Skocz do zawartości

C++ w gruncie rzeczy :D


Specter

Recommended Posts

1. sza sprawa :)
Jesli chodzi o klase i implementacje moze ktos mi to zdeka opisac np daje class bla {
public:
int funkcja(void);
}
co nie i potem nie daje
funkcja(void){
printf("dla");
}
ale daje
bla::funkcja(void) {
cos tu
}
dobrze rozumiem / interpretuje?? i o co tu chodzi?
albo znak wskanik->czec_klasy; (bazuje tu na kompilatorze VC++ 6.0 i komponnetach jego zebym umial je dorbze obluszyc ;)

2. ga sprawa jak bytla pierwsza czemu nie druga co nie ;)
Wiec jak z C na C++ zamienic takie rzeczy jak
sprintf / swprintf (unicode) / vprintf / (wyjscia fajne)
fputc / fputs / fprintf / fseel / fwrite/ (pliki)
itp. bo czytam symfonie C++ i nie widze takich rzeczy zeby to zastapic /
://

3. no i byla 1/2 czemu nie 3 :P wiec jak dolaczyc pascala do C++/ bo pisze np jako konsole czy projekt w VC++ w C plus plusie ;> a kumpel w pasacla a ze azem piszemy program on tez chce cos w to wlozyc jako kod zrodlowy ale ja nie chce tego zamieniac czy jest mozliwosc jagby wspolpracy?? jak z assemblerem chyba ejst gdzies czytalem?? czy sie myle? jesli nie to jak??

tak przy okazji dam 4ke ;]
4. o co chodzi z:
int k;
k / ::k ??

moze i 5 :P sorka no :/
5. Jak pobrac int main(argc,argv, env) w VC++

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) dobrze rozumujesz ;)
Tworzysz klase:

class klasa
{
  public:
  int funkcja(void);
};

int klasa::funkcja(void)
{
  [...]
}

Potem mozesz z niej skorzystac tak:

klasa k;
klasa.funkcja();

lub tak

klasa *k;
k = new klasa;
k->funkcja();
delete k;

2) W C++ wszystkie te funkcje sa;)
ps nie swprintf tylko chyba wsprintf ale moge sie mylic ;]

3) Tego to nie wiem.
Może zró takei coś: :S

#define begin {
#define end }
itd...

oczyiwiscie zartowalem ;)

4) zabardzo nie wiem o co chodzi ci 9_9

5) tak samo jak w innych kompilatorach tylko musisz utworzyc projekt konsolowy (Console Application)

wielkie PS
to chyba nadaje sie do działu C/C++ a nie tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku dzieki ;D
w sumie nadaje sie tu bo bazuje z mysla na VC++ konsole znam i jesli chodzi o argc itd mysle tu o [rjekcie visualnym w visual c++ a nie konsoli :> jesli chodzi o punkt numer 1 to nie wytluamczyles mi :P bo to co napisalem ja wiem lecz czy zawsze jak sie jagby zadeklaruje (zainicjuje, zadefiniuje jak to szlo :D) to czy mozn adac funkcja {cos; return bla; } czy trzeba dac nazwa_klasy::funkcja(); ale wynika ze trzeba ;] jesli chodzi o punkt 2gi wiem ze sa i mozna polaczyc wkoncu C++ to rozszerzenie C o wiecej czyli to sama ++ wiecej ;> lecz mam na mysli ze jest fprintf fwrite fputs fputc itd. a w C++ znam tylko:

  • ifstream in;
    in.open("file");
    int ab = 1;
    in << ab;
    in.close();

a w C znam duzo tu jedno i chce poznac wiecej mozliwosci operacji na plikach takze mysle owyjsciu np unicode wprintf chyba czy wsprintf znaczki jak ąęćń itp w C++ ;] co do 3ciego punktu nie wiesz :/ :P qrcze szkoda ;] natomaist w punkcie 4 sam nie wiem wlansie bo czytam "symfonia c++" i bylo cos takiego jak ::k i nie wiem jak to zucy (lecz nie jest to od class) :/ a co do 5tego no to jak wyzej pisalem chce to odebrac jako plik visualny/object kolorowy ;D , a nie konsola ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Co do pierwszego to w twoim poscie nie bylo mowy o return cos; wiec nic ci o tym nie napisalem.
Ale jak chchesz zeby funkcja zwracala cos to dajesz return cos; i po bulu a jak nie hchcesz to nie dajesz i juz.

2)

FILE * f;
f = fopen("plik.txt", "r");

fread(...);

fclose(f);

Jesli o to ci chodzi to jest takie cos. Zreszta nie wiem po co pytasz skoro mozna to sparwdzic wpisujac kod w vc++ i uruchamiajac.

4) Powiedz na ktorej to stroniejest w tej "Symfoni C++" to mzoe ci powiem

5) Co do piatek to dalej utrzymuje moja odpowiedz. funkcja main(...) wyglada tak samo jak w innych kopilatorach wiec neirozumie pytania albo ty źle je zadales.

I jeszcze cos dalej uwazam ze to sie nadaje do dzialu C/C++ bo ty pytasz o skladnie jezyka C++ a nie o programowanie w Windows (czyli WinAPI, MFC itp)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego punktu to chyba o to ci chodzi(ale pewnosci nie dam ,gdyż bardzo trudno zrozumieć to co piszesz :ph34r: ):
Napisałeś:

Czakol napisał:
public:
int funkcja(void);
}
co nie i potem nie daje
funkcja(void){
printf("dla");
}
ale daje
bla::funkcja(void) {
cos tu
}

A wieć nie stosujesz pierwszego ze sposobów gdyż w takim przypadku skąd kompilator ma wiedzieć że w tej klasie jest taka funkcja i to akurat do niej jest ta funkcja. Możesz mieć 120 klas w w każdej z nich mieć funkcje o nazwie funkcja. Musisz powiedzieć kompialtorowi , która funkcja należy do której klasy a to właśnie robisz poprzez bla::funkcja.

Co się tyczy punktu 4:
to te :: to operator zasięgu, ale w tym konkretnie użytym przez Ciebie przypadku trudno określić co to ma robić. Ogólnie rzecz biorąć dzieli wartość zmiennej k, przez zmienną k należącą do innego zasięgu.
Może ten przykład Ci pomożę:

int k=2;
int main(int argc, char* argv[])
{
        {
                int k=16;
                printf("%d",k/::k);
                getch();
        }
        return 0;
}

Podzieli 16/2...
Co do punktu 5 to może chodzi ci o funkcję ... GetCommandFile, bo stwierdzenie "jak pobrać .... w VC++" jest niepoprawne - bo VC ++ to tylko kompilator funkcje masz dane przez język(mian(argc,argv) ) ew. przez WinAPI(wspomniana wyżej GetCommandLine ew. 3 parametr f. WinMain ) TU masz wszystkie(chyba) możliwości....
A temat jeże raczej do C++ tak jak to napisał Pasiu...
BTW: Staraj się pisać wyraźnie o co Ci chodzi(a nie tam zamotanie)...szybciej otrzymasz odpowiedź...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasiu Pawlos thx =] Sroakz episze nie zrozumialee ale trudno mi pisac zroumiale jesli nie wiem o czym pisac :}
Wiec 4ty Pawlos chyba trafiles ze o to chodzi ;] Jesli chodzi o 5ty chodzi mi o to mam program napisany w VC++ np program co dadaje 3liczby z Editow do siebie i w 4tym wyswietla, lecz ktos pisze program.exe 1 2 3 i te 3 parametry czyli argc = 3 i argv = { 1 , 2, 3 } wpisaly sie do Editow czyli zebym je pobral i tam wpisal pokeolei jako ergv[0] argv[1]... i chodzi mi o to jak je pobrac. Jesli chodzi o funkcje wrescie jarze bo jest to az tak proste ze nie chcialem zajarzycz musialem logicznie zrozumiecco bylo prste ze ta funckja ejst czescia klasy czyli to niej sie tak odwoluje :) Lecz pytam teraz odwolanie klas jako komponentow jak robic chyab sie definiuje w DoDataExchange(CDataExchange* pDX) co wlasnie nie wiem co to i robi sie jako DDX_Control(pDX, nazwa_komponuty , edit1); potem CEdit edit1; i to iwem gdzies czytalem ale to nie sterczy mi napewno do odbrego pisania w VC++ albo nie wiem co jest warzne jak porbac z Edita ;> azpisac umiem ale jak pobrac?? :]
Piasiu :) Jesli chodzi o 2gi czyli co napisales FILE * f;
f = fopen("plik.txt", "r"); ja to umiem :> lecz to jest jagby po C a ja chce np ja kjest : ifstream in; in.open("file");
int ab = 1; in << ab; tak po C++ owsku ifstream napewno nie et jedyne jest pewnie wiecej ale jakie i o to mi chodzi ;) i takze jesli chodzi o printfy i inne jak w C++ cout-em np wypisac ąę (unicode) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ja korzystam z tego co mi wygodne. Szczerze mowiac nie wiem w czym jest lepsze
cout << "tekst";
od
printf("tekst");
Więc uzywam jak mi sie uwidzi 9_9

A co do parametrów programu to mogles napisac mniewiecej tak: "Jak pobrac parametry w programie okienkowym". To bym bardziej zrozumial o co ci chodzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...