Skocz do zawartości

Przedsprzedaż „Zrozumieć Programowanie” się rozpoczęła


Recommended Posts

t_cover_hd.pngDzisiaj w okolicach południa rozpoczęła się przedsprzedaż mojej książki - „Zrozumieć Programowanie” (W końcu! Magiczne ilości czasu zeszły na jej napisanie / doszlifowanie ;>). Na stronie przedsprzedaży w zakładce "Zobacz więcej" można znaleźć kilka pierwszych stron książki, jak również wstęp (mój) i przedmowę (j00ru), a także (w sąsiedniej zakładce) oficjalny spis treści. Co nieco więcej o książce pisałem już przy okazji jednego z poprzednich postów; w tym poście napiszę tylko co się zmieniło od tamtego czasu.

Zmian oczywiście dużo nie było, niemniej jednak o nich wspomnę:
■ Jest już znana cena: 69 PLN w momencie premiery, 48,30 PLN w przedsprzedaży (wcześniej wspominałem o 75 PLN, więc chyba nie jest źle).
■ Liczba stron po składzie: 622 + okładka
■ Z okładki zniknęło słowo "PHP", zostało zastąpione "C++" - ostatecznie jedynie symboliczna ilość PHP trafiła do książki (planując okładkę myślałem, że będzie więcej), więc jakoś tak mi te 3 litery tam nie pasowały (więcej PHP będzie w jednym z dodatkowych rozdziałów, które udostępnię w późniejszym terminie).
■ I została uruchomiona przedsprzedaż.

Poza tym chciałbym pochwalić się patronami medialnymi, którzy zgodzili się tu i tam wspomnieć o mojej książce - jestem szczerze z tej listy zadowolony. Znajdują się na niej (w kolejności losowej):

Warsztat.GD - polski serwis/społeczność gamedev, na którym opublikowałem jeden z moich pierwszych artykułów (to było w 2001, bądźcie delikatni plz).
4programmers.net - jedna z najstarszych (z istniejących do dzisiaj) programistycznych społeczności (forum/baza wiedzy/mikroblogi); można tam znaleźć m.in. jeden moich kolejnych "pierwszych" artykułów, tym razem z początku mojej zabawy z RE (chyba nie jestem na tyle odważny, by do niego linkować... =^^=)
Zaufana Trzecia Strona, Sekurak.pl oraz Niebezpiecznik - trzy najciekawsze serwisy newsowe związane z bezpieczeństwem, czyli działką którą zajmuje się na co dzień; zgodzili się objąć moją książkę patronatem pomimo tego, iż nie ma ona za dużo z bezpieczeństwem wspólnego (nooo, coś tam czasem wspominam) :)
Magazyn Programista - z którym trochę współpracuje jak wiecie (prowadzę tam Strefę CTF / czasem zajmuje się korektą merytoryczną niektórych artykułów) - redakcja Programisty wspięła się na wyżyny jeśli chodzi o pomoc z promocją mojej książki - dzięki! (fun fact: Tomek Łopuszański, który jest jednym z redaktorów w Programiście, był również redaktorem mojej książki ;> zresztą, redaktor prowadzący też jest na liście podziękowań w mojej książce).
GeekGirlsCarrots - książkę pisałem dla wszystkich programistów - tym bardziej się cieszę, że patronatem zainteresowała się GGC - organizacja, dzięki której w przyszłości może w końcu będzie trochę więcej balansu w naszym zawodzie :)

Chciałbym wszystkim patronom podziękować za zaufanie :)

zrpatron.jpg


Przechodząc do podziękowań, pozwolę sobie zacytować fragment wstępu:

W powstaniu i nadaniu ostatecznego kształtu tej książce swój udział miało wiele osób, którym chciałbym w tym miejscu podziękować.
■ Mojej żonie Arashi Coldwind za wsparcie okazywane podczas całego czasu trwania tego, bądź co bądź, niemałego projektu, jakim jest napisanie książki.
■ Autorowi przedmowy, a jednocześnie redaktorowi merytorycznemu i mojemu dobremu przyjacielowi Mateuszowi Jurczykowi, który na edycję i korektę tej książki poświęcił ogromną ilość własnego czasu.
■ Tomaszowi Łopuszańskiemu, który wraz ze mną przesiadywał do późnych godzin nocnych, przeglądając i szlifując każdy kolejny nadesłany rozdział.
■ Łukaszowi Łopuszańskiemu, który przekonał mnie do napisania tej książki i doprowadził do jej wydania.
■ Sebastianowi Rosikowi za genialny projekt okładki.
■ Recenzentom merytorycznym, którzy wychwycili znaczą liczbę niedociągnięć obecnych
w pierwotnej wersji, a byli to: Paweł „KrzaQ” Zakrzewski, Robert „Jagger” Święcki, Mariusz Zaborski, Unavowed, Michał Leszczyński, Michał Melewski, Karol Kuczmarski, Adam „pi3” Zabrocki, Sergiusz „q3k” Bazański, Tomasz ‚KeiDii’ Bukowski.
■ Testerom, którzy wskazali dodatkowe błędy i nieścisłości, w składzie: Łukasz „Stiltskin” Głowacki, Nism0, Łukasz „Lord Darkstorm” Trzeciakiewicz, Alan Cesarski.
■ A także Ange Albertiniemu, Mikołajowi Koprasowi, Mattowi Moore’owi, Ferminowi Sernie oraz Michałowi Zalewskiemu.

Na koniec kolejne mini-pseudo-FAQ:

Q: Ebook?
A: Będzie (Mobi oraz EPUB), ale niestety z opóźnieniem. Data o której słyszałem: 1 grudnia.

Q: Ebook gratis do książki drukowanej?
A: Niestety nie :(. Zachęcam do napisania do wydawcy o zainteresowaniu taką opcją.

Q: Czy można w PWN (wydawca) kupić książkę z wysyłką za granicę?
A: Niestety nie :(. Zachęcam do napisania do wydawcy o zainteresowaniu taką opcją.
UPDATE: Cytując mojego wydawcę: „Będą po 25 na pewno w Matrasie”.

Q: Strona książki nie działa.
A: Tak, nadal jest tworzona. Zadziała w okolicach premiery.

Q: Czemu po składzie są 622 strony? Było 550.
A: Maszynopis pisałem na trochę większym formacie niż ostatecznie ma książka - domyślam się, że to główna przyczyna.

Q: Kiedy będą udostępnione rozdziały-które-nie-trafiły do książki?
A: Muszę je jeszcze przeedytować, potem korekta, etc. W międzyczasie mam kilka innych rzeczy w planach niestety, więc pewnie dopiero późnym listopadem się zaczną pojawiać.

Q: Spotkanie autorskie?
A: Jest jedno w planach w Warszawie (początek listopada; szczegóły niedługo).

Q: Czemu tylko Warszawa?
A: Dobre połączenie lotnicze. Natomiast zastanawiam się jeszcze nad Krakowem i Wrocławiem - ktoś byłby zainteresowany spotkaniem się w listopadzie w tych miastach?

Q: Znalazłem literkówkę/błąd!
A: Panel do zgłaszania błędów pojawi się dopiero w okolicy premiery (~3 tygodnie od teraz). Niestety wcześniej byłem zajęty i nie zdążyłem napisać serwisu do książki (ehm... bo pisałem książkę ;>).

Q: Skąd tyle ocen książki, która jeszcze nie wyszła?
A: Szczerze? Nie wiem. Entuzjazm czytelników? W każdym razie ja włączonych botów do głosowania nie mam ;)


I to chyba na tyle. Jeśli ktoś skusiłby się na przedsprzedaż (dzięki za zaufanie btw!), to dajcie znać w komentarzach plz ;>

Wyświetl pełny artykuł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...