Skocz do zawartości

problem z CopyFileEx


Savant

Recommended Posts

Mam problem z funkcja CopyFileEx
rzecz w tym ze gdy sciezki skad chce jaki plik kopiowac i dokąd wpisuje ze zmiennych np:
CopyFileEx(szSciezkaWybrana,szSciezkaPrzeznaczenia,.....)
to juz w programie *.exe wyskakuje mi blad ze: nazwa pliku lub rozszerzenia z dlugie ... czy jakos tak..

kompiluje sie bez bledu.
szSciezkaWybrana i szSciezkaPrzeznaczenia jest na 100% dobrze bo sprawdzalem to sobie robiac np.static bara i przeslalem do niego wlasnie szSciezkaWybrana i szSciezkaPrzeznaczenia i pokazywal odpowiednio cos takiego:
szSciezkaWybrana cos takiego c:\gry\setup.exe a szSciezkaPrzeznaczenia d:\gry\setup.exe
nie wiem w czym tkwi problem. Gdy robilem sobie normalnie czyli:
CopyFileEx("d:\\gry\\setup.exe",e:\\gry\\setup.exe",... wszystko bylo dobrze, katalog przeznaczenia tez byl stworzony..
prosze o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok juz wszystko dziala. Sciezke dostepu pobralem za pomoca GetFullPathName a sciezke przeznaczenia zrobilem w taki sposob:
w listobxie z wyborem katalogu przeznaczenia (ktorego obsluge sobie zrobilem) wybralem katalog i zapisywalem w zmiennej katalog. potem wystarczylo jedynie:
strcat(katalgo,TEXT("\\"));
strcatt(katalog,plik);
tylko przed tym musialem jeszcze ustawic SetCurrentDirectory(katalog) bo jak tego nie bylo to sie gryzlo z funkcja GetFullPathName. hmm troche dziwne ale to pewnie moj blad w kodzie!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...