Skocz do zawartości

Procesor i pamięć w WinAPI


Bliss

Recommended Posts

Nicon napisał:
Looknij w dzial c++, tam masz bardzo podobny temat, a pod jedym wzgledem identyczny. Wiec sorki, ale poszukaj po forum zanim cos napiszesz...

Jeśli mówisz, że coś tam jest, to mógłbyś od razu dać link. To chyba żaden problem dla Ciebie ;) . Znalazłem tam tylko pytanie o "kod w C++ mierzącego aktualne użycie procesor'a najlepiej w %", gdzie napisałeś:

Dolanczam (dołączam!) sie do pytania....

Po pierwsze nie chodzi mi o użycie procesora tylko o typ i częstotliwość (jak już wcześniej napisałem).
Po drugie nie zaglądałem do tamtej części forum, ponieważ jestem zainteresowany kodem w WinAPI, a nie w C++ (a to chyba spora różnica).

Jeśli nie mam racji, to sorki....

Pozdro! :S

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie nie zaglądałem do tamtej części forum, ponieważ jestem zainteresowany kodem w WinAPI, a nie w C++ (a to chyba spora różnica).

tak do twojej wiadomosci kod moze byc pisany w c++, lub np. Delphi bo WinAPI to bynajmniej nie jezyk programowania, lecz interfejs programistyczny/zbior funkcji :!: I to rzeczywiscie jest cholernie wielka roznica.

Nicon napisał:
Looknij w dzial c++, tam masz bardzo podobny temat, a pod jedym wzgledem identyczny. Wiec sorki, ale poszukaj po forum zanim cos napiszesz...

apropo tego starego tematu to znalazlem odpowiedz dawno temu: HKEY_PERFORMANCE_DATA, z tego klucza mozna odczytac praktycznie wszystkie parametry kompa, lacznie z pamiecia i uzyciem procka.

Cytat:
Dolanczam (dołączam!) sie do pytania....

Jakos na tym forum nikt nie czepia sie za slowa, moze dlatego ze wiekszosc rozumie co to znaczy pisac posty po 12 w nocy. Moze specjalista od jezyka polskiego nie jestem, ale kazdy normalny zrozumie co napisalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hey! Sorki moze sie spoznilem, ale pisze z mysla, ze lukniesz raz jeszcze na swoj post ;)
Jesli chodzi o pamiec to tak jak ktos juz wspomnial uzyj funkcji GlobalMemoryStatus a jesli chodzi o czestotliwosci pracy procesora to dolanczam przykladowa procke, ktora ci napewno pomoze.

float GetMHZ() {
 LARGE_INTEGER ulFreq,ulTicks,ulValue,ulStartCounter,ulEAX_EDX,ulResult;
    
 QueryPerformanceFrequency(&ulFreq);           
 QueryPerformanceCounter(&ulTicks);   

 ulValue.QuadPart = ulTicks.QuadPart + (ulFreq.QuadPart / 4);    
 
 __asm {
   RDTSC     
   mov ulEAX_EDX.LowPart,eax         
   mov ulEAX_EDX.HighPart,edx
 }      

 ulStartCounter.QuadPart = ulEAX_EDX.QuadPart;                 

 do {               
  QueryPerformanceCounter(&ulTicks); 
 } while( ulTicks.QuadPart <= ulValue.QuadPart) ;         

 __asm {
   RDTSC       
   mov ulEAX_EDX.LowPart,eax        
   mov ulEAX_EDX.HighPart,edx       
 }

 ulResult.QuadPart = ulEAX_EDX.QuadPart - ulStartCounter.QuadPart;     
 return (float)ulResult.QuadPart / 250000.0f;
}

Jesli bedziesz mial jakies problemy napisz na moj numer gg:1764988

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...