sam musze sobie odpowiedzieć :) Chodziło mi o funkcję SetActivateWindow() która pokazuje aktywne okno. Znalazłem ją przez przypadek dzięki uzupełnianu kodu w Dev-C++
 11. Tworzę własną kontrolkę i mam coś takiego: case WM_PAINT: ... hFont=(HFONT)SelectObject(hdc,hFont); SetTextColor(hdc, RGB(0,0,255)); SetBkMode(hdc,TRANSPARENT); I chciałbym dodać jeszcze podkreślenie, ale nie chcę tworzyś nowego fonta! Jak?
 12. Robiąc to co mówił rock_player ad1. to mószę obsłużyć również obsłużyć odmalowanie i takie tam pierdoły. Musi być lepszy sposób!
 13. Robie to co rock_player napisał, ale elegandzko by było gdyby to okno, podczas próby powtórnego utworzenia, pokazało się. Przypominam jest to okno dialogowe i ShowWindow() nie chce działać jak należy!
 14. Mam taki problem. Tworzę nimodalnego DialogBox'a z poziomu menu i niechciał bym aby użytkownik drugi raz nie mógł go utorzyć. Jak to zablokwać? A jak nikt nie wie jak to zrobić to jak uaktywnić utorzone już okno dialogowe???
 15. Mam 2 pytania: 1. Tworzę sobie zwykłego buttona i chciałbym zmienić kolor czcionki w nim na inny. Jak? 2. Chciałbym również aby tekst był wyrównany do lewej a nie jak domyślnie wyśrodkowane!
×
×
 • Create New...