Skocz do zawartości

Wygląd WinXP (w kompilatorach innych niż VC++)


Aspect

Recommended Posts

Po przeczytaniu artykułu/lekcji na temat dostosowania aplikacji do WinXP, od razu poczułem nieodpartą potrzebę aby moje programy (pisane pod Dev-Cpp) także miały taki "pienkny" wygląd ;-). Podejrzałem więc jakie zmiany zachodzą w pliku .rc po dodaniu do zasobow XMLa i okazało się, że została dodana tylko jedna (znacząca) linijka:

1                       24      DISCARDABLE     "plik.xml"

Niestety, po dodaniu jej do pliku zasobow w Dev, i skompilowaniu moje okienka dialogowe, a nawet MessageBoxy przestaly sie pojawiać.
I oto, w końcu, moje pytanie:

Czy ktoś już się tym bawił w Dev i wie może co żle zrobiłem, albo czego jeszcze nie zrobiłem?
(Od razu mowie, ze plik ma taka sama nazwe jak jest napisana w pliku zasobow, sciezka jest prawidlowa, a zawartosc pliku .xml jest IDENTYCZNA z ta w artykule. Ponadto: przy kompilacji nie wychodza zadne bledy, ani ostrzezenia, tylko po prostu po kliknieciu na pozycje menu wywolujaca dany Dialog albo MesssageBox NIC sie nei dzieje - a bez w/w linijki się działo ;-) )

Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.
Pozdrawaim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba sie pochlastam, bo mi nei dziala ani z najnowsza wersja Dev ani z manifestami ;). Moze oprocz zwyklego dodania jednej linijki do pliku .rc cos jeszcze zrobiliscie.
Czy moglbym prosic o przykladowy programik na maila?

"Odkrylem" wlasnie ze w Dev nie trzeba nic recznei wklepywac - wystarczy tylko w opcjach projektu zaznaczyc pole "Support Windows XP Themes" i juz manifesty sie same dodaja:). Co nie zmienia faktu, ze moje dialog-boxy sa nadal niewidzialne ;).

Dobra. Doszedlem do wniosku, ze to wina mojego kompa/ustawien WinXP. Na drugim komputerze (Win95) dialog-boxy sa widoczne (ale rzeczjasna nie maja wygladu XP :)  ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...