Skocz do zawartości

pozycja okna - dalej problem


kruuuger

Recommended Posts

Dzieki za odpowiedz ale dalej cos nie tak.Troche tez moze zle sprecyzowalem pytanie, a więc:
Mam dwa okno:okno główne nazwane OknoGl okno Zwrotnica wyswietlane jako modalne(ShowModal()). Chodzi mi o to aby okno Zwrotnica bylo wyswietlane zawsze w tym samym miajscu okna glownego.Jest tak zaraz po uruchomieniu programu.Gdy jednak przesune OknoGl, okno Zwrotnica zostaje w poprzednim miejscu.
Wpisalem cos takiego do kodu okna Zwrotnica:
RECT Okienko;
GetWindowRect(OknoGl,&Okienko);
Left = Okienko.left + 685;
Top = Okienko.top + 30;

Jeszcze jedno pytanko troche zwiazane z tym:
Wiesz moze jak zamknac okno Zwrotnica po nacisnieciu prawym klawiszem myszy.Cos chyba zwiazane z WM_RBUTTONDOWN.
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj pomysl jest taki :

Robisz dwie zmienne . W nich przechowujesz aktualna pozycje okna glownego. W petli okna glownego pobierasz pozycje do tych zmiennych i jezeli rozni sie ona od poprzedniej pozycji tego okna to przestawiasz okno Zwrotnica za pomocą funkcji MoveWindow(); w pierszym argumencie podajesz hwnd Zwrotnicy, w drugim pozycje x okna glownego + 685 (Okienko.left + 685), w trzcim pozycje y okna glownego + 30 (Okienko.top + 30), w czwartym i piatym wysokosc i szerokosc Zwrotnicy, a w szóstym TRUE.

Obawiam sie czy nie zabardzo zagmatwalem . Jak cos jest niezrozumiale to mow walne wtedy kawalkiem kodu.

BTW. Pisze z nowego konta (demon zamiast d3mon), bo po wyslaniu emblematu na konto "d3mon" poźniej nie moglem sie zalogowac i pokazywalo mi komunikat, ze albo podalem nieewlasciwe dane (co jest raczej malo prawdopodobne) albo konto jest nieaktywne lub usuniete :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...