Jump to content
Sign in to follow this  
jongman

Ile średnio kodu dziennie pisze programista podczas jednego dnia pracy?

Recommended Posts

Ile średnio kodu dziennie pisze programista podczas jednego dnia pracy? Zapewne miara w liniach kodu nie jest dobra, dlatego zamieńmy to na taski (zadania).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od rodzaju task'a. Zazwyczaj nie ma tak dobrze, że jednego dnia piszesz tylko kod pod jedną aplikację, ale np. 2 lub 3. Kolejną kwestią jest też inna sprawa, tzw. "optymalizacja" kodu - czasem jest tak, że dany fragment kodu odpowiedzialny za jakieś wyliczenia jest zbyt wolny, za duży czas oczekiwania na rezultaty - wtedy musisz się zastanowić, przetestować różne rozwiązania - może być tak, że wybrany wcześniej algorytm, jednak nie jest najlepszy. Wtedy możesz napisać i 50 linii kodu w jeden dzień, ale rezultat będzie wystarczający i wszyscy będą zadowoleni. Innego dnia może być tak, że napiszesz 500 - 1000 linii kodu.

Czasami nad jednym zadaniem pracuje 2 programistów, dlatego dla .NET masz coś takiego jak Team Foundation Server, przy wykorzystaniu którego możesz wersjonować swój kod.

Tak jak wcześniej wspomniałem, często jest tak, że kod musi zostać tylko poprawiony/dopracowany i na koniec okaże się, że napisałeś danego dnia niewiele.

Wszystko zależy też od metodologii, w której pracujesz i od samego Ciebie - w jaki sposób podzielisz sobie dane zadanie - może się okazać, że przez 3 dni nie napiszesz nic, żeby 4 napisać 2/3 kodu - nie polecam, aczkolwiek znam takie przypadki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry programista zmniejsza ilość kodu :P Poza tym pytanie jest zbyt ogólne, żeby można było podać konkretną odpowiedź - występuje za dużo zależności. Generalnie ilość wykonanej pracy (liczba linii, ilość poprawek, ilość nowych funkcjonalności, dokumentacja, itd......) powinna się uśrednić do wartości, przy której opłaca się zatrudnić programistę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...