Skocz do zawartości

Re: Sprobujcie pomoc ;)


Aspect

Recommended Posts

mam klopoty tu, pierwsze to: linia 12, i mam pytanie jesli jest zle to jak od liczby 65-112 powiedzmy losowac obojetnie jaka liczbe? iprzypisac zmiennej "x"??

Rozumiem, że chcesz wylosować liczbę z przedziału np. 65-112?
Przyjmujac, ze a - poczatek przedzialu i b - koniec przedzialu, szukana przez Ciebie wartosc moze byc obliczona w nastepujacy sposob:

x=rand()%(b-a) + a;//rand nei pobiera zadnych parametrow, % to operacja modulo (reszta z dzielenia)

drugie yo wers 14 gdzie wczytaj to String a BCB pokazuje blad ze to int i ze nie moze inta przypisac do wav :/ gdzie wav to tablica wav[4323];

Sproboj przesunac te operacje za petle for i wywal z neij to "". Wtedy wczytaj bedzie wskaznikiem na CALY string i funkcja strcat() doda CALY string NA RAZ (a nie po kolei kazdy znak) ;-).

A jeszcze do tematu: char jest po prostu wartoscia z przedzialu 0..255, a to ze zostaje czasem wyswietlony jako literka jest juz zasluga funkcji, które to robią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek napisze "WIelki Dzieki! bialy" ;)

Bialy napisał:
Sproboj przesunac te operacje za petle for i wywal z neij to "". Wtedy wczytaj bedzie wskaznikiem na CALY string i funkcja strcat() doda CALY string NA RAZ (a nie po kolei kazdy znak).

Lecz ja musze znak po znaku zeby jak widzisz odgrywal kazdy znak (chce napisac ze gdy A to gra A jak g gra g ;]

Bialy napisał:
A jeszcze do tematu: char jest po prostu wartoscia z przedzialu 0..255, a to ze zostaje czasem wyswietlony jako literka jest juz zasluga funkcji, które to robią.

nom wiem to a mam pytanie znaki ąćęś to chyba 300, 275 takie wieksze jak je wypisac w konsoli zwyklej? Czyli wszytkie znaki ASCII bo ANSI to z klawiatury tak? kurde nie wiem jak to szlo :P
i jak zmienic czcionke, w konsoli bo np jakas jest litera ktora pokazuje buzke URL="https://www.asciitable.com/" na tej stronie naprzyklad zeby wszytkie te znaki uzyskac + polskie ąćęśł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czakol napisał:
Na poczatek napisze "WIelki Dzieki! bialy" ;)

He he... nie ma sprawy...;-)
A tak serio. Sorki, ze nie udalo mi sie rozwiazac Twojego problemu, ale mialem wrazenie, ze wynikiem Twojego kodu i tak bedzie dopisanie calego stringa wyniki do stringa wav.
Sproboj w takim razie dodac przed lina 14 takie dwie linijki kodu:

char* p;
p=&wczytaj;

a w linii 14 daj p zamiast wczytaj.

Mam nadzieje ze teraz udalo mi sie choc troszke pomoc Ci w rozwiazaniu problemu ;-).
Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...