Skocz do zawartości

No właśnie...


Wrath

Recommended Posts

To ja też się spytam:

mam 16 lat, od początku robiłem gry. Najpierw były gry tekstowe i graficzne w TP, potem przerzuciłem się na Borland C++ 3.1 - tu też tekstowe i graficzne. Teraz nastawiłem się na Visual C++ no i programowanie z użyciem WinApi...i tu jest problem...początkowo chciałem tworzyć gry, DirectX, OpenGL, załatwiłem sobie ksiażkę, ale odwiedziwszy tą stronkę naszły mnie wątpliwości...czy zająć się tworzeniem gier czy programów??!! I to i to wymagać będzie wiele nauki, ale co lepsze, co wybrać?? A może jakos to pogodzić??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ludzie pytania zadaja. Piszcie to co wam sie podoba bardziej. Dla mnie koder ktory nim zostal, bo mu ktos powiedzial: "to rob, a tego nie", albo tylko mysli o kasie, jest malo wart. Podobnie dziwne jest pytanie: "W czym pisać?". Jedyna sensowna odpowiedz ktora uslyszalem (na warsztacie) to: "W domu". Piszcie ludzie w tym w czym wam wygodnie. Oczywiście trzeba iść za postępem, ale jeśli lubi sie paskala i nie chce zmieniac jezyka mozna sie przesiasc na Delphi, a nie trzeba na C++ bo np. jest modne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicon takie podejście to miałem ,ale 7 lat temu jak zaczynałem się bawić programowaniem. Teraz człowiek trochę straszy i dobrze by było się rozglądać trochę za sposobem zarobku...bo tak jak piszesz to oczywiście można sie zajmowac programowaniem ale tylko hobbistycznie. Co nie oznacza ,że trzeba tylko patrzeć na kasę...no ale to jest ważny (niestety/stety) aspekt naszego życia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wszyscy tak psiocza na polske. To prawda, ze w naszym kraju nie ma zbyt wiele miejsc pracy dla informatykow, ale nic nie stoi na przeszkodzie, zeby samemu sobie stworzyć miejsce pracy. Rownie dobrze mozna zalozyc firme i tworzyc programy/gry na inne rynki. Nie widze potrzeby wyjazdu za granice bo tam lepiej placa. Troche samodzielności i samemu mozna lepiej zarabiac niz za granica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawda, ze nie ma gwarancji. Jednak kto nie ryzykuje ten nie wygrywa ;) Jak masz dobry pomysł i umiesz go zrealizować to polowa sukcesu. Druga polowa to kasa i troche szczescie. Ewentualnie troche kasy i duzo szczescia. Moze w przyszlosci skorzystam z propozycji. Narazie musze sie jeszcze duzo uczyc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej chetny do wspolpracy, przyda sie kazdemu taka zaprawa, a i bedzie dobra zabawa ;). A co do firmy to ja raczej nie chcialbym byc szefem, nie potrafie rzadzic ludzmi (mam za dobre serce ;)) a pozatym nie chcialbym miec na glowie tego wszystkiego. Wolalbym pracowac jako programista w jakiejs firemce np.(Pinolec&Piasiu Software :D ) i miec wszystko gdzies :!: ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam pinolce itd., ale widze ze czesc ekipy w moim wieku (prawie 16), wiec moze popaki jak dorosniemy sie za cos zabierzemy (przyjmiecie mnie do spolki? ;) )

Zgadzam sie ze programowac trzeba lubic, bo tylko wtedy to czlowieka nie meczy, ale odpreza. Choc w samym WinAPI to ciezko programowanic, ja bede przesiadal sie na XBuilder'a (poniekad z C++ Builder'a).

Co do zakladania wlasnych firm, to mysle ze w polsce nie ma jeszce ku temu argumentow (wysokie skladki zus na starcie itd.), ale proponowal bym inne wyjscie: objechac swiat i zdobyc doswiadczenie, a dopiero potem wrocic do polski i zalozyc wlasna firme. Poza tym u nas rynek IT jest dosc slabo rozwinienty i maly jest popyt (w stosunku np. do ameryki), a dosc duzy wspolczynnik pirackich kopii. No a w koncu zyc z czegos trzeba...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, no nie trzeba od samego pcozatku fimry zakladac. Najpierw mozna zrobic cos na umowe o dzielo. Albo jeszcze lepszy pomysl. Zakladamy firme i nie placimy podatków gdzy podatki sa od dochodów a skoro nie bedziemy miec dochodów to nie placimy. poprostu firma istnieje ale oficjalnie jest uspiona, a w rzeczywistosci to kodzimy w domach super bajerancki program ktory sprzedamy komus za jakies 50tysiaków :D
Wiec nei robimy duzych spolek - mysle ze 3-4 osoby stykną bo potem trzeba dzielic:>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intol napisał:
Rzucic haslo forsa... i ekipa gotowa ;) .

no comment 8)

Ja widze taki wielki projket ktroy nawet niewymaga az takeij duzej znajomosci WinAPI. A raczej wymaga troche tego winapi i winsock a najwiecej umiejetnosci programowana. Chodzi mi o Baze danych - cos w stylu MySQLa ;)
Popatrzcie np na ORACLE - duzo kasy za to jest - an poczatku mozna zrobic dla wprawy a ptem mozna to rozwijac;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze do takich baz danych stosuje sie strasznie duzo "zakreconych" algorytmow, i sztuczek, aby to wszystko dzialalo szybko. Zreszta na nowe bazy danych chyba nie ma miejsca na rynku (po co uzywac nowego, niepsrawdzonego produktu, skoro mozna uzywac sprawdzonych i darmowych). W dodatku najlepej, aby baza wspolpracowala rowniez z Linux'em, a z WinAPI ma to malo wspolnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze myslisz sie intol. Jak myslisz jezeli jakas mila pani sprzedaje w sklepie np. z materiałami budowlanymi. Jesli zaproponujesz jej program magazynowy z baza danych i pomimo ze nie bedzie mial tych opcji co inne programy, to jednak bedzie prosty w obsludze i co najwazniejsze np. o polowe tanszy, to jak myslisz wezmie program za 1000zł, z opcjami ktore jej i tak sa nie potrzebne, czy za 500zł prosty w obsludze :/ Pytanie retoryczne. Choc uwazam ze raczej komercyjnie nie ma co pisac, bo sa nudne i niczego praktycznie nie mozna sie nauczyc, a poza tym MySQL-a raczej malo kto zna. Jak ktos wpadnie na zarabisty pomysl to mozemy go obgadac i ze sie tak mesko wyraze - spłodzić. :D Ja sie pod tym podpisuje, ofkoz jesli szefostwo nie ma nic przeciwko. Teraz nie trzeba niczego wiecej jak tylko pomyslow. Ja jak cos wymysle to zglosze, ale narazie jestem w polowie jednego projektu takze nie mam weny ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Sorry ze wtrace ale...Z ta baza danych to faktycznie chyba niezbyt dobry pomysl bo:wchodzi w to dosyc spora wiedza na temat algorytmow i tutaj uklon w strone matematyki.Z tego co sie zorientowalem macie po okolo 16 lat (nie wiem czy wszyscy) ale naprawde pouczcie sie jeszcze troche zanim bedziecie cos chciali sprzedac.Pisanie duzego projektu to bardzo dobry pomysl bo to rozwija ale raczej bym proponowal cos na wzor GNU bo i tak nikt od was tego nie kupi.Widze ze juz duzo chetnych "na trzepanie kaski" ;) ale to nie takie proste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...