Skocz do zawartości

Generator


Visage

Recommended Posts

Troche szukalem i nie wiem jak to ruszyc, narazie nic sam nie moge wyglowkowac.

Zaluzmy ze mam taki pattern [0-3]mid[4-7]end i teraz chcialbym uyskac tablice zawierajaca:

1. 0min4end
2. 0min5end
3. 0min6end
4. 0min7end

5. 1min4end
6. 1min5end
7. 1min6end
8. 1min7end

9. 2min4end
10. 2min5end
11. 2min6end
12. 2min7end

(...)

Sa na to jakies algosy, mogl by mnie ktos jakos naprowadzic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiwąc to nie wiem o co ci chodzi ale jeśli chodzi ci o to aby uzyskjac takie napisy jak przedstawiles to nie widze problemu - wystarczy uzyc jednej petlii i jednego IFa :D

int x=0, y=0, z=4;

while(x++<40)
{
  cout << x << ". " << y << "min" << z << "end" << endl;

  if(z==7)
  {
    z = 4;
    y++;
  }
}

Jesli chodzilo ci o cos tyakiego jak ja ci pokazalem to slaby z ciebie programisty ze z takimi błachymi rzeczami nie umiesz sobie poradzic ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasiu: przestan zazucac takimi smetami, lepszy kod smaruje moja babcia :]

Chodzi o to zeby z jakiegos wzorca zbudowac, stringi, 1 podalem dla przykladu, ale ja nie wiem jak beda wygladac wzorce podane przez uzytkownikow programu, wiec twoj kod jest kompletnie bez sensu.

Musze napisac jakiegos ogolnego algosa :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one_eddie napisał:
Piasiu: przestan zazucac takimi smetami, lepszy kod smaruje moja babcia :]

Skoro lepsze kody smaruje twoja babcia to zwracaj sie pomoca to swojej babci a nie na forum.

one_eddie napisał:
Chodzi o to zeby z jakiegos wzorca zbudowac, stringi, 1 podalem dla przykladu, ale ja nie wiem jak beda wygladac wzorce podane przez uzytkownikow programu, wiec twoj kod jest kompletnie bez sensu.

Moj kod nie jest bez sensu bo moj kod buduje dokladnie takie stringi jak ty podales wiec jest calkiem trafny. Blad lezy po twojej stronie bo nie napisales ze beda rozne wzorce i jak on ma wygladac.

Wiec na drugi raz sie nie pisz goopot obrazajacych inne osoby jesli nie podales wystarczajacych informacji. Najwyzej powiedz ze nei o to ci chodziulo a nie porownuj mnie obrazliwie do twojje babci bo mnie takei cos wkur***.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro lepsze kody smaruje twoja babcia to zwracaj sie pomoca to swojej babci a nie na forum.

Juz pytalem nie ma czasu robi sweter ;)

Blad lezy po twojej stronie bo nie napisales ze beda rozne wzorce i jak on ma wygladac.

Myslisz sie napisalem wszystko co trzeba, cyt: "ze mam taki pattern [0-3]mid[4-7]end"

Najwyzej powiedz ze nei o to ci chodziulo a nie porownuj mnie obrazliwie do twojje babci bo mnie takei cos wkur***.

Przepraszam wielmoznego pana :]

Spoon: we wzorcu moga wystepowac dowolne znaki stale. Jak narazie mam 1 pattern czyli "[min-max]" co ma zostac zamienione kolejno na liczby z przedzialu min...max.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one_eddie napisał:
Myslisz sie napisalem wszystko co trzeba, cyt: "ze mam taki pattern [0-3]mid[4-7]end"

Niestety, Piasiu ma rację. Z Twojego postu bardzo trudno domyslić się o co Ci dokładnie chodzi. Co więcej, nawet po Twoim "wyjaśnieniu" w dalszym ciągu nie wiem czy masz na myśli wyrażenia regularne, czy coś innego.

Proponuję lekturę (nie będącą co prawda odpowiedzią na Twój problem) tekstu pod tym linkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rozwiazanie nie jest smieszne bo zanim je napisalem podkreslilem ze jest ono poprawne pod warunkiem ze mysle o tym o czym myslalem, a wtedy jeszcze nie wiedzialem ze moga byc rozne wzory na podstawie których maja powstawac stringi.

Po drugie chcialem pomoc a ty wielka niewdziecznosc. Jakbys szerzej opsial problem to wtedy bym cos innego napsial.

Po trzecie to jest dosc latwe do zrobienia tylko trzeba usiasc i to napisac. Wiec skoro nie umiesz tego sam napisac i twierdzisz ze jestes lepszy odemnie wysmiewajac sie ze mnie i obrazajac mnie to sam sie osmieszasz.

Po czwarte nie byloby tej gadki wogole jakbys mnie nei obrazil i tyle.

one_eddie napisał:
Nie mialem zamiaru cie obrazac, piszac to to mozna zobaczyc wyzej, chcialem jedynie podkreslic ze to co napisales jest smieszne, i nie o takie rozwiazanie mi chodz.

Buahahah, nie chciałes mnie obrazac tylko chciales mnie wysmiac ?? Wiesz co, to jakby prawei to samo. Zreszta mowienie ze cos jest smieszne na podstawie tego ze to co przeczytales nie jest tym o co ci chodzilo - jest bez sesnu i to napewno jest smieszne wiec nie wiem kto tu jest smieszny, ja czy ty?? (retoryka). Zreszta jakbys podal wiecej szegolow o twoim problemie to bys dostal nie smieszna odpowiedz według ciebie.

ps
Rozwiazanie twojeg problemu to (jak juz ktos wyzej wspomnial) prosty pareser.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ty przejrzyj temat. Nie uwazam ze wywyzszam swoej ego. Poprostu nie lubie jak sie mnie obraza publicznie. Jakbys mnie obrazil na priva to bym wogole nie prowadzil dyskucji ale na forum to ponizac mozesz sobie swoja babcie a nie mnie. A tak woogle to wkurzaja mnie tacy ludzie jak ty - niewdziecznicy. Zreszta na forum jest przyklejony topic i w któryms z punktów jest wyraźnie napisane aby nie obrazac nikogo swoja wypowiedzia, wiec twpje posty powinny byc usuniete najpierw a potem dopiero moje jesli cie obrazilem.

Zreszta jestem ciekaw w który mmiejscu ja sie wywyzszam. Jesli w tym miejscu co pisze ze to jest łatwe to dalej to podtrzymuje. Ja nie wyskakuje na forum z takimi problemami dotyczacymi algorytmów. Sam je wymyślam. Wiec chyba jednak mam większa pare w programowaniu niz ty.

Podsumowanie:
Zreszta przychodzisz na forum, prosisz aby ktos ci pomogl - ja ci staram sie pomoc a ty nie dastajac tego co chcesz obrazasz ludzi (mnie) i jeszcze sie rzucasz.

I jeszcze jedna sprawa. W tym przyklejonym topicu (który prawdopodobnie nie czytales) jest wyraźnie napsiane abys sie podzielil swoim rozwiazaniem w wypadku gdy juz je masz. No i oczywiscie jest jeszcze punkt dotyczacy obrazania. Ale ty pewnie jestes zbyt w gów*** obsmarowany aby to zauwazyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec najwazniejszy kawalek rozwiazania wyglada tak (napisalem to samodzielnie!):

void ParseMask(LPSTR _pszMask, VECEXPRESIONS& _rvecExpresions)
{
        char szBuff[100] = "";
        while (*_pszMask)
        {
                if (*_pszMask++ == '[')
                {
                        *(++szBuff) = '\0';
                        if (strlen(szBuff) > 0)
                        {
                                EXTABLIE_ITEM* pItem = new EXTABLIE_ITEM;
                                pItem->nType = EXTIT_CONST;
                                pItem->arData.push_back(szBuff);
                                
                                _rvecExpresions.push_back(pItem);
                                
                                strcpy(szBuff, "");
                        }

                        *szBuff++ = '[';
                        while (*_pszMask)
                        {
                                if (*_pszMask == ']')
                                {
                                        *(++szBuff) = ']';
                                        *(++szBuff) = '\0';
                                        if (strlen(szBuff) >= 5)
                                        {
                                                LONG lMin, lMax;
                                                sscanf(szBuff, "[%ld-%ld]", &lMin, lMax);

                                                if (lMin > lMax)
                                                {
                                                        LONE lTmp = lMax;
                                                        lMax = lMin;
                                                        lMin = lTmp;
                                                }
                                                
                                                EXTABLIE_ITEM* pItem = new EXTABLIE_ITEM;
                                                pItem->nType = EXTIT_EXPRESION;

                                                char szTmp[100];
                                                for (LONG n = nMin; n < nMax; n++)
                                                {
                                                        sprintf(szTmp, "%ld", n);
                                                        pItem->arData.push_back(szTmp);
                                                }
                                                
                                                _rvecExpresions.push_back(pItem);
                                        }
                                        else
                                        {
                                                strcpy(szBuff, "");
                                                ++_pszMask;
                                                break;;
                                        }
                                }
                                else *szBuff++ = *_pszMask++;
                        }
                }
                else *szBuff++ = *_strMask++;
        } 
}

Kodu jeszcze nie kompilowalem poniewaz doszlifowuje kolejne elementy. Ale nie powinno byc z nim wiekszego klopotu.

Mam nadzieje ze nie bedzie klopotu z jego zrozumieniem :]

Piasiu: juz nie bede nic wiecej pisal na twoj temat, napisalem ci ze nie pisalem to z mysla zeby ci obrazic, a jak chcesz to mozesz boczyc sie na caly swiat. Tylko po co (masz zly chumor to idz sie przebiegnij zrob cos co bedzie przyjazne dla srodowiska, a nie wyżywasz sie na forum) :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje sie wyzyc. Denerwuje mnie twoje goopie gadanie, tymbadziej ze nic z twoich słów nie jest prawda bo nie mam zlego humoru i wczesniej nie mialem. Denerwuje mnie tylko twoja gadka skierowana do mnie.

one_eddie napisał:
(napisalem to samodzielnie!):

I kto tu sie wywyższa??

Zreszta koniec juz tego tematu - zamykam posiedzenie wysokiego sądu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...