Skocz do zawartości

katalogi


Streak

Recommended Posts

A czy jest możliwość wyświetlenia standardowego drzewka do wybierania katalogów?
Jest coś podobnego w BCB i VB, ale to chyba wewnętrzne klasy tylko tych programów, bo w WinApi nie doszukałem się niestety tego.
Czy muszę sobie samemu to napisać, czy może jednak coś przeoczyłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o Tree-View w dokumentacji.

Czy wiesz, że to tam jest, czy tylko przypuszczasz?
Pytam, bo od tego zacząłem i nie znalazłem nic za wyjątkiem wspomnienia, że służy do pokazywania hierarchicznego, np. struktury katalogów, ale żadnych konkretów. :(
Mogę sobie sam takie coś napisać, ale myślałem, że to jest standardowe okienko dialogowe, tam jak np. do odczytu/zapisu plików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!
Wlasnie o te funkcje mi chodzilo. (Kiedys w poszukiwaniu jakichs funcji obslugujacych pliki, natknąłem się na nie, ale niestety zapomniałem nazw.)

pinolec napisał:
wiecej problemu może przyzsporzyć wypełnienie struktury OPENFILENAME. Poczytaj w helpie.
pozdro

A co do wypelnienia struktury. To w sciagnietym przeze mnei programie robiacym screenshoty, w pole lpstrDefExt (string zawierający domyslne rozszerzenie) autor programu ;-) wpisał: "*.bmp", a w helpie wyraznie jest napisane, zeby w tym polu znajdowaly sie tylko 3 literki rozszerzenia (bo i tak czyta tylko pierwsze 3), i zeby bron Boze nie dawac tam kropki, a tym bardziej gwiazdki. W rezultacie gdy jakis zlosliwy uzytkownik wybierze opcje "All files" i nie wpisze rozszerzenia obrazek sie nie zapisze.
Ale i tak jestem pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu w/w programu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...