Skocz do zawartości

XP Themes


Oddity

Recommended Posts

Czakol napisał:
A nikt nie napisze jak to dodać w C++Builderze? ;]

Bo z tym nie ma problemu ;)

Po kolei:

1. Masz (najlepiej w katalogu z projektem) dwa pliki np. xpstyle.xml i xpRes.Rc, ten drugi zawiera linię:

1 24 "xpstyle.xml"

2. wybierasz z menu: Project -> Add to Project...

3. W okienku dialogowym zmieniasz (jeśli trzeba) typ pliku na "Resource file *.rc" i wybierasz plik xpRes.Rc

4. W "Project Manager" możesz zobaczyć, że do projektu został dodany ten plik

5. Kompilujesz i masz to co chciałeś :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A ja mam lepszy i uniwersjalny sposób:

Pisaliście, że aby aplikacja miała wygląd WinXP trzeba wykonać szereg czynności z jakimś tam plikiem .xml . Ja natomiast znalazłem lepszy (bo szybszy, a i UPX czasami sobie nie radził z plikami exe które zawierały w sobie ten plik, ponieważ pakował część pliku w której się on znajdował, co wywoływało błąd przy próbie uruchomienia) pomysł (a właściwie podpatrzyłem z Microsoftowego NetMeeting?). Wystarczy w katalogu z plikiem .exe umieścić taki plik nazwaprogramu.exe.manifest (oczywiście zamiast nazwa programy trzeba wstawić nazwę programu ;-)). Przykładową zawartość pliku możecie podejrzeć jeżeli wyszukacie u siebie w systemie jakiś plik .manifest ..... (chodzi tu o polecenie Znajdź plik jakby ktoś nie wiedział).

Wysłałem to do obsługi strony....

-nowe-

Jak by kogoś to interesowało to napisałem o tym artykuł dostepny pod adresem https://www.intol.noi.pl/index.php?id=id15. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...