Skocz do zawartości

Kurs Kali Linux, hacking, testy penetracyjne


Darki

Recommended Posts

Witam.

Prosiłbym o ocenę mojej strony internetowej: noishacking.pl.

Po wielu latach izolacji postanowiłem podzielić się swoimi zainteresowaniami, dlatego stworzyłem prezentowaną tutaj stronę. Kiedyś mam nadzieję, że to co uwielbiam robić hobbystycznie stanie się moją pracą i dzięki temu połączę pożyteczne z przyjemnym. Pomimo tego, że jest to moje pierwsze przedsięwzięcie związane z informatyką podchodzę do tego bardzo poważnie dlatego zależy mi na waszej ocenie. Mam opracowany dość szeroki plan ToDo, poniżej przedstawiam tylko 3 pierwsze punkty (bez rozwinięcia):

1. Hackingiem sieciowym (tak wiem wspominałem o tym) – wszystko co związane z siecią głównie wewnętrzną, ale nie tylko. Tutaj zajmę się sposobem zmiany adresów mac, wykrywaniem urządzeń w sieci czy też atakami typu man in the middle, ale to nie wszystko. Mamy jeszcze sieci wi-fi gdzie wskażę w jaki sposób można łamać hasła i uzyskać dostęp do tego typu sieci.

2. Oprogramowanie malware – pokażę w jaki sposób bez znajomości programowania można wytworzyć takie oprogramowanie oraz jak z niego korzystać.

3. Hacking „stron internetowych” – nie wiem czy muszę tutaj coś opisywać, po prostu pokażę jak powstają błędy dzięki którym możemy uzyskać dostęp do strony.

Choć może brzmieć niebezpiecznie, zamierzam stworzyć stronę która wskaże w jaki sposób można uzyskać dostęp do naszego urządzenia i co ważniejsze w jaki sposób się przed tym zabezpieczyć.

Dlatego jeżeli dysponujesz wolną chwilą to zapraszam i proszę o kontakt.

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kiedy często słyszymy słowo hacking wielu kojarzy się z czymś złym. Jak to pewna osoba określiła w jednej z dyskusji ze mną:

„hacking i etyka to jest dla mnie oksymoron - nie ma etycznego hackingu w sensie dobrego hackingu - hacking jest zawsze zły według mnie - chociaż wiem że są książki z takimi tytułami - nazwa hacking dla mnie to jak próba wytłumaczenia złodziejstwa i piractwa że są ok - ale nie są - prawie żadnej różnicy nie widzę- nie ma sensu się brudzić”

Jest w tym sporo racji, ponieważ samo słowo jest rozpoznawane jako coś negatywnego, nielegalnego, złego. Ale czy w każdym wypadku jest?

Każdy z nas w swoim życiu zrobił coś złego, coś dobrego. Każdy z nas posiada coś takiego co nazywa się sumieniem które z czasem się odzywa. Hacking, Cybersecurity czy jakby to inaczej nie nazwać nie byłoby potrzebne gdyby wszystko nie kręciło się wokół internetu. Złodziejstwo o którym wspomina autor powstało właśnie dzięki temu jak i również powstało zapotrzebowanie zapobiegania tego złodziejstwa, walki o swoje. Gdyby nie to nie spotkalibyśmy się tu i teraz, nie byłoby problemu.

Uważam, że jeżeli powstało coś co uważamy za złe, należy temu zapobiegać dlatego to co robię, nie robię aby wspomagać to wspomniane złodziejstwo. Niejednokrotnie słyszymy ostatnio o tym jak ktoś stracił ogromną sumę pieniędzy bo ktoś coś…

Robię to aby pokazać w jaki sposób takie ataki, takie programy powstają i jak są wykorzystywane by też uświadomić społeczeństwo by nie klikać w te linki, otwierać załączniki pochodzące nie wiadomo skąd.

Chciałbym również choć to „niemożliwe” udowodnić, że sam hacking w chwili obecnej to nie tylko zło chociaż powstało z powodu złych intencji. Gdybym chciał inaczej nie upubliczniłbym materiałów w taki sposób, byłyby dostępne tylko dla jakiegoś grona.

Drugim celem jest podzielenie się wiedzą z tymi którzy zajmują się tym czy też hobbystycznie jak ja czy też profesjonalnie. Wiem, że jeszcze nie ma tutaj materiałów by jakkolwiek dotrzeć do którejś z grup, ale może z czasem…

Mógłbym tak wymieniać i wymieniać celowość, ale nie chcę zanudzić...

Natomiast jeżeli chcesz nabyć umiejętności do wspomnianych negatywnych czynów to dla własnego bezpieczeństwa daj sobie spokój. To nie film, to życie. Za to są kary więzienia. To nie jest tak że jak nielegalnie włamiesz się do jakiejś dużej firmy to ona od razu Cię zatrudni. Jak zostaniesz załapany czeka Cię odsiadka. Uważasz, że jest to warte ryzyka spędzenia w więzieniu jakiegoś czasu swojego życia. I co później?

Kończąc dodałem nowy rozdział dotyczący sniffingu zapraszam do zapoznania się.

Edytowano przez Darki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

W dniu dzisiejszym dodałem nowy materiał związany z sniffingiem.

Dowiecie się dlaczego ważne jest hasło do wifi, jak zablokować dostęp do internetu oraz jak zdobyć plik handshake.

Materiał ma na celu pokazać i zwrócić szczególną uwagę na to, że jeżeli traci się nagle dostęp do internetu, nie zawsze winny tego jest dostawca. Dlatego zapraszam:

Rozdział 9: Sniffing – odłączenie dostępu do internetu oraz plik handshake.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W dniu dzisiejszym dodałem rozdział 10  kursu o hackingu.

Zajmiemy się w nim tworzeniem własnej sieci do testów wykorzystując to co najczęściej posiadamy w domu.

Nauka czegokolwiek wymaga praktyki. Bez niej niestety byłaby to sama teoria, a w tematyce którą się zajmuję bardzo duże znaczenia ma praktyczna strona. Nie chciałbym aby ktokolwiek wpadł na pomysł testowania na sieci do której nie ma uprawnień ze względów oczywistych dlatego celem rozdziału 10 jest pokazać w jaki sposób stworzyć sieć na której w sposób legalny przeprowadzać  wszelakie testy.

Mam nadzieję, że nowy materiał będzie pomocy dlatego zapraszam do zapoznania się z nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeżeli posiadasz sprzęt który ma kartę bezprzewodową na pewno spotkałeś się z bardzo dużą ilością sieci wokół siebie. Standardowe wyszukiwanie pokazuje tylko nazwę, czyli tak naprawdę nie dowiadujemy się niczego prócz tego, że z większością z nich jesteśmy w stanie połączyć się jeżeli oczywiście znamy hasło. Myślę że nie napisałem nic nowego.


Pytanie retoryczne: Czy wiesz jakiego szyfrowania używa sieć z której właśnie korzystasz?

 

Możliwe, że większość z was odpowie, że nie. Przyznam, że nie dziwię się. Internet działa to najważniejsze.

 

W obecnym rozdziale 11 pokażę w jaki sposób można łatwo uzyskać dostęp do sieci WEP. Celem tego rozdziału jest aby pokazać słabość tego szyfrowania oraz abyś mógł udowodnić to komuś kto z takiej sieci nadal korzysta. Dlatego zapraszam do zapoznania się z nowym materiałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dość długo nie dodawałem, żadnych nowych materiałów ze względu na brak czasu w ostatnich dniach oraz, że chciałem zwrócić szczególną uwagę na prezentowany poniżej temat.

Czy wiesz z jakiej sieci korzystasz? A może bardziej powinienem zapytać, czy wiesz z jakiego szyfrowania korzystasz? Czy masz pewność, że twoja sieć jest bezpieczna? Pytań może być wiele, ale nie sposób je wszystkie zadać.

Celem materiału jest pokazanie w jaki sposób ktoś może próbować dostać się do naszej sieci, a co najważniejsze jakie błędy możesz popełnić podczas konfigurowania swojej sieci lub jakie błędy może popełnić dostawca internetowy nie zabezpieczając routera w odpowiedni sposób. Szczególnie chcę Ci udowodnić jak bardzo istotnym elementem zabezpieczenia sieci jest skomplikowane hasło.

Dla osób które chcących zagłębić się w tajniki wykonywania testów penetracyjnych pokazuję jak wykonać atak przy włączonym WPS. Nauczymy się jak tworzyć słowniki, przekazywać je między programami tak aby nie było konieczności zapisu ich na dysku oraz co ważniejsze jak z nich korzystać w celu złamania hasła. Na samym końcu, przyspieszymy ataki słownikowe przy wykorzystaniu GPU.

Dlatego zapraszam do zapoznania się z rozdziałem 12: Sieć WPA/WPA2 oraz tworzeniu własnych słowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj rozpoczynam pierwszy z serii rozdziałów w których opisuję sytuację kiedy już jesteśmy w sieci. Poznasz sposób zwany Man in the Middle dzięki któremu staniesz się czymś w rodzaju routera. Dzięki temu materiałowi możesz nabrać pewnych obaw i zaczniesz bardziej zważać na urządzenia które są podpięte do twojego komputera. Poznasz sposób w jaki to działa dlatego bez problemu będziesz w stanie sprawdzić czy czasem nie jesteś obecnie celem ataku hakerskiego.

Bez większego rozpisywania zapraszam do rozdziału 13.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Man in the Middle jest jednym z najniebezpieczniejszych ataków sieciowych. Powstało bardzo wiele programów które służą temu celowi. W poprzednim rozdziale poznaliśmy jedno z nich. Myślę, że jeżeli korzystałeś z niego wiesz, że nie należy do najwygodniejszych szczególnie, że musisz wykonać dodatkowo pięć poleceń by osiągnąć swój cel.

W Rozdziale 14 Podstawy Bettercapa poznasz w jaki sposób można wykonać wszystko to co do tej pory poznałeś dzięki poprzednim rozdziałom w nieco bardziej ułożony sposób. Co prawda nie będziemy się tym zajmować w tym rozdziale ale tylko wspomnę, że bettercap posiada bardzo wiele modułów dzięki którym będziesz w stanie wykorzystać to, że nadzorujesz przepływ pakietów. Dlatego warto go poznać.

Bez dalszego rozpisywania, zapraszam do zapoznania się z nowym materiałem: https://noishacking.pl/bettercap_cz1.php.

Edytowano przez Darki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Trochę zajęło napisanie nowego materiału. Cóż by tu rzec nie samymi przyjemnościami człowiek, żyje. Ma również bardzo dużo obowiązków. Śmiem twierdzić, jak każdy. Ale może wystarczy moich tłumaczeń zajmijmy się tym co mnie skłoniło do napisania tej wiadomości.

Dzisiaj chciałbym wam zaprezentować kontynuację rozdziału poprzedniego. Dzięki rozdziałowi 15 poznasz w jaki sposób bettercap działa. Szczególnie ważną informacją jest, że dowiesz się w jaki sposób przetwarzać dane które już przez Ciebie przechodzą.

Dziękuję również wszystkim zainteresowanym za uwagi związane z wyglądem strony. Obecnie w wolnych chwilach staram się pracować nad nowym szablonem strony, ciemnym. Zajmie mi to jeszcze jakąś dłuższą chwilę, ale mogę dopowiedzieć, że już coś powstało i praca idzie do przodu.

Obecnie wiem co jest wadą strony dzięki niektórym z was dlatego nie pytam już co sądzicie o wyglądzie strony. O to zapytam jak zmienię szablon. Teraz zależy mi bardziej na treści. W dzisiejszy materiał włożyłem bardzo dużo pracy, dlatego jeżeli dysponujecie chwilą skrobnijcie coś co o tym sądzicie. A jeżeli niektórzy z was dysponują większą ilością czasu proszę o uwagi odnośnie całości. Co się podoba, a co nie. Dla mnie ma to bardzo duże znaczenie ponieważ w ten sposób staram się kierować jej dalszy rozwój.

Z góry dzięki.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj prezentuję wam https://noishacking.pl/zabezpieczenie_mitm.php rozdział 16 noszący tytuł Zabezpieczenie przed podsłuchiwaniem. Poznacie w nim w jak łatwy sposób zabezpieczyć się przeciwko poznanym zagrożeniom. Niektórych może zaskoczyć prostota rozwiązań tam przedstawionych, ale bez dalszego spoilerowania zapraszam do zapoznania się z nowym materiałem.

Z góry również chciałbym podziękować za zainteresowanie, za wasze porady do tego co wam się podoba, a co byście zmienili. Wiem, że jeszcze nie wszystko widać, ale cały czas nad tym pracuję dlatego bez dalszego monologu jeszcze raz DZIĘKUJĘ!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiaj dodanym nowym materiale z rozdziału 17 zajmiemy się zdobywaniem informacji na temat naszego celu testów penetracyjnych. Jest to jeden z bardzo istotnych elementów ponieważ prawie zawsze od tego się zaczyna.  Zobaczysz w jaki sposób można wykrywać otwarte porty oraz luki systemowe wykorzystując oprogramowanie nmap oraz informację zawarte w internecie.  

Najnowszy rozdział można zaliczyć jako kontynuację rozdziału 6, w którym poznaliśmy podstawy tego wspaniałego narzędzia. Mam nadzieję, że wam się spodoba. Dlatego zapraszam, komentarz mile widziany.

Edytowano przez Darki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki oraz błędy oprogramowania o tym bardzo często w dzisiejszych czasach można usłyszeć.
„Ktoś dostał się do urządzenia bo wykorzystał jakąś lukę w zainstalowanym oprogramowaniu”.

Celem rozdziału 18 jest, aby pokazać wam w jaki sposób do takiej sytuacji może dojść. Do tego celu wykorzystam program Metasploit jeden z cenionych programów hakerskich w dzisiejszych czasach. Bez większego rozpisywania się zapraszam do zapoznania się z nowym rozdziałem oraz jak zawsze zapraszam do kontaktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. W dniu dzisiejszym dodałem ostatni rozdział 20 kursu z serii Hacking Sieci. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do stworzenia. Mam nadzieję, że przydał się bądź też przyda nowo odwiedzającym. Bez waszej pozytywnej jak i również krytycznej ocenie myślę, że nie udałoby mi się dojść tak daleko. Dlatego jeżeli możecie podzielcie się swoją opinią co sądzicie o całości oraz co się w nim wam podoba, a co nie. Wszystkie opinie proszę przesłać do mnie na maila pod adres noishacking@gmail.com.

Oczywiście nie zamierzam zakończyć tylko i wyłącznie na tym kursie. Obecnie mam już w planach kolejny dotyczący Backdoorów oraz Trojanów do którego niebawem serdecznie zapraszam. Będzie  bardzo dobrym uzupełnieniem tego co do tej pory napisałem.

Niestety w najbliższych dniach przebywać będę w szpitalu dlatego przez kilka tygodni nie będę w stanie aktualizować strony. Na wszelkie maile te wysłane bezpośrednio do mnie jak i na forach dyskusyjnych odpowiem po powrocie. Dlatego, życzę miłej nauki i do napisania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym chciałbym przedstawić wam artykuł o trochę innej tematyce. Otóż ostatnio przeglądałem bardzo dużo programów partnerskich myślę, że wiecie w jakim celu. Swoje spostrzeżenia dla tych co będą w podobnej sytuacji co ja zapisałem pod adresem: https://noishacking.pl/program_partnerski.php dlatego zapraszam do zapoznania się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jakiś czas temu obiecałem sobie, że jak skończę drugi kurs to postaram się polepszyć wizualnie stronę. Jak już wielokrotnie wspominałem, nie jestem grafikiem i niestety te wszystkie kolory sprawiają mi dość spory kłopot. Wizualnie nowa odsłona strony wygląda nadal prosto, bo tak chcę by było. Technicznie wprowadziłem bardzo wiele zmian które ułatwią mi pracę jak i również polepszą czytelność materiałów w różnych rozdzielczościach.

W związku z wprowadzonymi zmianami, bardzo istotna dla mnie jest wasza opinia pod względem czytelności materiałów. Czy jest lepiej czy jest gorzej i co byście poprawili. To są dla mnie najistotniejsze pytania. Z góry dziękuję za poświęcony czas i zapraszam do dołączenia do mnie na portalu Linkedin.

https://noishacking.pl

Edytowano przez Darki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy typu Malware w dzisiejszych czasach są plagą z jaką każdy z nas spotkał się lub też może się spotkać. Bardzo długo zastanawiałem się nad napisaniem tego typu kursu ze względu na jego dość specyficzną treść. Choć sam hacking jest często źle rozumiany to zastanawiam się jak treść którą chcę wam tutaj zaprezentować będzie odebrana. Zawsze uważałem, że aby się dobrze przygotować w tym wypadku zabezpieczyć należy na początku zapoznać się z tematem. Dlatego uważam, że bez poznania sposobów działania oprogramowania typu malware po prostu się nie da.

Dzisiaj chciałbym wam zaprezentować pierwszy rozdział wyżej wymienionego kursu. Nosi on tytuł podstawowa terminologia kursu. Opisuję w nim podstawowe zagadnienia. Chcę w nim pokazać wszystkim jakie typy podstawowych zagrożeń występują, jak je odróżnić oraz jak unikać. Pierwszy rozdział jest wstępem zajmującym się tylko teorią, ale mam nadzieję, że niektórych zaciekawi.

Jeżeli będziecie mieli jakieś uwagi co do nowego materiału lub też tych wcześniej napisanych to zapraszam do wypełnienia formularza kontaktowego znajdującego się na stronie. W ten sposób najszybciej będę mógł zareagować lub odpowiedzieć.

Edytowano przez Darki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W dniu dzisiejszym zmodyfikowałem kurs o Kali Linux, otóż zostało dodane:
Rozdział 8 – polecenie whoami
Rozdział 9 – dopisano „inne zastosowanie polecenia cat”,  „wyszukiwanie oraz zastępowanie danych w plikach” oraz „sposoby numerowania linii wyświetlonych danych z pliku”
Rozdział 11 -  dopisano „filtrowanie poleceń”, polecenie locate, whereis, witch.
Rozdział 14 -  dopisano wykorzystanie notacji liczbowej do nadawania uprawnień
Zapraszam również do zapoznania się z moich artykułem w serwisie silencedevs znajdujący się pod adresem: https://silencedevs.com/blog/wpis/niebezpieczny-linux

Edytowano przez Darki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z moim artykułem dotyczącym urządzeń pamięci masowej w Linuksie. Obecnie temat rzadko poruszany ze względu na wprowadzone zmiany co do uprawnień przy uruchamianiu urządzeń w Linuksie, ale osobiście uważam, że każdy użytkownik powinien wiedzieć w jaki sposób zamontować urządzenia przy pomocy cli.

https://silencedevs.com/blog/wpis/urzadzenia-pamieci-masowej-w-systemie-linux

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...