Jump to content

slimocb

Members
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About slimocb

 • Rank
  Newbie
 1. Ja ostatnio składałem cv do kilku firm więc powiem jak to u mnie wyglądało. Zdjęcia nie miałem, a odzew ze strony firm był. Więc wydaje się, że jest to niekonieczne aczkolwiek nie zaszkodzi. Specjalizuje się w C++ i Javie, dlatego miałem wypisane biblioteki i technologie z których potrafię korzystać np. : Programming in C++ - expert. includes: Qt Framework - Expert 3D graphics programming – OpenGL and SDL – Intermediate Windows API – Intermediate STL and Boost - Intermediate CV oczywiście w języku angielskim. Zauważyłem, że jest to wymagane przy stanowiskach na programistów c++ i java. Przy PHP niekoniecznie, a przy reszcie nie wiem. Do tego możesz dopisać swoje projekty ( a nawet powinieneś bo i tak Cię będą prosić o dosłanie ) np. Project : Network tester, Windows Programming, 2 weeks Team: 3 People ( I was team leader) Responsibilities: I was responsible for GUI and connecting all applications parts together. Technologies: C++ , Windows Api, Windows Socket, SQLite Nie ma sensu wpisywać rzeczy, które się słabo zna, bo na rozmowie kwalifikacyjne zaraz to wyjdzie. Lepiej pominąć taką rzecz w cv, a ewentualnie wspomnieć później podczas rozmowy z kierownikiem, że ma się jakieś podstawy.
 2. Z Laravel nie korzystałem. Natomiast Yii jest wg mnie świetny dla początkujących. Dobrze udokumentowany, a społeczeństwo ciągle rośnie. Do tego dość sporo przykładów i tutoriali, część nawet w języku polskim.
 3. PHP i MySQL- Vademecum Profesjonalisty Jedna z ciekawszych książek dla początkujących w php. Wszystko od podstaw opisane.
 4. Od zera do gier kodera Może nie książka, ale świetny tutorial, który wprowadza do programowania w C++ i nie tylko. Mógłby być spokojnie wydany w twardej oprawie. Wg mnie genialnie opisuje podstawy działania komputera, zarządzania pamięcią itp.
×
×
 • Create New...