Skocz do zawartości

miwi

Członkowie
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnio

    Nigdy

miwi's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Napisz maila na redakcja@programistamag.pl - powinieneś bez problemu kupić wybrany, wcześniejszy numer w wersji elektronicznej.
  2. "Symfonia C++ Standard." - Jerzy Grębosz "Pasja C++." - Jerzy Grębosz "C++ dla każdego." - Jesse Liberty "Python. Wprowadzenie." - Mark Lutz "Java. Kompendium programisty." - Herbert Schildt "SQL od podstaw." - Paul Wilton, John Colby "Algorytmy, struktury danych i techniki programowania." - Piotr Wróblewski "UML i wzorce projektowe. Analiza i projektowanie obiektowe oraz iteracyjny model wytwarzania aplikacji." - Craig Larman "Git. Rozproszony system kontroli wersji." - Włodzimierz Gajda "Android w akcji." - W. Frank Ableson, Robi Sen, Chris King Wszystko oczywiście w najnowszych wydaniach. Polecam jeszcze magazyn "Programista" i portal Cpp0x.pl
  3. Nawet najlepsza uczelnia pod słońcem nie pomoże, jeśli kandydat na programistę zamierza jedynie "skończyć" studia i myśli, że praca jako programista mu się "należy" - to jedna z niewielu dziedzin, gdzie to nie przejdzie. Jeśli naprawdę interesujesz się programowaniem i jest to dla Ciebie w pewnym sensie rozrywką, to ze względu na rodzaj motywacji masz dużo większe szanse na rynku pracy, niż "absolwent - programista". Jeśli masz wolną chwilę - pisz kod, czytaj dobre książki, pisz kod, czytaj dobre fora, pisz kod, czytam dokumentację języków i bibliotek, pisz kod, poznawaj nowe technologie, pisz kod - tak to powinno mniej więcej wyglądać. Mój przypadek ? Studia przerwane po 4. roku (z powodów osobistych, już 3 lata planuję wrócić i skończyć :)) i nieodparte wrażenie, że 95% spędzonego na uczelni czasu było czasem straconym. Znam programistów ze średnim wykształceniem i 5-letnim doświadczeniem zawodowym - mogę więc porównać obie sytuacje i to porównanie nie wypada korzystnie dla studiów informatycznych....
  4. Polecam zacząć od C++ i portalu Cpp0x.pl. Bardzo dobre kursy języka i różnych bibliotek, a także dużo ogólnej wiedzy na temat wszelkich aspektów programowania (algorytmy i struktury, programowanie obiektowe, sieci, gry, itd.)
  5. Dobry programista zmniejsza ilość kodu :P Poza tym pytanie jest zbyt ogólne, żeby można było podać konkretną odpowiedź - występuje za dużo zależności. Generalnie ilość wykonanej pracy (liczba linii, ilość poprawek, ilość nowych funkcjonalności, dokumentacja, itd......) powinna się uśrednić do wartości, przy której opłaca się zatrudnić programistę :)
  6. miwi

    Edytor dla C++

    Zdecydowanie QtCreator - bardzo intuicyjne i skuteczne narzędzie. Piszę dużo w C++, korzystając z Qt i to IDE muszę ocenić jako genialne.
  7. Okienka: QT, GTK, wXWidgets, MFC (wszystkie używają C++ w spodób podstawowy i trochę przestarzały) Oj, żeby się wypowiadać na temat jakiejś biblioteki, trzeba choć trochę ją poznać.... Ja mogę się wypowiedzieć na temat biblioteki Qt - korzystam z niej od kilku lat i sposób, w jaki się rozwinęła, jest nieprawdopodobny - nie ma w tej chwili lepszego framework'a dla języka C++ (bardzo dużo wspieranych platform, bardzo szerokie spektrum zastosowań, QtCreator - jedno z najlepszych IDE). A prawdziwym mistrzostwem jest dokumentacja biblioteki i jej kod źródłowy - nowoczesny i dość zaawansowany, a jednocześnie spójny i przejrzysty. Generalnie widać w tym projekcie jakiś jednolity plan i ścieżkę rozwoju, co przyciąga bardzo wielu deweloperów, chcących pracować i rozwijać tę bibliotekę. Z czystym sumieniem i od kilku lat polecam Qt.
×
×
  • Utwórz nowe...