Skocz do zawartości

WinAPI + Clean DOS


Gucio

Recommended Posts

OK. Dziwny mam problem, a rozwiązanie jeśli jest to jest zapewne bardzo proste. Mianowicie piszę jak można się domyślić programik w WinAPI, ale chciałbym aby miał możliwość wykonania pewnych funkcji również z poziomu DOS'u i jego klonów. Jak ktoś nie wie o co mi chodzi to może inaczej. Ma to działać mniejwięcej jak regedit.exe - pod oknami fajne GUI, a pod DOS'em tylko najpotrzebniejsze funkcje. Mam nadzieje, że da się to zrobić. Metoda z umieszczeniem w jednym pliku main(); i WinMain(); przyniosła marne skutki. Sorry for my poor Polish :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Programik, który uruchamia się w samym dosie, np. we wspomnianym Regedit.exe nazywamy stub'em. Każdy plik wykonywalny 32-bitowy (PE) czy 16 bitowy posiada takowy. Aby go wtrącić do swojego programu należy odpowiednio wpisać go do pliku definicji przed kompilacją programu wynikowego. Plik definicji musi zawierać ścieżkę do pliku wykonywalnego tylko dosowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie wiem czemu masz błędy, ale i tak nie będę wiedział bo pisze w delphi. Interesowałem sie kiedyś stubami, ale mi przeszło. I kiedyś zainstalowałem Borland C++ i z programów przykładowych (nie skompilowanych) wprowadziłem odpowiedni wpis do pliku def i kompilator c++ skompilował go tak jak zamierzałem. Opisałem to wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...