Skocz do zawartości

Słówko kluczowe VAR


Bartosz Wójcik

Recommended Posts

Coś podobnego można zaobserwować deklarując zmienne w VB.Net nie podając jawnie ich rodzaju przy włączonej opcji "Option Infer".

Dziwna rozkmina "używać czy nie używać" oczywiście że używać, jak sobie ktoś z tym radzi to nie widzę problemu. Choć dla mnie VAR to takie trochę lenistwo programistyczne.

Edytowano przez selvgar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwanie używania 'var' lenistwem programistycznym to zdecydowanie nadużycie. Dla przykładu, w moim subiektywnym odczuciu dużo wygodniej czyta się

var systemTimeZonesList = TimeZoneInfo.GetSystemTimeZones().ToList();

niż

List<TimeZoneInfo> systemTimeZonesList = TimeZoneInfo.GetSystemTimeZones().ToList();

Szczególnie uwzględniając fakt, że po najechaniu kursorem na słowo kluczowe 'var' wyświetlany jest w eleganckim tooltipie typ zmiennej. Chyba, że ktoś nie korzysta z VS :D

Myślę, że używając 'var'a kluczowe jest nadawanie odpowiednich nazw zmiennych. Gdyby w powyższym przykładzie zamiast systemTimeZonesList programista nazwał zmienną stzl, czytający faktycznie mógłby mieć problem z rozszyfrowaniem kodu. 

Sam do niedawna wzbraniałem się przed korzystaniem z 'var', ale teraz nie wyobrażam sobie życia bez niego, szczególnie w połączeniu z LINQ i typami anonimowymi.

Oczywiście, można prowadzić wielogodzinne dyskusje czy korzystanie z 'var' jest dobre czy złe, czy to dobra praktyka czy lenistwo programistyczne - ale po co? Każdy używa jak mu wygodniej albo tak jak ustali zespół ;)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...