Skocz do zawartości

Praca programisty po LO?


Miejscov

Recommended Posts

Witam, chciałbym się spytać, czy zaraz po LO można znaleźć pracę jako programista. Pytam się na przyszłość, ponieważ obecnie jestem w połowie drugiej klasy i nie wiem czy przejmować się studiami. Sporo czytałem na ten temat i wiele pracodawców patrzy bardziej na doświadczenie, ale jak to doświadczenie może wyglądać u 18/19 latka? Przeglądając oferty pracy w internecie (C#) w znacznej większości wymagane jest wykształcenie wyższe w kierunku informatyki. Zaznaczę, że C# znam dość dobrze, a planuję zacząć uczyć się także Javy.

Moje 'doświadczenie' to głównie jakieś boty, ale dość skomplikowane. Czy to miałoby jakiekolwiek znaczenie dla mojego przyszłego pracodawcy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można znaleźć nawet w trakcie. Jeśli lubisz programowanie to moja rada jest tak, abyś stworzył parę programów, które faktycznie coś znaczą i to nie z jakichś niszowych dziedzin, tylko coś z czego mogłaby skorzystać twoja mama, babcia, ciocia (niekoniecznie boty), przejrzyj listy najpopularniejszych programów na DobrychProgramach, Softpedia, Download.com.

Spróbuj to opublikować na jakichś serwisach np. DobreProgramy lub GitHub jeśli robisz to z otwartym kodem.

Z takim doświadczeniem niejeden pracodawaca byłby chętny Cię zatrudnić, na słowo raczej nikt Ci nie uwierzy. Takie rzeczy bronia się same i na wykształcenie mało kto zwróci uwagę jeśli zobaczy, że masz praktyczne podejście do tematu programowania, potrafisz coś opublikować, reagować na zgłoszenia użytkowników. Praktyka > wykształcenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...