Skocz do zawartości

TreeView


Express

Recommended Posts

Czy ma ktoś jakieś materiały na temat TreeView/TreeCtrl?
W dokumentacji WinApi na stronie znalazłem sporo, jeszcze się przez to nie przekopałem, ale może ktoś ma coś więcej na ten temat? Oczywiście najlepiej po polsku :)
Może ktoś potrafi mi też wytłumaczyć dokładnie różnicę TreeView/TreeCtrl?
Zdaje się, że Ctrl jest do okien dialogowych, ale nie jestem pewien.
Może jakiś artykuł na ten temat...? [to do pinolca:)]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Jak zwykle najwięcej informacji jest w msdn i oczywiście po angielsku. A jeżeli chodzi o różnice pomiędzy TreeView/TreeCtrl to mówisz w tym momencie o MFC czyli CTreeView i CTreeCtrl chiba że coś źle doczytałem. W Win32 jest tylko TreeView. O różnicach możesz doczytać tutaj https://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/vccore/html/_core_using_ctreectrl.asp Bardzo możliwe że bedzie jakiś artykuł o TreeView i to niebawem.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WinApi jest tylko TreeView. Sposob uzycia jest dosc kompleksowo IMO wytlumaczony na MSDN i ja jak sie bawilem ta kontrolka to korzystalem jedynie z tego zrodla informacji. Najlepsze to to ze m$ napisal makra do sterowania ta kontrolka wiec jest to w tym momencie dziecinnie proste. praktycznie zadnych komunikatow itd. . Zycze milego kodzenie drzewka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...