Skocz do zawartości

WinAPI a C++ :/...


Plague

Recommended Posts

Witam !
Jestem bardzo początkujący w programowaniu, ucze sie C++, ale teraz nie wiem juz sam, jak chcem stworzyc jakies okienko :) na ktorym cos bedzie, hmm no taki program okienkowy :D nie konsolowy :> To czego musze sie jeszcze uczyc oprcz C++ zeby to zrobic, bo np jak patrze tutaj na to WinAPI, to tu z C++ raczej duzo wspolnego nie ma.... i bym musial sie od nowa uczyc jakiegos innego języka... a juz mi szkoda tego z troche C++ sie uczylem i mam ksiazke itp :D Wiec, jak mozecie to napiszcie mi jak stworzyc jakis program "okienkowy" za pomoca C++, tzn nie C++ ale jak nałatwiej i co jest najbardziej zblizone do C++....
Sory za takie pytanie :/.... ale jak mozecie to odpowiedzcie...
:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły text ;)
Oczywiście to co napisałeś, zwłaszcza ten kawałek bo np jak patrze tutaj na to WinAPI, to tu z C++ raczej duzo wspolnego nie ma.... i bym musial sie od nowa uczyc jakiegos innego języka... to wielkie lamerstow i nie prawda. Ale jak prosiłeś to odpowiem ci;)

To że się uczyłeś C++ to dobrze i nie stracisz tego a raczej z tego skorzystasz gdyż WinAPI to nie jest nowy język programowania. To jest poprostu ....hmmm... nie wiem jak to ująć słowami ale to jest jakby zestaw procedur, funckji i sronzych klas i struktur któe umożliwiają tworzenie okienek ;) I żeby pisać w WinAPI wclae nei trzeba znać C++ bo w WinAPI mozna takze pisać znając Delphi ;)
Więc reasumując: wystarczy że poczytasz lekcje o WinAPI i je zrozumiesz to już bedzie sukces. A jak co to ja jestem pod nuemrem GG 1727434 i mozesz do mnie pisać (przewaznie zawsze jestem koło 21:00) i ja psotaram sie pomóc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasiu napisał:
To że się uczyłeś C++ to dobrze i nie stracisz tego a raczej z tego skorzystasz gdyż WinAPI to nie jest nowy język programowania. To jest poprostu ....hmmm... nie wiem jak to ująć słowami ale to jest jakby zestaw procedur, funckji i sronzych klas i struktur któe umożliwiają tworzenie okienek ;) I żeby pisać w WinAPI wclae nei trzeba znać C++ bo w WinAPI mozna takze pisać znając Delphi ;)

Tzn ze do pisania w WinAPI, język c++ jest mało potrzebny ? "I żeby pisać w WinAPI wclae nei trzeba znać C++"
p.S Jakiego kompilatora używasz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie C++ jest bardzo przydatny. Jak sie go uczysz to plus dla Ciebie. Windows API to tylko, narzedzie pozwalajace na korzystanie ze standardowych okien, kontrolek itd. Windowsa. Ale zeby program robił coś porzytecznego trzeba napisać co ma robić. Czyli użwuasz jezyka w Twoim przypadku C++ aby rozwiazc problem. Poczytaj o zasadzie działania aplikacji pod Windows a napewno zrozumiesz. Jak byś miał z czymś kłopoty to wal smiało na forum to napewno ktoś Ci pomoze. Kazdy kiedys zaczynal i byl w tym zielony ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec, jak mozecie to napiszcie mi jak stworzyc jakis program "okienkowy" za pomoca C++

Poprostu wejdz na stronke www.winapi.org i tam przegladaj lekcje od pierwszej w gore. Wszystkie przykłady masz w C. A podejzewam ze jesli uczysz sie C++ to C przynajmniej podstawy znasz. A co do api to wystarczy rozwinac skrot a wszystko staje sie jasne, choc przedmowcy juz zrobili to lepiej. (Application Programming Interface). Interfejs do pisania aplikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...