Skocz do zawartości

Co o tym sądzicie ...?


Plague

Recommended Posts

Zawsze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Winapi jest niezastąpione w grach i programach gdze duzy nacisk kladzie sie na wydajność. Faktem jest jednak ze dzisiejsza branza informatyczna nie zwraca uwagi na optymalizacje oprogramowania i najwazniejsza jest szybkosc tworzenia oprogramowania. Dlatego wlasnie uzywa sie narzedzi ułatwiajacych tworzenie oprogramowania. Wszystkie narzedzia maja swoje zastosownie i nie ma uniwersalnych narzedzi ktore nadaja sie idealnie do wszystkiego.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę w Winapi, bo mam pełną kontrolę nad programem i nawet jeśli chce zrobić coś baaardzo niestandardowego to nie jest tak trudno, jak np. w MFC (szablony klas Microsoftu), a właśnie tego używają poważne firmy produkujące oprogramowanie. Poza tym MFC wprowadza duży bajzel do programu i to mnie denerwuje. Jak chcerz i lubisz kombinować radzę wybrać "czyste" Winapi i mniej przejmować się komentarzami w książkach i na internecie. Trzeba czegoś spróbować i wtedy można mieć własne zdanie, więc próbuj dowoli, a wtedy przekonasz się co do CIEBIE naprawdę pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o c++ Bulidierze czy jakos tak :) ...? Waszym zdaniem programowanie w nim jest dobre ? Chodzi mi o to czy tam mozna programowac, czy to tylko tak dla "dzieci" jest :D ze sobie klocki na ekran wrzucasz i masz ? :> I czy ktos z was pisze wlasnie w nim i czy no nie wiem jest zadowalony czy cos ? :) i jakie sa jego zalety a jakie wady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasiu napisał:
C++ Bulider to tak samo jak Delphi z ta roznica ze psizesz tam w jezyku ObjectPascal.
I te programy moze nie sa dla dzieci ale ułatwiaja szybkie tworzenie wygladu aplikacji. To jest wlasnie ta zaleta. A wada jest taka ze EXE duzo zajmuje :D

Pisanie w delphi czy w c++ borland wcale nie musi kompilować do wielkich plików wynikowych. Wystarczy w nich nie korzystać z VCL, tylko czystego API. A powiem jeszcze, że taki kod wynikowy najczęściej jest mniejszy niż w c. I tak skompilowany naprzykład programik, który pokaze tylko messageboxa zajmuje tylko 7 kb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardy napisał:
Piasiu napisał:
C++ Bulider to tak samo jak Delphi z ta roznica ze psizesz tam w jezyku ObjectPascal.
I te programy moze nie sa dla dzieci ale ułatwiaja szybkie tworzenie wygladu aplikacji. To jest wlasnie ta zaleta. A wada jest taka ze EXE duzo zajmuje :D

Pisanie w delphi czy w c++ borland wcale nie musi kompilować do wielkich plików wynikowych. Wystarczy w nich nie korzystać z VCL, tylko czystego API. A powiem jeszcze, że taki kod wynikowy najczęściej jest mniejszy niż w c. I tak skompilowany naprzykład programik, który pokaze tylko messageboxa zajmuje tylko 7 kb.

Eh to wiadomo, tylko ze ja chcialem mu pokazac roznice miedzy pisaniem aplikacji za pomoca VCL i zapomoca winapi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...