Skocz do zawartości

Zrozumieć Programowanie i różne popremierowe informacje


DevStart Blogi

Recommended Posts

Oficjalnie premiera książki była we wtorek, tj. od wtorku powinny do Was docierać zamówione egzemplarze (i z tego co mi wiadomo, po licznych fotkach wrzucanych na fb/mikroblogach/twitterze/etc, faktycznie docierają mniej lub bardziej sprawnie, a pierwsze literówki już zostały odnalezione). W związku z tym stwierdziłem, że napisze jakiś nowy post z kilkoma informacjami różnymi związanymi z książką, jej dystrybucją, spotkaniami autorskimi, serwisem książki itp. O części z nich już pisałem tu i tam, ale uznałem, że dobrze będzie je zebrać z wpisów/komentarzy/fb/etc w jedno miejsce.

░▒▓ Spotkania autorskie
Dla przypomnienia, będą trzy:
■ 7 listopada (sobota) - Warszawa - więcej informacji + rejestracja (RSVP, FCFS)
■ 9 listopada (poniedziałek) - Kraków - więcej informacji + rejestracja. UWAGA: wszystkie osoby które już się rejestrowały, są proszone o potwierdzenie przybycia korzystając z nowego formularza na podlinkowanej stronie (powinniście otrzymać mejla w tej sprawie wczoraj/przedwczoraj). Jeśli ktoś w poprzednim formularzu zaznaczył, że przyjdzie z kimś, osoby towarzyszące również powinny potwierdzić przybycie korzystając z nowego formularza. Osoby które się nie zapisały wcześniej, nadal mogą to zrobić korzystając z tego samego formularza (Michał z Sekuraka załatwił większą salę - kudos!).
■ 19 listopada (czwartek) - Wrocław - w poniedziałek ruszy rejestracja; może być dość mało miejsca (RSVP, FCFS) - wyglądajcie posta na blogu.
Do zobaczenia IRL :)

Jeśli chodzi o inne miasta - być może w 2016 uda się coś jeszcze zorganizować, ale o tym porozmawiamy na początku nowego roku.

░▒▓ Nakłady i dodruki
Jak pisałem w poprzednim poście, pierwszy, rozszerzony nakład (2k egz.) rozszedł się jak świeże bułeczki - na 5 dni przed końcem przedsprzedaży musieliśmy ją chwilowo zablokować (do czasu zatwierdzenia dodruku).

Pierwszy dodruk (1k egz.) został zatwierdzony i od wczoraj (środy) można ponownie zamawiać egzemplarze na stronie PWN w cenie z przedsprzedaży (tj. niecałe 50 PLN). Cena pozostanie niezmieniona do wyczerpania nakładu. Egzemplarze z dodruku będą gotowe do wysyłki 19 listopada - za opóźnienia przepraszam (szczerze, nikt nie spodziewał się, że pierwszy nakład zejdzie prawie "na pniu").
Plot twist: wg info, które dostałem dzisiaj (29.10) od wydawcy, zostało niecałe 300 sztuk.

Drugi dodruk (1k egz.) został również już zatwierdzony. Będzie on już w normalnej cenie (70 PLN) i wysyłka egzemplarzy z tej puli rozpocznie się na przełomie listopada i grudnia.

Jeśli nadal będzie zainteresowanie po wyczerpaniu drugiego dodruku, będę kolejne ofc.

░▒▓ E-book
Będzie EPUB+Mobi. Spodziewana premiera: 1 grudnia.

Jeśli chodzi o dokupienie ebooka / bundle:
■ Prawdopodobnie będzie opcja dokupienia ebooka po sporo niższej cenie dla osób, które kupiły książkę w przedsprzedaży.
■ Prawdopodobnie będzie możliwość kupienia ebooka+książki papierowej razem, po odpowiednio niższej cenie.
■ Sam e-book będzie kosztować 80% ceny książki, czyli około 56 PLN.

░▒▓ Serwis książki, flagi, literówki, bugbounty
Serwis książki "się robi" (tzn. ja go robię wieczorami po pracy). Zdaję sobie sprawę, że powinien być już dawno gotowy i tylko odpalony w okolicach premiery, niestety (jak zwykle) nie doszacowałem czasu i są opóźnienia (I love deadlines. I love the whooshing noise they make as they go by. - Douglas Adams).

W każdym razie, serwis książki znajduje się (chyba powinienem to w formie przyszłej, niedokonanej napisać) pod adresem:
https://zrozumiecprogramowanie.pl/
Uwaga: nie ma wersji http:// - działa tylko https:// - fixnę to za kilka dni

Większość linków z książki już działa, z dokładnością do dwóch ćwiczeń (powinny jutro być online).

Brakuje również interaktywnej części, tj.:
■ Rejestracji/logowania/panelu czytelnika
■ Strony do zgłaszania flag + Hall of Fame
■ Strony do zgłaszania literówek + Hall of Fame
■ Strony od bugbounty + Hall of Fame + Erraty
■ Mini-forum

Będę to stopniowo wieczorami dopisywać - za opóźnienia raz jeszcze przepraszam.

Taka jedna rzecz - zachęcam do wstrzymania się ze zgłaszaniem literówek/flag/błędów merytorycznych - jak tylko pojawią się odpowiednie opcje w serwisie, to dane znalezisko będzie od razu dowiązane do Waszego konta, dzięki czemu Wy dostaniecie credit w Hall of Fame, a ja będę miał wszystko w jednym miejscu i nic nie zgubie.

Dodam, że wzór pocztówki (za każdy znaleziony błąd merytoryczny, który dana osoba znalazła jako pierwsza, będę wysyłał pamiątkową pocztówkę) jest już gotowy i za kilka dni je zamówię w drukarni. Jak tylko przyjdą, to wrzucę fotkę. Standardowo, podziękowania dla xa za przystosowanie wzoru :)

░▒▓ Recenzje i opinie
Jeszcze się żadne nie pojawiły. Jak się pojawią, podlinkuje je tutaj (a potem przeniosę linki na serwis książki).

Swoją drogą, jeśli ktoś przeczytał już na tyle dużo, żeby wyrobić sobie opinię, to zachęcam do wrzucenia jej (jakakolwiek by nie była) na stronę PWN (zakładka "Opinie użytkowników" na dole strony). Widziałem, że trochę osób na sieci rozgląda się za opiniami.

PS. Tak, wiem, wydawca nadal nie zresetował ocen po najeździe botów (bota/pętli while). Pingnę go po raz Nty za chwilę.


OK, póki co tyle. Jak coś sobie przypomnę, to dopiszę :)

Wyświetl pełny artykuł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...