Jump to content

wiewior

Members
 • Posts

  4
 • Joined

 • Last visited

  Never

wiewior's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Na windowsie jednak VisualC++ albo Intelowy ICC. Porty gcc na windowsa generują niekompatybilny i niezbyt szybki kod (aczkolwiek trzeba przyznać, że clang (llvm) i gcc najlepiej radzą sobie ze standardami).
 2. Tak, W C++ metaprogramming jest dostępny przez templatey.
 3. Na pewno nie: PHP (zbyt prymitywny i tu się mało zarabia), czyste C (zbyt przestarzały), C++ i QT (nie do końca prawidłowe i czyste użycie C++). Proponuje nauczyć się podstaw obiektów jeszcze w Pythonie i przejść od razu do Javy albo C#. Można też na chwilę spojrzeć na C++ i opanować zarządzanie pamięcią, obiekty, bibliotekę std i rzucić okiem na Boosta i C++11. Nie słuchaj ludzi, którzu będą Ci wmawiać, że najpierw powinieneś poznać C. C++ kształci umiejętności, przy Jave i C# można ćwiczyć produkcję kompletnych i działających rozwązań w oparciu o któryś z frameworków.
 4. Wymieniłeś frameworki używane głównie do tworzenia aplikacjii webowych - w C++ z natury takich jest mało, tak samo jak mało powstaje aplikacji webowych w C++. Za to w innych dziedzinach: Podtawy: STD (nieprawidłowo nazywana STL-em; kontenery + algorytmy + stringi + strumienie + wątki w C++11) Ogólnego przeznaczenia: Boost (ogromna ilość bibliotek z różnych dziedzin. Raczej nie dla początkujących, wymagana dobra znajmość języka i STD). Okienka: QT, GTK, wXWidgets, MFC (wszystkie używają C++ w spodób podstawowy i trochę przestarzały) Przetwarzanie i rozpoznawanie obrazów: ImageMagick, OpenCV GPU/GPGPU: OpenGL (C), D3D (C), OpenCL (C), CUDA/C++ See:http://en.cppreference.com/w/cpp/links/libs
×
×
 • Create New...