Skocz do zawartości

Pole Edit ... pomocy


Spook

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowy jesli chodzi o WinAPI, i dopiero zaczynam mówiąc prawde. Poprzednio robilem w Builderze więc cała struktura przesyłania komunikatów była uproszczona. No ale nie waże.

Postawiłem sobie jako cel napisanie programu ktory będzie wykonywać zykłe obliczania, cos jak kalkulator. I teraz potrzebuje w nim jedyn button i kilka pól Edit, które będą zwracać zmienne typu int.

Przeczyalem to co jest na stronie winapi.org z tutoriali i mniej wiecej rozumiem strukture. Nie potrafie natomiast zapisać do zmiennej tekstu wpisywanego w pola Edit. Nie wiem też, czy można sobie ustawić pole Edit tak (jakims makrem) zeby zwrany tekst byl jako int/float. Wszytko to ponieważ nie mam żadnego SDK do WinAPI no i brak helpa. Oczywiscie posługuję się Dev'em najnowszym i stad brak mi tych rzeczy :D

Czy mogłby ktos podsunąć mi linka bądź po krotce opisać najistotniesze rzeczy z tych dwóch kontrolekj oraz jak przesyła się dane między nimi.

dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobrac tekst mozesz za pomoca GetWindowText (WinApi) lub tak (post)SendMessage(uchwyt,WM_GETTEXT, 250, szBuffer/*char szBuffer[251]*/);

Aby kontrolowac to co podawane jest w kontrolce, poszukaj o subklasowaniu, ta technika rozwiaze twoj problem.

Zreszta wszystko jest w MSDN, wiec mSDN powinien byc twoim helpem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...