Skocz do zawartości

Własny Tray :D


Nemo

Recommended Posts

Chciałbym napisać taki program który będzie udawał Tray'a. Nie wiem jak się do tego zabrać więc jak ktoś ma pomysł to chetnie poczytam. A jeśli nikt nie ma pomysłu to mam drugie pytanie, a raczej pomysł tylko nei wiem jak się za niego wziaść. Pomysł wygląda tak:
- moje programy które się uruchamiaja sprawdzają czy moj program "tray" jest uruchomiony - tylko nei wiem jak sprawdzić czy jest uruchomiony no i jak już sprawdzi to jak ma dać znać programowi "tray" że on istnieje - tzn jak przesłać do niego jakieś dane (może użyć tego HGLOBAL - ale nei mam o tym pojęcia)
- lub mój program jakaś konkretną komórke pamięci, która przechowywała by uchwyt do okna porgramu "tray", a znając uchyt programu można by było wysyłać już komunikaty odpowiednie (np zdefiniowane przezemnie) do programu "tray".

czekam na odpowiedź
pozdrowienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić tak ,że ten twój program "tray" bedzie odszukiwany poprzez FindWindow. A następnie programy ,które będą odpalane mogą się z nim komunikować za pomocą komunikatu WM_COPYDATA. Dzięki temu komunikatowi będą mogły przesłać swój uchwyt + dodatkowe dane. Twój program "tray" obsługująć ten komunikat będzie mógł u siebie w jakiś sposób rejestrować te wszystkie programy i rozsyłać odpowiednie komunikaty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...