Skocz do zawartości

Aplikacja przechwytujaca wiadomosci msn


Eternity

Recommended Posts

Witam forumowiczow
Pisze malutka aplikacje ktora docelowo ma siedziec rezydentnie (w tle) i przechwytywac wszystkie komunikaty standardu msn wysylane na dana maszyne. Dokladnei takie, jakie sa wysylane komenda 'net send'.
Prosilbym o nakierowanie mnie na odpowiedni tor jesli chodzi wlasnie o przechwytywanie widomosci ww standardu :)
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to moze wiecie chociaz od czego zaczac 'gryzc' ten problem ?
Sa aplikacje, ktore to robia (chocby darmowy QuickMessenger"), szuklaem jakeigos kodu zrodlowego tego typu programiku coby sobie do niego zerknac - zdecydowanie najszybciej ucze sie analizujac przyklady :) - ale jak na razie bezskutecznie.
Chodzi DOKLADNIE o komende 'net send' do przesylania sobie prostych wiadomosci przez siec. Chodzi mi wylacznie o to, by moc 'dowiedziec' sie, ze przyszla nowa wiadomosc i od kogo w sieci. Nic wiecej - informacje zwrotne bede juz wysylal net sendem :)
Juz pzregladalem pobieznie CodeProject.com, al epod tym linkiem ktory mi podales cos moze ciekawego znalazlem... W kazdym razie - jesli ktos ma jakikolwiek pomysl od ktorej strony wziasc sie za bary z tym problmem - prosze sie nie krepowac i podzielic sie :)

UPDATE : hmmm, przyszlo mi do glowy takie prostackie, paskudne i maxymalnie nieeleganckie rozwiazanie - aplikacja czatujaca w tle na okno Messenger Service, wtedy przechwytujaca caly text w nim wyswietlony, a nastepnie szybciutko zamykajaca to okno i pokazujaca wlasne :P :S Prymitywne, ale jakies tam rozwiazanie to by bylo... Ale nie znosze takich 'obejsc'...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym zabierał się za takie coś z aktualna wiedzą zrobiłbym to tak:
Zapuścił snifera żeby się dowiedzieć, na jakim porcie przychodzi net send i zobaczyć budowę pakietu. Rozgryź pakiet (to było by najtrudniejsze). No i na koniec napisać program z ustawionym sockietem nasłuchującym na porcie akceptującym wszystko, co przyjdzie sprawdzić i jeśli to jest pakiet net send wyświetlić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiąc się trochę protokołami nie spotkałem się z protokołem który używa więcej niż jednego portu (np: http - 80, ftp - 21).

Jeżeli jednak znasz prawidłowy port to za pomocą winsock napisz sobie serwer czatujący na tym porcie i zobacz jakie dane dostajesz. Po za tym wiel informacji na temat standardowych protokołów znajdziesz na RFC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...