Skocz do zawartości

procesy


Specter

Recommended Posts

wie ktos moze jak napisac taki program jak jest ctrl + alt + del w XP , nazwa procesu(plik.exe), CPU *wykorzystanie procesora) , uzycie pamieci (kb), nazwa uzytkownika ktory uzywa, ID procesu, priorytet procesu, oraz pelna sciazka do pliku? (jakie funkcje uzyc, i moze jak jakis helpik opis co gdzie wpisac) :/ potrzbuej stresznie jak ktos moze poprosze :)[/img]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista wszystkich procesów:
win98 - CreateToolhelp32Snapshot,Process32First,Process32Next
winNT - EnumProcesses
potem
OpenProcess z flagą PROCESS_ALL_ACCESS i masz dostęp do wszystkich procesów
GetModuleFileName - ścieżka do pliku exe
GetProcessTimes - czas działania programu, wykorzystanie procka itp.
Jest jeszcze cała masa innych funkcji, poszukaj w helpie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIelkie dzieki :) lecz bym prosil o przyklad :P bo w helpie zbytnio nie mam opisy konstrukcji wiesz sprintf(bla,"text",char *fds);

i takie nasunelo mi sie pytanko nie wiem czy programujesz w bcb ale jest taka zmienn jak String cos; czyli string jagby tablica ;] no wiec uzywam strcat zeby dodacwac texty do buffora wszytko jest ok dopuki nie chce dodac tego stringu i pisze blad nie zamieni inta na char* (czyli na buffor[343]) jak String do nie int :/ wiesz jak pomoc? bo zeby w bcb (C++Builde) pobrac cos z Edit->Text to mszue dac stringa raczej bo wszytko w oknach windy itd to stringi i podtem msuze dodac do buffora[343]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...