Skocz do zawartości

Re: subclassing


Alien

Recommended Posts

Wypróbowałem subclassing. Miła rzecz :)

Wciąż jednak mam kilka problemów z moją nieszczęśliwą aplikacją :( ...
1. Nowa procedura dla kontrolki obsługuje WM_KEYDOWN a nie WM_CHAR. Zależałoby mi na tym drugim, bo chciałbym odczytywać cyfry zarówno ze zwykłej klawiatury jak i numerycznej.

2. Moj dialog ma sporo przyciskow (to kalkulator), dlatego wolalbym zeby fokus byl na jakims neutralnym polu, np. na samym dialogu a nie zadnym z przyciskow, bo wtedy dla kazdego musialbym zrobic obsluge wcisniecia klawiatury. Wciaz jednak nie potrafie zniesc fokusa ze wszystkich przyciskow, tak by reagowaly na klikniecie, ale zeby zaden nie byl otoczony czarna obwodka.

Jesli nie byloby to zbyt lamerskie, moge przeslac kod lub jego fragment.

Jesli macie jakis pomysl, prosilbym o w miare przejrzyste wyjasnienie. Mam nadzieje, ze ktos sie odezwie, bo juz od jakiegos czasu pytam o to na wszystkich mozliwych forach dotyczacych winapi i powoli trace nadzieje.

pozdrawiam

Gutek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff...Udało się :D

Po subclassingu należało jeszcze dodać do nowej procedury obługi:

case WM_GETDLGCODE:
return (DLGC_WANTALLKEYS);

wówczas dopiero można mieć pełną kontolę nad klawiszami wysyłanymi do DialogBoxa.

(Do Administratorów) Myśle, że warto o tym napisać w komentarzu do lekcji na temat subclassingu.

Zwykłe okno mi nie odpowiadało, bo musiałem mieć dużo przycisków i chciałem to zrobić wizualnie w edytorze zasobów.

Dzięki za wszelkie uwagi!

pozdrawiam,

Gutek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...