Skocz do zawartości

Re: Dynamiczne tworzenie ikon


Nemo

Recommended Posts

rock_player napisał:
poszukuje jakiegoś dobrego przykładu na temat tworzenia ikon poprzez winAPI. Jest funkcja CreateIcon() ale jest troche skomplikowana w użyciu ;-).

W WinAPI nic mniej skomplikaowanego nie znajdziesz. Wiec bierz co Ci daja i walcz z tą funkcja :D
A mozesz sobie jeszcze przykładów poszukac na https://www.codeguru.com/

rock_player napisał:
I jeszcze druga sprawa to używanie tekstu który jest zapisany w pliku tekstowym. Widziałem gdzieś strone z tutkiem do tego ale nie moge znaleźć jej adresu.

Czy tobie czasem nie chodzi o odczyt pliku TeXTowego? Mam nadzieje że nie bo to podstawa :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rock_player napisał:
troche się pomyliłem. Chodziło o pobieranie czcionki z pliku graficznego.
A co do tworzenia ikon to może jakieś przykłady po polsku? :)

Pobieranie czcionki z pliku graficznego? Chodzi Ci o cos takiego jak robia programy OCR? Ciezka sprawa. Jezeli nie potrafisz stworzyc programowo czcionki, a chcesz brac sie za cos takiego to zapomnij.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - to trzebabyło tak odrazu. To jest super proste. Wystarczy wczytac taka bitmape i wiedziec jaka wielkosc ma jeden znak w tej bitmapie i ile jest tych znakow poziomo i pionowo. Teraz tylko uzywasz magicznej funbkcji BitBlt, za pomocą której mozesz wyciąc jakis mały kawałek z bitmapy i namalować go gdzies na jakims kotekscie ;)

A tworzenie takiej bitmapki jets takze proste. Trzeba poprostu pobrac wysokosc znaku i maksymalna szerokosc za pomoca GetTextMetrics
i teraz tylko utworzyc bitmapke o takiej wielkosci aby pomiescila twoje znaki wiedzac oczywisice ile ich chchesz tam wpakowac i potem tylko trzeba zapsiac do pliku.

Jak se nie poradzisz (w co wątpie) to mozesz do mnie zagadac na gg jak bede mial czas i ochote to ci objasnie cos tam.

No i chyba nie potrzeba strony o tym - to według mnie. Chyba ze ja poprostu nie zorzumialem do konca twojego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...