Skocz do zawartości

Co polecacie?


tuptus95

Recommended Posts

  • 7 months later...
Ja natomiast odradzam startu od C++, jest to ciężki język jak na dzisiejsze czasy dla początkujących. Zawsze możesz później wrócić do niego (o ile będziesz musiał / potrzebował / chciał). Zacznij śmiało od prostszych języków, jak Python. Gdy już nabierzesz wprawy, możesz przejść do C# lub Java (ale wątpię, czy będziesz chciał ;) )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast polecam wybrać jakikolwiek język który jest popularny. Sam język ma drugorzędne znaczenie, ponieważ jako początkujący tak czy inaczej będziesz miał na początku same problemy, a rozwiązania zawsze łatwiej znaleźć dla popularniejszych języków. Najważniejsze jest nie przepisywać w ciemno listingów z Symfonii C++ czy Thinking in Java, bo to nic nie da, tylko wymyślić sobie większy cel typu "napiszę prosty kalkulator tekstowy". Trzeba przemyśleć co należy wiedzieć/umieć/zrobić żeby mógł on działać (muszę przyjąć od użytkownika dwie liczby i znak, muszę umieć wyliczyć i wyświetlić wynik na ekran), co może się zepsuć (a co jeżeli użytkownik poda mi literkę zamiast liczby albo znak działania którego nie przewidziałem). Potem można się zastanowić jak rozwinąć program (może dodatkowe działania, może wpisywanie bardziej rozwiniętego wyrażenia i sprawdzanie kolejności działań). Nawet jeżeli rzucimy się z motyką na słońce i okaże się że wybraliśmy sobie projekt który nas przerasta to mamy książki, mamy internet, fora i strony takie jak ta, oraz znajomych żeby sobie pomóc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...