Skocz do zawartości

Dev C++ i biblioteka


Gering

Recommended Posts

Pisze sobie programi i zgodnie z instrukcjami na stronie : https://pancake.sggw.waw.pl/~hador/Masm32/Pl/index.html które dotycza biblioteki kontrolki RichEdit , bilbioteka odpowadająca za tą właśnie kontrolkę nazywa się Msftedit.dll ( w wersji 4.1 dla windows xp ) ale nie moge jej znaleźć w bibliotekach Dev'a . Czy moze ktoś pomóc ?? Z góry dziekuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej - biblioteka ta znajduje się prawdopodobnie tylko w WindowsXP i programy które napiszesz w oparciu o nią bedą działały wyłącznie na tej wersji okienek! No chyba, że MS wypuści jakiś patche uaktualniające poprzednie wersje Windowsa ;) Tak więc - jeżeli masz WinXP wystarczy, że na początku programu (przed utworzeniem RichEdita) dasz LoadLibrary("Msftedit.dll"); i powinno działać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki zrozumiałem :D , ale dziwi mnie to ze znalazłem plik nagówkowy richedit w katalogach Dev'a . Mam jeszcze jedno pytanie czy w Dev C++ nie ma tylko tej biblioteki czy starszych tez ?? A jeśli są to jakie i czy bedą mogły byc uzywane przez programy które bedą napisane dla systemów starszych takich jak 98,ME,2000 . Z góry dziękuje za odpowiedz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DevC++ nie zawiera żadnej z tych bibliotek dll. Są one częścią systemu Windows i są współdzielone przez wszystkie aplikacje korzystąjące z danej wersji kontrolki RichEdit. Nie musisz się martwić brakiem tych plików w kataloga Dev'a.

Co do drugiego pytania nie mam pewności i polecam Ci przeszukanie stron Microsoftu. Wydaje mi się, że nowsze systemy są zgodne "w dół" i zawierają starsze wersje tych bibliotek. Natomiast trudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której MS byłby tak dalekowzroczny i do starszych wersji systemu dałączał jakieś biblioteki mające zapewnić zgodność z technologiami rozwijanymi w nowych oknach :) Bill Gates nie ma przecież wehikułu czasu ;)

Tym pokrętnym sposobem próbuję powiedzieć, że kodowanie RichEdita w oparciu o bibliotekę przeznaczoną dla win98 zapewni zgodność ze wszystkimi nowszymi wersjami okien. Jeżeli natomiast będziesz używał tej do XP, to trudo oczekiwać poprawnego jej działania w np. WinME. Moim zdaniem program po prostu wyrzuci, że nie może znaleźć dll. Powtarzam jednak, że nie jestem tego pewien i najlepiej byłoby, gdybyś sam poszukał informacji na ten temat ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...