Skocz do zawartości

Net view


Morgana

Recommended Posts

Ja na winsocku sie jeszcze nei znam dobrze bo jeszcze sie nie zabralem za to. Ale kawalek ksiakzi przecztalem i wydaje mi sie ze to mzoesz zrobic za pomoca NetBIOSu - ale jak? to ja nie wiem;) Poszuakj po necie albo czekaj az ktos ci powie jak 8)

ps
poszukaj jeszcze w win32.hlp pod hasłem "LAN Manager" - bo to może być tam to czego potrzebujesz. Są tam funkcje np takie NetGroupEnum - czyli wyliczenie grup w sieci lokalnej - tak mi się wydaje.

pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki odnośnie winsocka, ale czy jest możliwe takie coś---------> Pisałem o tym programie Net view bo zależało by mi na tym by poznać sposób na to żeby (wogule nie mam o tym pojęcia) np. zdobyć jakiś uchwyt na niego ( mając ten uchwyt to podobno moge wszystko) i jakoś strumien danych z tego programu przekierować --nie na ekran a do mojogo programu--. Dlaczego tak? bo rozwiązywało by to mój drógi problem problem a mianowicie jak poinformować "zwykłego człowieka", że wiadomość nie mogła być dostarczona( z róznych przyczyn tak sie zdaża), a to okienko wywołane WinExec tylko mignie i nic nie widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to ja niem am pojecia o tym co ty mowisz ;) wiec raczej ci eni pomoge. Ale co do posłańca to wiedz ze niektore firmy juz poprzez tego posłańca rozsyłaja reklamy :S Troche to wkurza no ale posłańca da się wyłączyć :)  Ale jakbyś zrobił program co przechwytuje te wiadomości i je np niszczy (tzn nie wyświetla ich) to byś mógl to sprzedać bo takei programy są po necie (około 15$).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm MOże tak bo nie wiem jak to określić fachowo. Moj program ma uruchomić Net senda za pomocą WinExec i to robi. Wysyła i tak dalej. Ale jeżeli użytkownik do któego przesyłam wiadomosć sobie wyłonczył chwilowo poslańca to wysyłając do niego wiadomość nie będe wiedzieł czy ona doszła czy też nie(uruchamia się szybko to "czarne okienko" i znika :D he. Więc pomyślalem sobie że może ktoś będzie wiedział jak z tego "czarnego okienka coś wyłapać" bo zazwyczaj tam na końcu pisze czy wiadomoćś zostala pomyślnie przesłana czy też nie. Zreguły nie czytam tego co napisałem jeszcze raz dlatego mozew wydaje sie to nie zrozumiale, mam nadzieje ze to jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...