Skocz do zawartości

Odp. Toolbar-dymek


Fragment

Recommended Posts

No właśnie. Sam mam ten problem. W dokumentacji jest napisane, że aplikacja powinna odpowiedzieć na powiadomienie TTN_GETDISPINFO (dawniej TTN_NEEDTEXT), a ono się wogóle nie pokazuje. Zamiast niego pojawia się powiadomienie TBN_GETINFOTIP, które jednak nie występuje w starszych wersjach biblioteki kontrolek. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że trzeba pisać dwie wersje programu, dla starszych bibliotek kontrolek wykorzystując TTN_GETDISPINFO i dla nowszych wykorzystując TBN_GETINFOTIP. Ja jednak zrobiłem inny myk. Jeśli przycisk toolbar-a będzie miał ustawioną liczbę wierszy opisu słownego na 0, to taki opis nie pojawi się pod ikonką, a automatycznie, bez obsługi żadnych powiadomień, będzie pojawiał się jako dymek dla tej ikonki. Sprawdziłem, rzeczywiście działa. Liczbę wierszy opisu ikonki ustawia się za pomocą komunikatu TB_SETMAXTEXTROWS. Problem pojawiłby się, gdybyśmy chcieli uzyskać jednocześnie widoczny opis pod ikonką jak i napis w dymku. Tego nie wiem jak zrobić, a chciałbym wiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...