Skocz do zawartości

Nietypowy temat o visual C++ :)


Habitat

Recommended Posts

Witam. Mam jedno bardzo ważne pytanie.
Czy w środowiskach programowania wisualnego typu MS Visual C++, kontrolki "wirtualne", czyli te "narysowane" w powstającym projekcie są zwykłymi przyciskami tylko nie przyjmującymi większości zdarzeń, czy poprostu rysowane są "na bierząco" za pomoca zwykłych funkcji typu LineTo(); lub podobnymi.
Wiem, że pytanie jest dość trudne i dość dźiwne, jednak bardzo prosiłbym o odpowiedź... :)
sapcio100@o2.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używając VS 6 odniosłem wrażenie, że są rysowane (przemawia za tym fakt, że kontrolki użytkownika były przedstawiane za pomocą szarych prostokątów, a zwykłe kontrolki po ustawieniu stylu WinXP nadal miały stary wygląd). Ale juz w VS .NET (przynajmniej w C#) to wygląda jakby to były normalne kontrolki, albo chociaż graficzne elementy rysowywane za pomocą funkcji odrysowywującej kontrolki.
Ale tak naprawdę to trudno to stwierdzić - trzeba by było chyba napisać list do Billa i się spytać ;-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest bardzo zawile ale chyba sapciowi chodzi o standardowe kontrolki typu edit, button itd. Sa to jak najbardziej zwykle kontrolki oparte na standardowej klasie. One przejmuja wszystkie zdarzenia tak jak w winapi ale nie maja swoich funkcji do ich obslugi i wtedy trzeba wlasnie siegnac do winapi. Chyba o to chodzilo. Jak nie to prosze o wyjasnienie pytania :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem, że sapciowi1 chodziło o te kontrolki, które ustawia się na dialogboxie podczas graficznego projektowania aplikacji, czyli o wizualne edytowanie pliku zasobów (zamiast pisac w kodzie PUSHBUTTON... przeciągamy i upuszczamy symbol przycisku na dialogboxa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś też się nad zastanawiałem... łatwo to sprawdzić... wystarczy podłożyć plik manifest, żeby sprawić aby aplikacja używała kontrolek winxp... testowałem na Visual C++ no i jak się projektuje okna dialogowe to się okazuje, że kontrolki używają stylów winxp w czasie projektowania... tylko ciekawe jak oni je "zablokowali" żeby się nie wciskały przyciski, nie podświetlały etc. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...