Skocz do zawartości

Odczyt plików z sieci lokalnej w Java na Androida


lolo

Recommended Posts

Witam, Mam małe pytanko odnośnie odczytu oraz zapisu plików w Javie. Chciałbym odczytywać oraz zapisywać pliki w folderze który został udostępniony w sieci z innego komputera. Folder jest udostępniony na komputerze z Windowsem. Pod Windowsem odwołanie do takiego folderu jest proste(przynajmniej udało mi się to zrobić) ale mnie bardzie chodzi jak to uczynić pod Linuksem. A dokładnie to pod Androidem. Chciałbym napisać aplikację na androida która będzie odczytywać z udostępnionego w sieci folderu pliki. Jeszcze nie zagłębiałem się w odczyt i zapis plików na androidzie ale chyba nie różni się to dużo względem tego realizowanego w zwykłej Javie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Za przeglądanie plików sieci spod Windows odpowiada SAMBA. Musisz mieć ją zainstalowaną i skonfigurowaną w swoim systemie aby móc korzystać z zasobów sieci Windows. Chodzi po prostu o zabezpieczenia praw dostępu w systemie Windows. Nie wiem jak to będzie, gdy ustawisz udostępnianie zasobu Windows bez żadnych ograniczeń (np. odczyt dla wszystkich). Odnośnie samby poczytaj sobie tu: http://banita.pl/konf/smb.html

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...