Skocz do zawartości

Pomysł na projekt?


Aspect

Recommended Posts

Uważam, że pomysł stworzenia wspólnego projektu jest bardzo dobry (chętnie przyłożyłbym do czegoś takiego rękę). Musicie jednak pamiętać, że coś pisanego w tak dużej grupie trzeba bardzo dokładnie przemyśleć, ZAPROJEKTOWAĆ i rozdzielić pracę. Jedna albo dwie osoby musza:
- zebrać wszystkie pomysły do kupy,
- stworzyć jakąś wizje projektu,
- podzielić całość na moduły,
- przemyśleć i zaprojektować interfejsy między modułami,
- pogadać z ludźmi - zorientować się co kto umie i w czym jest najlepszy,
- rozdzielić obowiązki,
- wyznaczyć terminy...
ciezka praca ;-).
Co do wyboru projektu - o komercyjnym to chyba nei ma mowy (strasznei długo można by wymieniać przeciwskazania).
Projekt z baza danych - mógłby być, ale jest chyba odrobinę za trudny i co ważniejsze - podejrzewam, że rezultat był by mało efektowny.
Dużo lepszym pomysłem wydaje mi się środowisko programistyczne dla jakiegoś darmowego kompilatora - myślę, że jest na miarę możliwości. W implementacji powinno być to bardzo proste, a zarazem na tyle rozbudowane, żeby pracy starczyło na wszystkich chętnych ;-).
[dopisano:]
Inne pomysły to:
- menager plikow (cos jak total commander),
- klient ftp
- gra sieciowa (mmorpg) ale to trzeba by skombinowaćdobrych grafików i ludzi którzy wymyślą spójny świat i w ogole... raczej odpada
- ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś zawartość bez formatowania.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...