Skocz do zawartości

Toolbar w Rebar'ze


Fluke

Recommended Posts

Witam.

Czy ktos wie jak (i czy się wogole da) w VC++6.0 dodac do kontrolki Rebar kontrolke Toolbar??

Probowalem to robic tak jak jest w MSDN i innych zrodlach ale Toolbar wklejal sie tak jakby ponad Rebar'a czesciowo przeslaniajac inne umieszczone tam kontrolki, przez co nie pokazywal sie znacznik do przemiszczania tej i innych kontrolek (ogolnie chujnia z tego wychodzi).

Dodam iz korzystalem rowniez z tutoriali z tej strony na temat Rebar'a i Toolbar'a. Teoretycznie powinno to byc wykonalne bo np. w VC++ to dziala, ale mi jakos dzialac nie chce.

Z gory dzieki za odpowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że chodzi Ci o rozwiązanie Twojego problemu w WinAPI, bo w MFC robi się wszystko automatycznie 8) .
Też miałem podobny problem z toolbarem i rebarem. Nie pamiętam dokładnie jak sobie poradziłem (problem rozwiązał się dosyć szybko), napiszę Ci jednak na co warto zwróćić uwagę:

  • Toolbar musi być dzieckiem rebara, a rebar rodzicem toolbara (trochę to może śmiesznie brzmieć ;) )
  • Pobaw się trochę stylami obu pasków (może jeden ze stylów jaki nadałeś powoduje te dziwne zachowania). U mnie działające paski mają następujące style:
    Rebar:WS_VISIBLE | WS_CHILD | WS_CLIPCHILDREN | WS_CLIPSIBLINGS | RBS_BANDBORDERS | RBS_VARHEIGHT | CCS_NODIVIDER
    Toolbar:WS_CHILD | WS_VISIBLE | TBSTYLE_TOOLTIPS | CCS_NODIVIDER | CCS_NORESIZE | CCS_NOMOVEY

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem. :) W razie dalszych problemów, rzuć kodem - wtedy zawsze łatwiej znależć błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...