Skocz do zawartości

Re: Czekoladowy mis Yogi ;D


Generał

Recommended Posts

Czakol napisał:
wiec:
1. ąęćśłóń... jakie znaki w ascii ? oraz duze litery

w obecnej chwili nie mam zielonego pojęcia..ale może sprecyzuj do czego Ci potrzebne to kody ASCII??

Czakol napisał:
2. zamiana z dwojkowego na 10 i 16 oraz z 10 na 2, 16 itd... (nie algorytm) raczej komenda (funkcja), z jakiegos #include

Oj chyba nie ma takiej funkcji..ale przecież pisze się ją w kilka chwil..

Czakol napisał:
3. Obsluga plikow INI, czytaj, zapisz

WritePrivateProfile*, GetProfileSection.GetPrivateProfileSection..

Czakol napisał:
4. Malutki opi, jak napisac przegladarke (np. co wyslac do polaczonego serwera, zeby odczytac glowna html, i jak ja wyswietlic (listbox, moze co innego :/)

Malutki?? Oki.... poczytaj sobie o gniazdach a następnie dokumentację RFC...otwórz gniazdo , wyślij zapytanie i odczytaj to co serwer odpowie...10 minut roboty :-)

Czakol napisał:
5. :
while ((text=fgetc(plik)) != EOF ){
sum = i%4;
if(sum==0){
dane = text;
i++;
};
}
jesli plik ma 40 znakow powinno wpisac do talibcy dane [321] znaki 4 , 8 , 12 , 16 ... a wpisuje tylko pierwszy wie ktos dlaczego? ;/ i umie zrobic tak by wczytywaly sie znaki numer 4 , 8 , 12 , 16 ... z pliku :/

to i++ wywal poza if'a(ale chyba i tak bedziesz potrzebowal drugiej zmiennej do indeksowania tablicy)....o ile dobrze zrozumiałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawlos napisał:
w obecnej chwili nie mam zielonego pojęcia..ale może sprecyzuj do czego Ci potrzebne to kody ASCII??

Bo jak dam petle for do np 32221 i potem printf co kazdy znak od 1 ,2 ,3 ... 32221 wypisuje mi 256 znakow i potem od nowa az do 32221, a w ksiazce od infy mam ze np. ą ma znak chyba 301 czy jakos tak gdzie 301 drukuje mi cos z przedzialu 0 - 255, gdzie tu logika? ;] wuec szukam znaku kodu ASCII znakow polskich.

pawlos napisał:
Oj chyba nie ma takiej funkcji..ale przecież pisze się ją w kilka chwil..

Jest bo gdzies widzialem ale wlasnie nie pamietam jak to zlo, wiesz jak jest strcpy(cos,do_cos); tam bylo bla(liczba,na_liczbe) gdzie "na_liczbe" to 16 dla hexa 2 dla dwojkowego itd...

pawlos napisał:
Malutki?? Oki.... poczytaj sobie o gniazdach a następnie dokumentację RFC...otwórz gniazdo , wyślij zapytanie i odczytaj to co serwer odpowie...10 minut roboty

I tu bul nie moge z chuja zajarzyc gniazd, nie moge winsocka skapowac, z kursow zadnych,a nikt nie chce mi po polsku proste jak dla kretyna :P wytluamczyc :/

pawlos napisał:
WritePrivateProfile*, GetProfileSection.GetPrivateProfileSection..

Za INI dzieki :) ale przydlaby sie przyklad moze ;] jak uzyc sama funkcja duoz nie da w sumie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Co do tych znaków ascii. To pod dosem miałeś 255 znaków (co pewnie wiesz) i tam położenie polskich znaków diakrytycznych (chyba) nie było ustalone. Natomiast w windzie z UNICODE to już jest chyba ustalone,ale jak je wypisać...zaraz popatrzę i może ajkiś kod rzucę.

2.No jest funkcja strtol tam możesz wybrać bazę ,ale ona przekształca tekst przy podstawie na liczbę long. Poczytaj dokładnie w jakimś opisie na sieci.

3.

int sock,i;
hostent *host;
struct sockaddr_in gniazdo;
char buf[20000];
char dane[]="liza.umcs.lublin.pl\0";
char daneaddr[]="217.77.100.101";
unsigned long ul_addr;
int wyn;
char *wsk=buf; 
 WSAStartup(MAKEWORD(1,1),&wsaData);
        host = gethostbyname(dane);
        if (host!=NULL) {
           memcpy((char *)&gniazdo.sin_addr,host->h_addr,host->h_length);
        } else {
           cout<<WSAGetLastError();
           if ((ul_addr=inet_addr(daneaddr))!= INADDR_NONE)
           memcpy((void *)&gniazdo.sin_addr,(void *)&ul_addr,sizeof(in_addr));
          /*cout<<"Nie udala sie zaminic nazwy na adres";
          getch();
          return -1;*/
          }
        sock = socket(PF_INET,SOCK_STREAM,0);
        if (sock==NULL) {
           cout<<"Nie udalo sie utworzyc gniazda";
           getch();
           return -1;
        }
        gniazdo.sin_family = AF_INET;
        gniazdo.sin_port = htons(80);
        if ((wyn=connect(sock,(struct sockaddr *)&gniazdo,sizeof(gniazdo)))!=0)
        {
          close(sock);
          cout<<"Nie udalo sie polaczyc";
          getch();
          return -1;
        }
        send(sock,"GET / HTTP/1.0\r\n\r\n",strlen("GET / HTTP/1.0\r\n\r\n"),0);
        int wsk=0;
        while ((i=recv(sock,buf,sizeof(buf),0))>0) {
          wsk+=i;
         cout<<buf;
         }
        close(sock);
        cout<<"Nic ciekawego";
        getch();
        return 0;

Mały przykład pisany na szybko ,zapewne z masą błędów ,ale pokazuje mniej więcej zasadę...oczysicie jest to zrobione na funkcjach blokujących...jak chcesz nieblokujące to będziesz musiał przerobić ;) Co do tutów to polecam ksiązkę: Pisanie programów komputerowych. Andrzej Sopala (MIKOM) - spoko książeczka.
4. Pyrzykład z INI?? Przecież w MSDN jest spoko przykładzik - chyba nie ma sensu go tutaj przekopiowywać?(a może jest) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...